Suhareka në mbështetje të Blerim Kuçit (Foto)

Suhareka në mbështetje të Blerim Kuçit (Foto)

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Blerim Kuçi, po mbështetet me të madhe nga [...]

Dënohet ushtarja zvicerane, voziti në gjendje të dehur në Kosovë

Dënohet ushtarja zvicerane, voziti në gjendje të dehur në Kosovë

Ajo ka shërbyer si ushtare në misionin paqeruajtës zviceran, Sëisscoy në Kosovë. Ndërsa tash përgjigjet [...]

Rusia ia kthen mbi 13 tonë mish lope Serbisë

Rusia ia kthen mbi 13 tonë mish lope Serbisë

Inspeksioni fito-sanitar rus, ka kthyer mbrapa në Serbi, më shumë se 13 tonë mish të [...]

Serbia në hall me politikanët serb të Kosovës

Serbia në hall me politikanët serb të Kosovës

RTK ka arritur që ta sigurojë një dokument të organeve të sigurisë të Serbisë, i [...]

Gigi, një Little Miss Sunshine

Gigi, një Little Miss Sunshine

Ajo është mësuar që gjithë sytë të jenë mbi të si një nga modelet më [...]

Podgoricë: Ndalesë e hyrjes për 149 rusë dhe ukrainas

Podgoricë: Ndalesë e hyrjes për 149 rusë dhe ukrainas

Mediat kanë raportuar dje se Mali i Zi ua ka ndaluar hyrjen në këtë vend [...]

Hoti: Do t’i konfiskojmë pasuritë e paligjshme dhe do t’ia kthejmë popullit

Hoti: Do t’i konfiskojmë pasuritë e paligjshme dhe do t’ia kthejmë popullit

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka thënë të shtunën në Mitrovicë se koalicioni [...]

Daçiq: Kushti për anëtarësim në BE është i padrejtë

Daçiq: Kushti për anëtarësim në BE është i padrejtë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Ivica Daçiq, ka thënë se Bashkimi Evropian po i bën [...]

Përdhunohet 19-vjeçarja, arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Përdhunohet 19-vjeçarja, arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Dy të rinj mësohet janë arrestuar dje në zonën e ish-bllokun në Tiranë pasi një [...]

Vuçiq thotë se Haradinaj do ta shmangë armiqësinë me Serbinë

Vuçiq thotë se Haradinaj do ta shmangë armiqësinë me Serbinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush [...]

Albin Kurti për integrimin: Dera drejt BE-së e ka numrin 35

Albin Kurti për integrimin: Dera drejt BE-së e ka numrin 35

Kandidati për kryeministër i VETËVENDOSJE!-s, Albin Kurti, ka premtuar nga Ferizaji drejtësi për qytetarët, prodhimin [...]

Fatmir Limaj: Çdo familje nga një të punësuar, s’ka më pabarazi

Fatmir Limaj: Çdo familje nga një të punësuar, s’ka më pabarazi

Kandidati i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se programi i partisë së tij [...]

Qeverisja e Vetëvendosjes në Prishtinë me atë që e quan ‘koalicion të krimit’

Qeverisja e Vetëvendosjes në Prishtinë me atë që e quan ‘koalicion të krimit’

Edhe pse Vetëvendosja e quan PAN-in “koalicion të krimit”, po bashkëqeveris në Prishtinë me një [...]

Samiti i Liderëve të Ballkanit në Slloveni: i ftuar i posaçëm presidenti i Gjermanisë!

Samiti i Liderëve të Ballkanit në Slloveni: i ftuar i posaçëm presidenti i Gjermanisë!

Presidenti Hashim Thaçi ka mbërritur në Bordo të Sllovenisë ku është duke u mbajtur Samiti [...]

Pacolli në Mitrovicë: Kosova ka nevojë për zhvillim. Ka ardhur koha që programi ynë të implementohet

Pacolli në Mitrovicë: Kosova ka nevojë për zhvillim. Ka ardhur koha që programi ynë të implementohet

“Programi i qeverisë së ardhshme të Kosovës në krye me ekspertët tanë dhe kryeministrin Avdullah [...]

‘Vendi do të shkojë në krizë pas zgjedhjeve’

‘Vendi do të shkojë në krizë pas zgjedhjeve’

Politologu Ramush Tahiri është i bindur se vendi pas zgjedhjeve do të futet në krizë [...]

Refugjatja kosovare dëbohet me dhunë nga Gjermania, dërgohet në Beograd

Refugjatja kosovare dëbohet me dhunë nga Gjermania, dërgohet në Beograd

Një grua 67-vjeçare nga Kosova është dëbuar në mënyrë mizore nga kampi i refugjatëve ku [...]

Thaçi: Kosova do ta themelojë ushtrinë gjatë këtij viti

Thaçi: Kosova do ta themelojë ushtrinë gjatë këtij viti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur besimin se demarkacioni me Malin e Zi, do [...]

Greqi: Protestuesit e bllokuan konvojin shqiptar për ushtrime të NATO-s

Greqi: Protestuesit e bllokuan konvojin shqiptar për ushtrime të NATO-s

Autoritetet e Greqisë thonë se protestuesit e Partisë Komuniste të Greqisë e kanë bllokuar autostradën [...]

Albin Kurti prezanton profesorët e Vetëvendosjes

Albin Kurti prezanton profesorët e Vetëvendosjes

Kandidati i Vetëvendosjes për Kryeministër, Albin Kurti, ka listuar disa emra të kandidatëve për deputetë [...]

AKR-së: Projekti për themelimin e Bërzës së aksioneve

AKR-së: Projekti për themelimin e Bërzës së aksioneve

Bërza do mundësojë dhe përdorimin e kapitaleve nga Trusti Pensional dhe Privatizimet Nga Behgjet Pacolli Gjatë rrugëtimit [...]

Liberalizimi i vizave ‘vështirë’ i realizueshëm

Liberalizimi i vizave ‘vështirë’ i realizueshëm

Deklaratat e kandidatëve për kryeministër se liberalizimi i vizave do të ndodhë brenda 3 muajve, [...]

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedhat virtuale arrijnë në Kosovë

Monedha virtuale është shtrirë edhe në Kosovë, thonë ekspertë për çështje financiare. Kjo monedhë e [...]

Shpresa për ringjallje po kthehet

Shpresa për ringjallje po kthehet

Rinia gjithmonë ju prinë proceseve të ndryshimit, e shembulli më i mirë ishte Dardana sot [...]

Lunacek: PDK e LDK duhet t’u tregojnë koalicioneve të veta se kanë pranuar marrëveshjen për demarkacionin

Lunacek: PDK e LDK duhet t’u tregojnë koalicioneve të veta se kanë pranuar marrëveshjen për demarkacionin

Pavarësisht se kush fiton zgjedhjet në Kosovë, duhet të realizojë dy kushtet e domosdoshme për [...]

Ky sondazh është mbyllur.

Kush do të jetë Kryeministër i ardhshëm i Kosovës?