Mustafa: Zgjidhja e çështjes serbe në Kosovë, nyje e perspektivës sonë evropiane

Mustafa: Zgjidhja e çështjes serbe në Kosovë, nyje e perspektivës sonë evropiane

Kreu në detyrë i ekzekutivit, Isa Mustafa, ka shkruar në lidhje me deklaratën e fundit [...]

Selimi takon Wallkerin, e quan mik të madh të Kosovës

Selimi takon Wallkerin, e quan mik të madh të Kosovës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi është takuar sot me ish ambasadorin e OSCE William [...]

Rama me drejtuesit e spitaleve: Nga nesër të jepni dorëheqjen

Rama me drejtuesit e spitaleve: Nga nesër të jepni dorëheqjen

Kryeministri Edi Rama ka thirrur në zyrën e tij stafet drejtuese të spitaleve në të [...]

Vuçiç flet për Ballistin: Kemi bërë veprime të duhura

Vuçiç flet për Ballistin: Kemi bërë veprime të duhura

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Serbia nuk do të negociojë për ekstradimin [...]

Amber Rose e urren gjoksin e saj, shprehë dëshirë ta zvogëlojë atë (Foto)

Amber Rose e urren gjoksin e saj, shprehë dëshirë ta zvogëlojë atë (Foto)

Ndonëse shumë femra në botë kryejnë ndërhyrje të ndryshme estetike për të rritur gjoksin për [...]

Çollaku: Idetë e Daçiqit të rrezikshme për stabilitetin në rajon

Çollaku: Idetë e Daçiqit të rrezikshme për stabilitetin në rajon

Zyrtarët në Serbi duhet të përmbahen nga deklaratat e rrezikshme politike për ndarjene Kosovës, ka deklaruar Bekim [...]

Kurti e Konjufca takuan ambasadoren gjermane Angelika Viets

Kurti e Konjufca takuan ambasadoren gjermane Angelika Viets

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti dhe deputeti Glauk Konjufca, sot janë pritur [...]

Rita Orën e “zë vapa”! (Foto)

Rita Orën e “zë vapa”! (Foto)

Pavarësisht angazhimeve të shumta në muzikë, në këto ditë të nxehta të kësaj vere, edhe [...]

Reagon Xhaka: Unë gjithmonë do jem pjesë e Kombëtares kuqezi (Foto)

Reagon Xhaka: Unë gjithmonë do jem pjesë e Kombëtares kuqezi (Foto)

Mesfushori i Baselit, Taulant Xhaka ka reaguar ashpër nga lajmet e rreme sot, kinse ai nuk [...]

Kush do ta refuzonte një mengjes me Emily Ratajkovskin? (Foto)

Kush do ta refuzonte një mengjes me Emily Ratajkovskin? (Foto)

Skenat e saj provokative nuk kanë të ndalur. Modelja e famshme, Emily Ratajkovski nisë mëngjeset në [...]

Thaçi në Podgoricë, takim me numrin dy të Amerikës

Thaçi në Podgoricë, takim me numrin dy të Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do ta takojë të mërkurën në Podgoricë Zëvendëspresidentin e ri [...]

​Lajm i mirë, Harrisoni i UÇK-së është shëruar nga tumori që vuante

​Lajm i mirë, Harrisoni i UÇK-së është shëruar nga tumori që vuante

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, britaniku Jon Harrison me një shkrim në gjuhën shqipe, [...]

Shpronësimi i 8 shtëpive rrezikon Kosovën të mbetet pa energji elektrike

Shpronësimi i 8 shtëpive rrezikon Kosovën të mbetet pa energji elektrike

Kryetari i komunës së Obliqit, Xhafer Gashi, ka thënë se problemi i energjisë elektrike po [...]

Albatriti ft Genta Ismajli & Nurteel publikojnë këngën “Po du me t’pa”(VIDEO)

Albatriti ft Genta Ismajli & Nurteel publikojnë këngën “Po du me t’pa”(VIDEO)

Albatrit Muçiqi, Genta Ismajli dhe Nurteel sapo kanë publikuar projektin e tyre më të ri. Kënga [...]

Cakolli: Qeverisja e Ahmetit e ndërtuar mbi mashtrime, hajni e nepotizëm (Foto)

Cakolli: Qeverisja e Ahmetit e ndërtuar mbi mashtrime, hajni e nepotizëm (Foto)

Sekretari i PDK-së për degën në Prishtinë, Bujar Cakolli ka vazhduar me akuzat kundrejt kryetarit [...]

Seks dhe orgji në Big Brother (KUJDES! pamje të forta erotike +18)

Seks dhe orgji në Big Brother (KUJDES! pamje të forta erotike +18)

Këto foto që po shikoni janë bërë brenda spektakleve reality “Big Brother”. Besojeni ose jo, [...]

Mustafa thotë se PAN-i nuk fitoi votat e mjaftueshme për të krijuar institucionet

Mustafa thotë se PAN-i nuk fitoi votat e mjaftueshme për të krijuar institucionet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një postim në facebook ka thënë [...]

Vozitja e rrezikshme e Policisë së Kosovës: Në kah të kundërt, në autostradë (VIDEO)

Vozitja e rrezikshme e Policisë së Kosovës: Në kah të kundërt, në autostradë (VIDEO)

Në një video të cilën KALLXO.com e ka pranuar nga një qytetar, shihet makina Skoda [...]

“Ballisti” përballë azilit në Kroaci apo ekstradimit në Serbi

“Ballisti” përballë azilit në Kroaci apo ekstradimit në Serbi

Shtetasi i Shqipërisë, Ismajl Morina i njohur në opinion me nofkën “Ballisti”, për të cilin [...]

Sami Lushtaku: Instituicionet duhet t’i respektojnë vlerat kombëtarë të familjeve shqiptare

Sami Lushtaku: Instituicionet duhet t’i respektojnë vlerat kombëtarë të familjeve shqiptare

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vizituar sot dy familje atdhetare nga Mitrovica. Ai [...]

Shikoni gruan superseksi e Luis Fonsit, këngëtarit të hitit “Despacito”(FOTO)

Shikoni gruan superseksi e Luis Fonsit, këngëtarit të hitit “Despacito”(FOTO)

Luis Fonsi është bërë sensacion botëror me hitin më të madh të këtij viti, “Despacito”. Bashkëpunimi [...]

Ky është biznesi më i kërkuar në Kosovë

Ky është biznesi më i kërkuar në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Repertorin Statistikor mbi Ndërmarrjet në Kosovë për [...]

Dhurata e thjeshtë por e bukur (FOTO)

Dhurata e thjeshtë por e bukur (FOTO)

Modelja Dhurata Lipovica është shfaqur e mrekullueshme në fotografinë e fundi  Ajo shihet tejet e thjeshtë [...]

Regjistrohen 116 deputetë

Regjistrohen 116 deputetë

Ka vazhduar procesi i regjistrimit të deputetëve të Legjislaturës VI të Kuvendit të Kosovës. Katër deputetë [...]

Lekaj: Kuvendi e Qeveria nuk votohet në të njëjtën ditë

Lekaj: Kuvendi e Qeveria nuk votohet në të njëjtën ditë

Deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj ka thënë se konstituimi i Kuvendit [...]

Duket se sivjet tendenca dominuese është ajo e kostumeve të tejdukshme (FOTO)

Duket se sivjet tendenca dominuese është ajo e kostumeve të tejdukshme (FOTO)

Vera i tërbon njerëzit. Dhe dihet që tendencat kryesore i vendosin yjet. Shumë yje nuk e kanë [...]

Kjo është Jessica, një nga modelet më seksi në Britani (FOTO)

Kjo është Jessica, një nga modelet më seksi në Britani (FOTO)

E famshme për ‘Love Island’, ajo vjen me këto poza kaq erotike. Temperaturat e larta kanë [...]

Aktakuzë ndaj zyrtarit policor në Dragash

Aktakuzë ndaj zyrtarit policor në Dragash

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzën kundër të dyshuarit [...]

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se ka ftuar deputetët e për pjesëmarrje në seancën konstituive [...]

Dështimi i marrëveshjes me FMN-në rrezikon edhe 50 milionë euro të BE-së

Dështimi i marrëveshjes me FMN-në rrezikon edhe 50 milionë euro të BE-së

Për shkak të mungesës së programeve të Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), që vjen si pasojë [...]

Jurisë së “Albania Star” i shtohet Greta Koçi (FOTO)

Jurisë së “Albania Star” i shtohet Greta Koçi (FOTO)

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Greta Koçi i është bashkuar jurisë së Albania Star. Kandidatët pjesmarrës [...]

Limaj beson se të enjten do të konstituohet Kuvendi

Limaj beson se të enjten do të konstituohet Kuvendi

Kryetari i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj ka kryer procedurën e regjistrimit si deputet. Ai ka [...]

QKMF në Skenderaj përfiton donacion prej 400 mijë dollarësh

QKMF në Skenderaj përfiton donacion prej 400 mijë dollarësh

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Skenderaj ka përfituar donacion në vlerë 400 mijë dollarë [...]

Vuçiq: Serbia nuk dëshiron luftë të re me Kosovën, problemet duhet të zgjidhen

Vuçiq: Serbia nuk dëshiron luftë të re me Kosovën, problemet duhet të zgjidhen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është gati të fillojë një rrugë të [...]

Betohen 53 gjyqtarë të rinj

Betohen 53 gjyqtarë të rinj

53 gjyqtarë të rinj  kanë dhënë betimin e tyre para presidentit të vendit, Hashim Thaçi. Thaçi [...]

LVV: Nëse PAN-i e bën Qeverinë s’do ta lejojmë të punojë në dëm të vendit

LVV: Nëse PAN-i e bën Qeverinë s’do ta lejojmë të punojë në dëm të vendit

Kurse, deputeti i lëvizjes “Vetëvendosje”, Ismajl Kuretshi, ka thënë se po t’i kishte PAN-i numrat [...]

Shkruan Berat Buzhala: Shtatë ditë pasi u shpalla edhe zyrtarisht islamofob

Shkruan Berat Buzhala: Shtatë ditë pasi u shpalla edhe zyrtarisht islamofob

Shkruan Berat Buzhala Një satirë e imja me niqabin, në fund të javës së kaluar, e [...]

Ushtrisë më të madhe në botë i bëhet thirrje për ta ruajtur paqen (Foto)

Ushtrisë më të madhe në botë i bëhet thirrje për ta ruajtur paqen (Foto)

Kina ka mbajtur një paradë të madhe sot ku e ka shënuar 90 vjetorin e [...]

Rusia dëbon 755 diplomatë amerikanë nga Moska

Rusia dëbon 755 diplomatë amerikanë nga Moska

Presidenti rus Vladimir Putin njoftoi të dielën se 755 diplomatë amerikanë do të dëbohen nga [...]

Nuk është Durrësi, është ‘deti’ i Mitrovicës (Foto)

Nuk është Durrësi, është ‘deti’ i Mitrovicës (Foto)

Mitrovica këtë verë është krejt ndryshe, pasi rrjedha e lumit Ibër është shndërruar në liqe [...]

Serbët nisin ndërtimin e dy objekteve të larta në “Lagjen e Boshnjakëve”

Serbët nisin ndërtimin e dy objekteve të larta në “Lagjen e Boshnjakëve”

Në Lagjen e Boshnjakëve, serbët kanë filluar ndërtimin edhe të dy objekteve të larta për [...]

Nitaj: Isa Mustafa dhe as Albin Kurti nuk kanë të drejtë të flasin për ndryshim

Nitaj: Isa Mustafa dhe as Albin Kurti nuk kanë të drejtë të flasin për ndryshim

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj, u është kundërpërgjigjur [...]

Dorëzoi vendin e tretë, Hamilton: Shpresoj mos ndikojë te titulli

Dorëzoi vendin e tretë, Hamilton: Shpresoj mos ndikojë te titulli

Lewis Hamilton duket se nuk është penduar aspak që i ka hapur rrugën shokut të [...]

Paralajmërimi i studiuesve të Oxfordit, çfarë ndodh nëse flini mbi 9 orë

Paralajmërimi i studiuesve të Oxfordit, çfarë ndodh nëse flini mbi 9 orë

Një grup shkencëtarësh amerikanë kanë zbuluar se ata që flenë më shumë se nëntë orë [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari