Analistët: Vendi nuk duhet të shkojë në zgjedhje

Analistët: Vendi nuk duhet të shkojë në zgjedhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka publikuar rezultatet përfundimtare për zgjedhjet e 11 qershorit. Analistët kanë [...]

Ja kujt ia dedikon fitoren Anton Quni

Ja kujt ia dedikon fitoren Anton Quni

Deputeti i LDK-së, Anton Quni, ia ka dedikuar suksesin e tij ish-deputetit të ndjerë të [...]

Lista Serbe paralajmëron ankesë ndaj rezultatit të zgjedhjeve

Lista Serbe paralajmëron ankesë ndaj rezultatit të zgjedhjeve

Lideri i Iniciativës qytetare Lista Serbe, Sllavko Simiq deklaroi sonte se do të ankohet ndaj [...]

Brnabiq: Serbia nuk ka kohë për të humbur

Brnabiq: Serbia nuk ka kohë për të humbur

Kryeministrja e re e Serbisë, Ana Brnabiq deklaroi sonte pas dhënies së betimit, se vendi [...]

Gruevski: PSP-ja ka për qëllim shkatërrimin e VMRO-së

Gruevski: PSP-ja ka për qëllim shkatërrimin e VMRO-së

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka kundërshtuar paditë dhe dyshimet e ngritura ndaj tij dhe [...]

Rotaraktorët ndihmojnë projektin e IQZH-së për skamnorë

Rotaraktorët ndihmojnë projektin e IQZH-së për skamnorë

Iniciativa Qytetare e Zhegrës (IQZH) tani e katër vite me radhë, realizon projektin e tyre [...]

Hajdar Beqa: Do të jem zëri i qytetarëve në Kuvend

Hajdar Beqa: Do të jem zëri i qytetarëve në Kuvend

Hajdar Beqa nga PDK ka fituar mbi 10 mijë vota duke u futur kështu në [...]

Daut Haradinaj: I kemi votat për formimin e Qeverisë

Daut Haradinaj: I kemi votat për formimin e Qeverisë

Daut Haradinaj, deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka thënë se [...]

Limaj: Haradinaj do ta formojë qeverinë në afat optimal (Video)

Limaj: Haradinaj do ta formojë qeverinë në afat optimal (Video)

Qeveria e Kosovës do të formohet në kohë optimale. Kështu beson partneri i koalicionit fitues [...]

Isa Mustafa e ‘hap zemrën’, u jep një propozim Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismas

Isa Mustafa e ‘hap zemrën’, u jep një propozim Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismas

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka lënë të hapur mundësin për [...]

Ja sa vota mori Hajredin Kuçi në zgjedhjet e 11 qershorit

Ja sa vota mori Hajredin Kuçi në zgjedhjet e 11 qershorit

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi në zgjedhjet parlamentare të vitit 2001, [...]

Isa Mustafa e ‘hap zemrën’, ua jep një propozim Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismas

Isa Mustafa e ‘hap zemrën’, ua jep një propozim Vetëvendosjes, AAK-së dhe Nismas

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka lënë të hapur mundësin për [...]

Vetëvendosja udhëheq seancën e parë të Kuvendit, ky do të jetë “kryetari” (Foto)

Vetëvendosja udhëheq seancën e parë të Kuvendit, ky do të jetë “kryetari” (Foto)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundimisht ka publikuar listat e kandidatëve të cilët kanë fituar ulëse [...]

Ja kush mori më së paku vota në Vetëvendosje

Ja kush mori më së paku vota në Vetëvendosje

Zgjedhjet e 11 qershorit nxorën emrat e njerëzve që morën më së shumti vota për [...]

Adele konfirmon para 98 mijë fansave: Po e lë muzikën (VIDEO)

Adele konfirmon para 98 mijë fansave: Po e lë muzikën (VIDEO)

Adele do të largohet nga bota e së qeni këngëtare, por nuk dihet se për [...]

Rrahman Rama nderohet me titullin “Qytetar Nderi i Mitrovicës”

Rrahman Rama nderohet me titullin “Qytetar Nderi i Mitrovicës”

Komandanti i Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtënant Rrahman Rama do të nderohet këtë të [...]

KMDLNj: Gjuriq Është Dashur të Arrestohej dhe të Dënohej

KMDLNj: Gjuriq Është Dashur të Arrestohej dhe të Dënohej

KMDLNJ ka reaguar ndaj fyerjeve dhe ofendimeve të serbëve me rastin e 628-vjetorit të Betejës [...]

Kuvendi i Kosovës pa asnjë deputete me shami, në të kaluarën e kishte një

Kuvendi i Kosovës pa asnjë deputete me shami, në të kaluarën e kishte një

E vetmja deputete me shami në legjislaturën e kaluar të Kuvendit ishte Labinotë Demi-Murtezi. Mirëpo, [...]

Gjenerali amerikan vlerëson të arriturat e FSK-së

Gjenerali amerikan vlerëson të arriturat e FSK-së

Ministri në detyrë Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haki Demolli priti sot në takim komandantin [...]

Barkley largohet nga Everton, e duan dy skuadra të mëdha

Barkley largohet nga Everton, e duan dy skuadra të mëdha

Ross Barkley pritet të largohet nga skuadra e tij Everton. Mesfushori ofensivë ka shkëlqyer në vitet [...]

Xhensila si në parajsë pranë të dashurit (FOTO)

Xhensila si në parajsë pranë të dashurit (FOTO)

Xhensila Myrtezaj dhe i dashuri i saj janë duke kaluar momente fantastike në pushimin e [...]

​Kush është deputeti më i vjetër që do ta drejtojë seancën e parë (Foto)

​Kush është deputeti më i vjetër që do ta drejtojë seancën e parë (Foto)

Adem Mikullovci do të jetë deputeti më i moshuar në Kuvendin e Kosovës. Aktori që [...]

Ja sa vota mori Labinot Tahiri

Ja sa vota mori Labinot Tahiri

Kandidati më i përfolur i AKR-së, Labinot Tahiri, ka marrë një numër të konsiderueshëm votash Labi [...]

Një person është mbytur në Gërmi, Policia jep detaje

Një person është mbytur në Gërmi, Policia jep detaje

Një person i moshës 69-vjeçare ka vdekur në pishinën e Gërmisë. Ngjarja ka ndodhur sot rreth [...]

Kosova hyn në BE sipas modelit të UEFA-s

Kosova hyn në BE sipas modelit të UEFA-s

Qendra e Politikave Evropiane (EPC) me seli në Bruksel vlerëson se Kosova mund të fitojë [...]

Shpend Ahmeti më i votuari pas tre liderëve, lë pas dy tjerë

Shpend Ahmeti më i votuari pas tre liderëve, lë pas dy tjerë

Vetëm liderët e tri partive politike kanë më shumë vota se, kryetari i Prishtinës, Shpend [...]

Lista e deputetëve të dalë nga zgjedhjet e 11 qershorit

Lista e deputetëve të dalë nga zgjedhjet e 11 qershorit

KQZ-ja ka publikuar listën e deputetëve me numrin e votave që ka marrë secili gjatë [...]

Mbyllet për qarkullim rruga “Zahir Pajaziti”

Mbyllet për qarkullim rruga “Zahir Pajaziti”

Komuna e Podujevës ka njoftuar se duke filluar nga 3 korriku deri më 31 gusht [...]

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës, [...]

Këto femra nuk përmbahen (FOTO)

Këto femra nuk përmbahen (FOTO)

Ajo është e famshme për të tilla poza skandaloze. Këtë herë, Charlotte Dawson u fotografua teksa [...]

I arrestuari për krime në New York, shofer i Konsullatës së Kosovës

I arrestuari për krime në New York, shofer i Konsullatës së Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), publikuan dje njoftimin për arrestimin e gjashtë personave në [...]

Sulmohet sërish një shqiptar në veri të Mitrovicës

Sulmohet sërish një shqiptar në veri të Mitrovicës

Një 22 vjeçar i nacionalitetit shqiptar është sulmuar të mërkurën rreth orës 17:30 në sheshin [...]

Historiania serbe: Mjaft më me gënjeshtra, shqiptarët janë autoktonë

Historiania serbe: Mjaft më me gënjeshtra, shqiptarët janë autoktonë

Historiania serbe Olivera Milosavleviq, ka realizuar një punim të gjatë mbi raportet serbo-shqiptare, më poshtë [...]

Presidenti shkelë Kushtetutën nëse herën e dytë nuk ia jep mandatin atij që ka shumicën

Presidenti shkelë Kushtetutën nëse herën e dytë nuk ia jep mandatin atij që ka shumicën

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani ka shpjeguar gjithë rrugën që shefi i shtetit [...]

Gjithçka që duhet të dini për Gjykatën Speciale

Gjithçka që duhet të dini për Gjykatën Speciale

Gjashtë vjet pasi një raport i Këshillit të Europës akuzoi luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të [...]

Delegacioni i VV-së takohet në Bruksel me eurodeputetët Fajon dhe Fleckenstein

Delegacioni i VV-së takohet në Bruksel me eurodeputetët Fajon dhe Fleckenstein

Delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje, i përbërë nga Visar Ymeri, Albin Kurti dhe Shpend Ahmeti, është [...]

51 aksidente për 24 orë në Kosovë

51 aksidente për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë [...]

Bandat shqiptare, “padrone” të kokainës në Londër

Bandat shqiptare, “padrone” të kokainës në Londër

Agjencia britanike e Luftës kundër krimit, NCA, në raportin e saj të fundit shpreh shqetësimin [...]

Zgjedhjet nacionale do të ndikojnë zgjedhjet lokale, bastionet politike mite

Zgjedhjet nacionale do të ndikojnë zgjedhjet lokale, bastionet politike mite

Qytetarët e Kosovës me 22 tetor do tu drejtohen edhe njëherë kutive të votimit. Mirëpo, [...]

Mediat ruse sulmojnë ashpër Vuçiqin

Mediat ruse sulmojnë ashpër Vuçiqin

Politika e Jashtme e Serbisë dhe presidenti Aleksandar Vuçiq në gjashtë muajt e fundit kanë [...]

Moti për sot dhe 3 ditët e ardhshme

Moti për sot dhe 3 ditët e ardhshme

Temperaturat minimale do të sillen nga 16C deri në 17C, ndërsa ato maksimale gradualisht do [...]

Serbi shkel me veturë shqiptaren në Mitrovicë

Serbi shkel me veturë shqiptaren në Mitrovicë

Mbrëmë rreth orës 22:00, një person i komunitetit serb ka shkelur me veturë një femër [...]

Emrat potencial nga PAN për të marrë poste ministrore, nëse Haradinaj formon Qeverinë

Emrat potencial nga PAN për të marrë poste ministrore, nëse Haradinaj formon Qeverinë

Koalicioni PAN i renditur i pari në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit e ka të [...]

Pejoviq: Demarkacioni, problem i brendshëm i Kosovës

Pejoviq: Demarkacioni, problem i brendshëm i Kosovës

Edhe pse ka më shumë se dy vjet që Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e [...]

ARRIVALS

EZS1187Basel - MulhouseARRIVED 08:03
TK1017Istanbul - AtaturkARRIVED 08:41
EZY4579BerlinARRIVED 08:28
WK402ZurichARRIVED 08:34
WK1406ZurichARRIVED 08:50
EW5706CologneSCHEDULED 10:20
ST6052DusseldorfSCHEDULED 10:35
EW5712StuttgartSCHEDULED 10:57
OTF7324StuttgartESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
DY1910OsloESTIMATED
WK404ZurichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
XQ5150AntalyaESTIMATED
TK4100AntalyaESTIMATED
PC6361AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED

DEPARTURES

EZS1188Basel - MulhouseTAKE OFF 08:55
TK1018Istanbul - AtaturkTAKE OFF 09:32
EZY4580BerlinTAKE OFF 09:22
WK403ZurichSCHEDULED 09:35
WK1407ZurichSCHEDULED 09:50
EW5707CologneSCHEDULED 10:45
ST6075Basel - MulhouseSCHEDULED 11:15
EW5713StuttgartSCHEDULED 11:30
OTF7434DusseldorfESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
DY1911OsloESTIMATED
WK405ZurichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
XQ5151AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4101AntalyaESTIMATED
PC6362AntalyaESTIMATED
OTF356PBrusselsESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED