BBC: Komplikohen raportet me Serbinë nëse Haradinaj bëhet Kryeministër

BBC: Komplikohen raportet me Serbinë nëse Haradinaj bëhet Kryeministër

Qytetarët në Kosovë janë duke votuar sot në zgjedhje të parakohshme të thirrura muajin e [...]

Ja si një grua e gris fletëvotimin në Prishtinë (Video)

Ja si një grua e gris fletëvotimin në Prishtinë (Video)

Në qendrën e votimit në Fakultetin Teknik në Prishtinë, një grua ka grisur fletëvotimin. Ajo tha [...]

Ndodh edhe kjo! Një 6-vjeçar voton në Suharekë (Foto)

Ndodh edhe kjo! Një 6-vjeçar voton në Suharekë (Foto)

Në Komunën e Suharekës është shkelur procesi zgjedhor, në qendrën e votimit në Gjimnazin "Jeta [...]

Prokuroria dhe policia: Procesi po shkon mirë, nuk kemi ende asnjë rast penal

Prokuroria dhe policia: Procesi po shkon mirë, nuk kemi ende asnjë rast penal

Prokurorët dhe policët po qëndrojnë në të gjitha qendrat e votimit. Laura Pula nga Prokuroria [...]

Unikkatil ka një amanet për ju që votoni sot

Unikkatil ka një amanet për ju që votoni sot

Gjendja aktuale në politikë është kthyer në preukopim edhe për artistët tanë. Së fundmi ka qenë [...]

Donnarumma befason Milanin (Foto)

Donnarumma befason Milanin (Foto)

Gianluigi Donnarumma ka vendosur që të vazhdoj kontratën me Milanin. Portieri i talentuar italian, Gianluigi Donnarumma [...]

Demokracia në Veprim: Procesi zgjedhor me parregullsi të vogla

Demokracia në Veprim: Procesi zgjedhor me parregullsi të vogla

Rrjeti i Organizatave Demokracia në Veprim që është duke i monitoruar zgjedhjet, përmes një konference [...]

Në Mihaliq të Vushtrrisë shpërndahen fletëvotimet jo valide

Në Mihaliq të Vushtrrisë shpërndahen fletëvotimet jo valide

Organizatat Jo-Qeveritare, IKD, INPO dhe GLPS njoftojnë se në Komunën e Vushtrrisë, në oborrin e [...]

Vritet kasapi i ISIS-it (Foto)

Vritet kasapi i ISIS-it (Foto)

Udhëheqësi famëkeq i ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdadi, është vrarë në një sulm ajror, njoftoi mëngjesin [...]

Policia jep informacione për mbarëvajtjen e deritanishme të procesit zgjedhor

Policia jep informacione për mbarëvajtjen e deritanishme të procesit zgjedhor

Baki Kelani, zëdhënës i Policisë së Kosovës ka thënë se Policia e Kosovës ashtu siç [...]

Kurti thotë se sot është festa e Demokracisë dhe uron qytetarët

Kurti thotë se sot është festa e Demokracisë dhe uron qytetarët

I nominuari për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pak minuta më parë [...]

Presidenti Thaçi, bashkë me gruan dhe djalin votuan në Prishtinë (Foto)

Presidenti Thaçi, bashkë me gruan dhe djalin votuan në Prishtinë (Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka votuar në shkollën fillore “Faik Konica” në [...]

Delawie: Kosova le të jetë shembull për zgjedhje të mira

Delawie: Kosova le të jetë shembull për zgjedhje të mira

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka vizituar para pak minutash qendrën e votimit në [...]

Voton i nominuari për kryeministër nga LDK-AKR, Avdullah Hoti (Video/foto)

Voton i nominuari për kryeministër nga LDK-AKR, Avdullah Hoti (Video/foto)

Ka votuar i nominuari për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR, Avdullah Hoti. Hoti ka votuar në orën [...]

Speciale në TV Dukagjin, drejtpërdrejt procesi zgjedhor (LIVE)

Speciale në TV Dukagjin, drejtpërdrejt procesi zgjedhor (LIVE)

Radiotelevizioni Dukagjini  sot do të ketë mbulueshmëri speciale të ditës së zgjedhjeve. Do të ketë 24 orë [...]

Ymeri voton, thotë se duhet të dalin sa më shumë qytetarë në zgjedhje

Ymeri voton, thotë se duhet të dalin sa më shumë qytetarë në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka votuar në qendrën e votimit “Faik Konica” në [...]

Në qendrën e votimit në Gjakovë, vulat nuk janë në rregull (Foto)

Në qendrën e votimit në Gjakovë, vulat nuk janë në rregull (Foto)

Ekipi i Grupit KOHA që po përcjell zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit raportojnë për një [...]

Voton kryetari i Mitrovicës Veriore (Foto)

Voton kryetari i Mitrovicës Veriore (Foto)

Shkolla e mesme teknike, “Mihajlo Petroviq”, që është edhe qendra më e madhe e votimit [...]

Voton 84 vjeçarja në Prishtinë (Foto)

Voton 84 vjeçarja në Prishtinë (Foto)

Në qendrën e votimit në shkollën “Hasan Prishtina”, gjithçka ka nisur me kohë dhe procesi [...]

Tentuan të votojnë me dokumente serbe, ja çka ndodhi me disa qytetarë të Graçanicës

Tentuan të votojnë me dokumente serbe, ja çka ndodhi me disa qytetarë të Graçanicës

Në Graçanicë disa persona kanë tentuar të votojnë pa dokumente zyrtare të Kosovës, por një [...]

Voton Blerta Deliu

Voton Blerta Deliu

Ish-deputetja, Blerta Deliu, votoi në qendrën më të madhe të votimit në Prishtinë, atë tek [...]

Nisma raporton parregullsi në Prizren

Nisma raporton parregullsi në Prizren

Parregullsitë në qendrat e votimit nëpër Komuna, duket se kanë filluar. Të paktën kështu po [...]

Probleme me vula edhe në një qendër votimi në Vushtrri (Foto)

Probleme me vula edhe në një qendër votimi në Vushtrri (Foto)

Ekipi i Grupit KOHA, që po raporton nga çdo pjesë e Kosovës për zgjedhjet e [...]

Daka: Dilni e votoni

Daka: Dilni e votoni

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, në konferencën e parë lidhur me hapjen e qendrave të [...]

100 autobusë me serbë në zgjedhjet e Kosovës

100 autobusë me serbë në zgjedhjet e Kosovës

Qeveria e Serbisë pritet t’i dërgojë mbi 100 autobusë të dielën me serbë të Kosovës [...]

A duhet të ndërtohet xhamia në qendër të Prishtinës?