Ramush Haradinaj e ka një mesazh interesant për ata që do të merren nga Tribunali Special (Video)

Ramush Haradinaj e ka një mesazh interesant për ata që do të merren nga Tribunali Special (Video)

Qeveria e ardhshme, që Ramush Haradinaj pret ta formojë pas certifikimit të zgjedhjeve, pritet të [...]

Aksident fatal në Podujevë (Foto)

Aksident fatal në Podujevë (Foto)

Një person rreth moshës 60-vjeçare ka ndërruar jetë, pasi është goditur sonte nga një veturë [...]

Shpend Ahmeti heq dorë nga deputeti, ndonëse del ndër më të votuarit

Shpend Ahmeti heq dorë nga deputeti, ndonëse del ndër më të votuarit

Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ndonëse ka dalë ndër kandidatët për deputetë më [...]

Marina Vjollca vjen me poza seksi nga pushimet (Foto)

Marina Vjollca vjen me poza seksi nga pushimet (Foto)

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi duket se po kalojnë ditë të mira krahë njër-tjetrit. Aq [...]

Të shtëna armësh brenda dyqanit të Apple, klientët e tmerruar fshihen nën karrige e tavolina (Video)

Të shtëna armësh brenda dyqanit të Apple, klientët e tmerruar fshihen nën karrige e tavolina (Video)

Ky është momenti rrëqethës kur klientët që ishin brenda një dyqani të Apple tmerrohen nga [...]

Brnabiç: Për Kosovën kompromis historik

Brnabiç: Për Kosovën kompromis historik

Kandidatja për kryeministre të Serbisë, Ana Brnabiç, ka folur për herë të parë për Kosovën [...]

Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje në Deçan

Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje në Deçan

Gjykata e Pejës e ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për paraburgim për Shaip Zukajn, i [...]

A do të jetë kryetari i ardhshëm i Kuvendit nga serbët? Sqaron Haradinaj (Video)

A do të jetë kryetari i ardhshëm i Kuvendit nga serbët? Sqaron Haradinaj (Video)

Ramush Haradinaj, i cili pas certifikimit te zgjedhjeve po pret ta marrë mandatin për formimin [...]

Rita, të tregon shumë gjëra fustani (Foto)

Rita, të tregon shumë gjëra fustani (Foto)

Rita Ora dihet që di të tërheqë vëmendjen por këtë radhë ka treguar më shumë [...]

Ndahet hisja në PAN

Ndahet hisja në PAN

Koalicioni PDK-AAK-NISMA kanë ndarë hisen nëse futen të vetme në Qeveri. Partia Demokratike e Kosovës do [...]

Rusia vazhdon të ndërhyjë në zgjedhjet në Evropë

Rusia vazhdon të ndërhyjë në zgjedhjet në Evropë

Ish diplomatët amerikanë dhe evropianë si dhe ekspertë të tjerë politikë, kanë paralajmëruar se po [...]

Kështu do të jetë moti për fundjavë

Kështu do të jetë moti për fundjavë

Një valë e nxehti do të ‘pushtojë’ vendin ditën në vijim, ndërsa ditën e fundit [...]

Shtyhet për të premten mbledhje komemorative për nder të atdhetarit Rexhep Berisha

Shtyhet për të premten mbledhje komemorative për nder të atdhetarit Rexhep Berisha

Mbledhja komemorative e Kuvendi Komunal të Gjilanit shtyhet për të premten me kërkesën e familjes [...]

Mustafa ngushëlloi familjen Berisha pas ndarjes nga jeta të Rexhep Berishës

Mustafa ngushëlloi familjen Berisha pas ndarjes nga jeta të Rexhep Berishës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka ngushëlluar familjen Berisha pas ndarjes nga jeta [...]

Ndikimi në rritje i grupeve ekstremiste në Kosovë

Ndikimi në rritje i grupeve ekstremiste në Kosovë

Analiza e fundit e bërë nga Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) dhe [...]

Sekretari i NATO-s: Formimi i ushtrisë të bëhet me pëlqimin e pakicave në Kosovë

Sekretari i NATO-s: Formimi i ushtrisë të bëhet me pëlqimin e pakicave në Kosovë

Në një takim të aleancës së mbrojtjes së NATO’S në Bruksel, gazeta serbe Blic ka [...]

Këta janë deputetët e Kuvendit të ri

Këta janë deputetët e Kuvendit të ri

Nga 39 ulëse në Kuvend për deputetë, sa ka fituar koalicioni PDK-AAK-Nisma, më 11 qershor, [...]

Albin Kurti kandidati më i votuar në Kosovë

Albin Kurti kandidati më i votuar në Kosovë

Albin Kurti del të jetë lideri më i votuar në Kosovë, në zgjedhjet e 11 [...]

Këto ishin thirrjet nacionaliste të serbëve për Kosovën (FOTO)

Këto ishin thirrjet nacionaliste të serbëve për Kosovën (FOTO)

Shumë serbë gjatë ditës së sotme ishin mbledhur në Gazimestan për të festuar “Vidovdanin”. Si çdo [...]

Përfundon numërimi i votave me kusht, rezultatet përfundimtare sot ose nesër

Përfundon numërimi i votave me kusht, rezultatet përfundimtare sot ose nesër

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve posa ka përfunduar numërimi i votave me kusht. Ndërkohë, [...]

Vulin ministër i Mbrojtjes, kërcënim për sigurinë në Serbi e Rajon

Vulin ministër i Mbrojtjes, kërcënim për sigurinë në Serbi e Rajon

Qendra për Studime Euroatlantike ka shprehur shqetësimin e thellë me rastin e propozimit të mandatares [...]

Deda: Presim që PAN të dështojë në formimin e qeverise

Deda: Presim që PAN të dështojë në formimin e qeverise

KZQ pritet që nesër t’i certifikoj rezultatet e zgjedhjeve ku më pas subjekti apo koalicioni [...]

Kur bën eros me ushqimet: Shihni ç’bëjnë yjet (FOTO)

Kur bën eros me ushqimet: Shihni ç’bëjnë yjet (FOTO)

Këto ditë vere në pëlqen të zhvishemi. Por mbi të gjitha në pëlqen të konsumojmë akullore [...]

Në shpirtin e Flori Mumajesit..?! (Video)

Në shpirtin e Flori Mumajesit..?! (Video)

Si mund të mendohej një verë pa Flori Mumajesin? Producenti i njohur ka publikuar para pak [...]

Presidenti Thaçi uron Edi Ramën për fitoren në Shqipëri

Presidenti Thaçi uron Edi Ramën për fitoren në Shqipëri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka uruar kryetarin e Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi [...]

KQZ sot ose të enjten del me rezultatet përfundimtare

KQZ sot ose të enjten del me rezultatet përfundimtare

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se pritet që [...]

UP, pezullohen 23 programe, prej tyre tri programe doktorate

UP, pezullohen 23 programe, prej tyre tri programe doktorate

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, gjithsej janë 23 programe që janë refuzuar të akreditohen. Në [...]

Berisha e rikonfirmon: Nuk e votoj Qeverinë nëse nuk sigurohen 61 vota pa Listën Serbe

Berisha e rikonfirmon: Nuk e votoj Qeverinë nëse nuk sigurohen 61 vota pa Listën Serbe

Deklarimi i djeshëm i deputetit tashmë të zgjedhur nga Nisma për Kosovën, Zafir Berisha se [...]

Qëndroni brenda shtëpive, i nxehti afrikan sot në Kosovë

Qëndroni brenda shtëpive, i nxehti afrikan sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme vendi ynë [...]

Serbët ia ‘mësyjnë’ Kosovës për ‘Vidovdan’

Serbët ia ‘mësyjnë’ Kosovës për ‘Vidovdan’

Sot festohet festa religjioze ortodokse “Vidovdani”, ndërkaq për këtë festë Policia e Kosovës ka bërë [...]

Sot numërohen dy mijë votat e fundit me kusht

Sot numërohen dy mijë votat e fundit me kusht

Procesi i numërimit të votave me kusht do të përmbyllet sot. Këtë e ka bërë të [...]

Specialja prej javës tjetër e gatshme për aktakuza

Specialja prej javës tjetër e gatshme për aktakuza

Nëse vendimi i Dhomës Speciale të Gjykatës Kushtetuese do të jetë pozitiv të mërkurën (sot), [...]

Kadri Veseli mori 40.500 vota më pak se Hashim Thaçi

Kadri Veseli mori 40.500 vota më pak se Hashim Thaçi

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, nuk ka arritur ta tejkalojë me vota paraardhësin e tij [...]

Ekskluzive: Kadri Veseli 125.866 vota, Ramush Haradinaj 98.458, Fatmir Limaj 30.289

Ekskluzive: Kadri Veseli 125.866 vota, Ramush Haradinaj 98.458, Fatmir Limaj 30.289

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, në zgjedhjet e parakohshme që u [...]

Ekskluzive: PDK 23 deputetë, AAK 10, NISMA 6

Ekskluzive: PDK 23 deputetë, AAK 10, NISMA 6

Numërimi i votave të fundit, ato që kanë ardhur nga diaspora, si dhe votave me [...]

Ekskluzive: PAN 39 deputetë, LVV 32 deputetë, LAA 29, minoritetet 20?

Ekskluzive: PAN 39 deputetë, LVV 32 deputetë, LAA 29, minoritetet 20?

Numërimi i votave të diasporës dhe atyre me kusht ka përmbysur rezultatet zgjedhore për zgjedhjet [...]

Lumezi: Gjatë tre muajve vetëm një rast për financimin e terrorizmit

Lumezi: Gjatë tre muajve vetëm një rast për financimin e terrorizmit

Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka deklaruar se lufta kundër terrorizmit, pastrimit të parave krimit [...]

Ndrron jetë babai i dëshmorit Nuhi Berisha

Ndrron jetë babai i dëshmorit Nuhi Berisha

Sot ka ndërruar jetë Rexhep Berisha babai i dëshmorit Nuhi Berisha. Këtë lajm të hidhur për [...]

Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat

Rexhep Hoti: Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde, ne i kemi numrat

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, ka thënë se Ramush Haradinaj, kandidati për [...]

PDK: I kemi numrat, Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde

PDK: I kemi numrat, Haradinaj do ta krijojë Qeverinë në kohë rekorde

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, ka thënë se Ramush Haradinaj, kandidati për [...]

Vetëvendosje nuk e merr seriozisht Daniel Serwerin

Vetëvendosje nuk e merr seriozisht Daniel Serwerin

Ditë më parë analisti amerikan Daniel Serwer, nga Qendra për Studime Strategjike dhe Ndërkombëtare, e [...]

Serbia prezanton armatime e mjete të reja ushtarake

Serbia prezanton armatime e mjete të reja ushtarake

Në Beograd sot është hapur Panairi i tetë Ndërkombëtar i Armatimit dhe i pajisjeve ushtarake [...]

Mosad investon në teknologjinë e lartë

Mosad investon në teknologjinë e lartë

Agjencia e inteligjencës së Izraelit Mosad njoftoi sot se do të formojë fondin për inovacione [...]

A vepron Kosova çka i thotë SHBA-ja? Kjo është përgjigja e ambasadorit amerikan në Serbi

A vepron Kosova çka i thotë SHBA-ja? Kjo është përgjigja e ambasadorit amerikan në Serbi

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Kyle Scott, tha se aktivitetet e Rusisë në rajon janë [...]

ARRIVALS

EZS1187Basel - MulhouseARRIVED 08:03
TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:41
EZY4579BerlinARRIVED 08:28
WK402ZurichARRIVED 08:34
WK1406ZurichARRIVED 08:50
EW5706CologneSCHEDULED 10:20
ST6052DusseldorfSCHEDULED 10:35
EW5712StuttgartSCHEDULED 10:57
OTF7324StuttgartESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
DY1910OsloESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XQ5150AntalyaESTIMATED
TK4100AntalyaESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED

DEPARTURES

EZS1188Basel - MulhouseTAKE OFF 08:55
TK1018Istanbul - AtaturkTAKE OFF 09:32
EZY4580BerlinTAKE OFF 09:22
WK403ZurichSCHEDULED 09:35
WK1407ZurichSCHEDULED 09:50
EW5707CologneSCHEDULED 10:45
ST6075Basel - MulhouseSCHEDULED 11:15
EW5713StuttgartSCHEDULED 11:30
OTF7434DusseldorfESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
DY1911OsloESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
XQ5151AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4101AntalyaESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
OTF356PBrusselsESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED