Hithri bima që bënë mrekulli në zgjatjen e flokëve

Hithri bima që bënë mrekulli në zgjatjen e flokëve

Flokët e gjata dhe të shëndetshme janë ëndërr për çdo femër. Rënia e flokëve dhe [...]

Francë, evakuohet stacioni i trenit në Nimes

Francë, evakuohet stacioni i trenit në Nimes

Stacioni i trenit në qytetin francez të Nimes është evakuuar për shkak të pranisë së [...]

Mimoza Kusari-Lila rikandidon sërish për kryetare të Gjakovës

Mimoza Kusari-Lila rikandidon sërish për kryetare të Gjakovës

Mimoza Kusari- Lila ka vendosur të garojë për postin e kryetares së komunës së Gjakovës [...]

Shtëpia që u fut tmerrin të gjithëve, mban misterin e pazgjidhur të vdekjeve

Shtëpia që u fut tmerrin të gjithëve, mban misterin e pazgjidhur të vdekjeve

Në qytetin e qetë të Amityville, në bregdetin jugor të Long Island, në Shtetet e [...]

Truket psikologjike që funksionojnë tek çdo njeri

Truket psikologjike që funksionojnë tek çdo njeri

Çdo qenie humane është unike, por psikologët të cilët studiojnë me detaje sjelljet e njerëzve, [...]

Erdogan ministrit të jashtëm gjerman: Kush jeni ju të flisni me mua?

Erdogan ministrit të jashtëm gjerman: Kush jeni ju të flisni me mua?

Kryetari i Turqisë Recep Tayyip Erdogan i ka thënë sot Sigmar Gabrielit, ministër gjerman i [...]

Kosova shkruan historinë, arrin në kualifikimet e Botërorit

Kosova shkruan historinë, arrin në kualifikimet e Botërorit

Kosova ka shënuar fitore historike sonte ndaj Estonisë në Pallatin e Rinisë për ta siguruar [...]

A e dini se çfarë ka brenda një cigareje? (Foto)

A e dini se çfarë ka brenda një cigareje? (Foto)

Cigarja është një prej shkaktarëve më të rrezikshëm vdekjeprurës, dhe llogaritet se edhe në gjithë [...]

“Qeveria Haradinaj do të sabotohet nga Lista Serbe” ?

“Qeveria Haradinaj do të sabotohet nga Lista Serbe” ?

Qeveria Haradinaj pritet që të formohet shpejt, nëse jo në datën 24, pak ditë pas [...]

Ndryshimi i temperaturave ka ndikuar në bujqësi

Ndryshimi i temperaturave ka ndikuar në  bujqësi

Ndryshimet e temperaturave kanë ndikuar negativisht në të gjitha kulturat bujqësore në vend. Bujqit ankohen [...]

Mamaja largohet në fundjavë me shoqet, letra që i lë bashkëshortit bën xhiron e rrjetit

Mamaja largohet në fundjavë me shoqet, letra që i lë bashkëshortit bën xhiron e rrjetit

Mëmësia mbart karakteristikat më të vështira të një “pune” pasi asnjëherë nuk mund të heqësh [...]

Halil Matoshi:Kurti po do përmbysjen e rendit kushtetuese

Halil Matoshi:Kurti po do përmbysjen e rendit kushtetuese

Halil Matoshi i AAK’së thotë se është kandidati i VV’së për Kryeministër ai që e [...]

Kosova – Estonia mbledh edhe rivalët politikë në Pallatin e Rinisë

Kosova – Estonia mbledh edhe rivalët politikë në Pallatin e Rinisë

Ndeshja e fundit parakualifikuese për Botërorin “Kina 2019” ndërmjet Kosovës dhe Estonisë ka mbledhur edhe [...]

Publikohen mesazhet e Suela Kalajas me ish -të dashurën e Arijon Abdylit

Publikohen mesazhet e Suela Kalajas me ish -të dashurën e Arijon Abdylit

Pasi mësuam që Suela Kalaja është martuar me Arijon Abdylin, të ashtëquajturin milioneri i fuqishëm, [...]

Dasmat VIP të shtatorit, ja cilat janë disa nga detajet më pikante

Dasmat VIP të shtatorit, ja cilat janë disa nga detajet më pikante

Kjo verë ka qenë e mbushur plot me surpriza të bukura dhe mesa duket nuk [...]

Brigitte Macron flet për herë të parë për diferencën e madhe të moshës me të shoqin

Brigitte Macron flet për herë të parë për diferencën e madhe të moshës me të shoqin

Zonja e Parë e Francës, flet për herë të parë rreth detyrimeve të saj të [...]

Njihuni me veturën super luksoze Mercedes (Foto)

Njihuni me veturën super luksoze Mercedes (Foto)

Kompania gjigande e makinave Mercedes ka prezantuar konceptin e veturës elektrike super luksoze. 6 metra e [...]

6 gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni i ftuar në një dasmë

6 gjërat që nuk duhet të bëni kur jeni i ftuar në një dasmë

Jemi në sezonin e dasmave dhe me siguri shumica prej jush kanë qenë të paktën [...]

A është ky i dashuri i ri i Dua Lipës? (Foto)

A është ky i dashuri i ri i Dua Lipës? (Foto)

Kohë më parë këngëtarja Dua Lipa u përfol se ka shkëputur lidhjen me Isaac Carew, [...]

Këto foto të Demi Rose nga pishina duhet t’i shihni patjetër (Foto)

Këto foto të Demi Rose nga pishina duhet t’i shihni patjetër (Foto)

Ajo e ka dëshmuar shumë herë se nuk e ka problem të shfaq format e [...]

Qindra të vdekur nga shembja e ndërtesave në Nigeri

Qindra të vdekur nga shembja e ndërtesave në Nigeri

Në shtetin e Afrikës Perëndimore, Nigeri, si rezultat i shembjes se 43 ndërtesave brenda 19 [...]

Rugova flet për bisedimet mes LDK’së dhe VV’së

Rugova flet për bisedimet mes LDK’së dhe VV’së

A kishte ditëve të fundit takime në mes të zyrtarëve të LDK’së dhe VV’së? Deputeti i [...]

Haliti: Numrat i kemi, Veseli zgjidhet kryetar i Kuvendit

Haliti: Numrat i kemi, Veseli zgjidhet kryetar i Kuvendit

Nënkryetari i PDK’së Xhavit Haliti, ka folur për zhvillimet e fundit. Haliti ka thënë se koalicioni [...]

Apeli ende pa vendim për punëtorët e larguar nga KEDS-i

Apeli ende pa vendim për punëtorët e larguar nga KEDS-i

Gjykata e Apelit ende nuk ka marrë vendim për kthimin ose jo të mbi 90 [...]

Pse Haradinaj s’e ka lexuar letrën e Kurtit?

Pse Haradinaj s’e ka lexuar letrën e Kurtit?

Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk e ka lexuar letrën e hapur të Albin Kurtit. [...]

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?