Thaçi takon Moghernin

Thaçi takon Moghernin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Facebook, ka treguar se në [...]

Delawie kritikon ashpër politikanët: Kosova nuk ka kohë për ngërç

Delawie kritikon ashpër politikanët: Kosova nuk ka kohë për ngërç

Ambasada amerikane në Kosovë, ka organizuar pritje, me rastin e Ditës së Pavarësisë së ShBA-së. [...]

Kryetarja e Kushtetueses jep mesazhin për krijimin e institucioneve të reja

Kryetarja e Kushtetueses jep mesazhin për krijimin e institucioneve të reja

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama-Hajrizi ka thënë se rregullat Kushtetuese duhet të interpretohen në [...]

Zyrtare: AKR-ja vazhdon rrugën me LDK-në e Alternativën

Zyrtare: AKR-ja vazhdon rrugën me LDK-në e Alternativën

Aleanca Kosova e Re, përmes një njoftimi për media ka njoftuar zyrtarisht se Kryesia e [...]

Në ditëlindjen e Amerikës, Delawi kritikon politikanët kosovarë

Në ditëlindjen e Amerikës, Delawi kritikon politikanët kosovarë

Ambasada amerikane në Kosovë, ka organizuar pritje me rastin e Ditës së Pavarësisë së ShBA-së. Në [...]

65 ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, prin PAN (VIDEO)

65 ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, prin PAN (VIDEO)

Për vetëm 24 orë sa kishte afat, 65 ankesa janë parashtruar në Panelin Zgjedhor për [...]

Me Borinin në Milano edhe Erin! (Foto)

Me Borinin në Milano edhe Erin! (Foto)

Milani transferoi sulmuesin Fabio Borini nga Sunderland, por atë në Milano e ka shoqëruar edhe [...]

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të LDK-së?

A do të kandidojë Vjosa Osmani për kryetare të LDK-së?

Vjosa Osmani, deputetja më e votuar në Kosovë, ka treguar sot për atë se a [...]

I nxehti përvëlues, shfaqen 11 vatra zjarri në vend (Video)

I nxehti përvëlues, shfaqen 11 vatra zjarri në vend (Video)

Emergjencat civile bëjnë të ditur se vetëm në 24 orët e fundit janë shfaqur 11 [...]

Vdiq Simone Veil, e mbijetuara e Holokaustit

Vdiq Simone Veil, e mbijetuara e Holokaustit

Politikania franceze, aktiviste e të drejtave të grave dhe mbijetuese e Holokaustit, Simone Veil, ka [...]

Zbulohet paga mujore e sheikut të Rihannës (Foto)

Zbulohet paga mujore e sheikut të Rihannës (Foto)

Hassan Jameel këto ditë është kthyer në një nga emrat më të përfolur në mediat [...]

Kitarovic: Serbia nuk është vendi i vetëm që nuk e ka pranuar Kosovën

Kitarovic: Serbia nuk është vendi i vetëm që nuk e ka pranuar Kosovën

Presidentja kroate, Kolinda Grobar Kitarovic, në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Evropës, [...]

Thaçi në Samitin e Dubrovnikut – i gatshëm për vazhdimin e bisedimeve me Serbinë

Thaçi në Samitin e Dubrovnikut – i gatshëm për vazhdimin e bisedimeve me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në Samitin e SEECP-së, i njohur [...]

Trepça ’89 – Vikingur, zbulohet çmimi i biletave

Trepça ’89 – Vikingur, zbulohet çmimi i biletave

Trepça ’89, kërkon të kalojë në rrethin e dytë të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve. Por, [...]

“PAN-i ka 62 vota?”

“PAN-i ka 62 vota?”

Burime të sigurta brenda koalicionit PAN, i kanë thënë portalit Koha.net se kanë konfirmuar votën [...]

Lista Serbe kushtëzon njohjen e zgjedhjeve të 11 qershorit

Lista Serbe kushtëzon njohjen e zgjedhjeve të 11 qershorit

Lista Serbe paralajmëron mos njohjen e zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovës, nëse Paneli zgjedhor i [...]

Shtyrja e sigurimeve shëndetësore po konsiderohet tallje e Qeverisë me qytetarët

Shtyrja e sigurimeve shëndetësore po konsiderohet tallje e Qeverisë me qytetarët

​Iniciativa Kosovare për Stabilitet (IKS) ka reaguar ndaj vendimit të sotshëm të Qeverisë së Kosovës [...]

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS përmes një komunikate për media ka njoftuar për vendet që do të mbesin pa [...]

Baton Haxhiu, Vlora Çitaku, Veton Surroi e Mimoza Kusari-Lila, një listë kosovare për të drejtuar diplomacinë shqiptare?

Baton Haxhiu, Vlora Çitaku, Veton Surroi e Mimoza Kusari-Lila, një listë kosovare për të drejtuar diplomacinë shqiptare?

Një personalitet kosovar mund të drejtojë diplomacinë shqiptare gjatë mandatit të dytë të Edi Ramës. [...]

Ngjarje tragjike në Durrës! Humb jetën në mënyrë të frikshme një 5 vjeçar

Ngjarje tragjike në Durrës! Humb jetën në mënyrë të frikshme një 5 vjeçar

Një ngjarje me të vërtetë tragjike ka ndodhur në qytetin e Durrësit, ku ka humbur [...]

Përfundimtare: 65 ankesa në PZAP

Përfundimtare: 65 ankesa në PZAP

Një ditë pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga ana e KQZ-së, në PZAP janë dorëzuar [...]

Conte bëhet nervoz me klubin për shkak të Lukakut (Foto)

Conte bëhet nervoz me klubin për shkak të Lukakut (Foto)

Antonio Conte, menaxheri i Chelseas, nuk është aspak i kënaqur me drejtuesit e klubit Sipas Daily [...]

‘Xhesika’ bën aksident, kjo është gjendja e saj shëndetësore

‘Xhesika’ bën aksident, kjo është gjendja e saj shëndetësore

Aktorja Arta Nitaj e njohur për rolin e saj si “Xhesika” në serialin “O sa [...]

Tahiri: Ndjehem fitues edhe pse nuk mora vota të bëhem deputet

Tahiri: Ndjehem fitues edhe pse nuk mora vota të bëhem deputet

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Besnik Tahiri, në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit [...]

Komuna e Prishtinës: Kujdes për nesër

Komuna e Prishtinës: Kujdes për nesër

Komuna e Prishtinës me anë të një njoftimi për media apelon qytetarët që nesër të [...]

Statistikat tregojnë se Serbia po vazhdon të shpopullohet

Statistikat tregojnë se Serbia po vazhdon të shpopullohet

Enti i Statistikave të Serbisë ka publikuar sot të dhënat e vlerësuara, sipas të cilave [...]

Haga nuk jep informacione se kur mund të ngrihen aktakuzat ndaj pjesëtarëve të UÇK-së

Haga nuk jep informacione se kur mund të ngrihen aktakuzat ndaj pjesëtarëve të UÇK-së

Dy ditë pasi Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese konstatoi se Rregullorja e Procedurës dhe [...]

Konfirmohet përdorimi i armëve kimike në Siri

Konfirmohet përdorimi i armëve kimike në Siri

Organizata për Mbrojtjen nga Armët Kimike (OPCW) si rezultat i hulumtimeve dhe të eksperimenteve konfirmoi [...]

Nisma nuk pranon ftesën e Mustafës për t’iu bashkuar LDK’së

Nisma nuk pranon ftesën e Mustafës për t’iu bashkuar LDK’së

Ftesës së Isa Mustafës për ta lënë të vetme Partinë Demokratike, duke i kërkuar partnerëve [...]

Polici shqiptar që po çmend femrat me muskujt dhe trupin e tij (FOTO)

Polici shqiptar që po çmend femrat me muskujt dhe trupin e tij (FOTO)

Mikel Pano, një djalë i ri, i cili vesh çdo ditë uniformën e policit, po [...]

Deputetët që do të zëvëndësojnë kandidatët për kryetarë të komunave

Deputetët që do të zëvëndësojnë kandidatët për kryetarë të komunave

Shpend Ahmeti, Daut Haradinaj, Labinot Tahiri, Zafir Berisha janë katër nga kandidatët që kanë deklaruar [...]

Elvana nuk përmbahet publikon foto pas dushit (FOTO)

Elvana nuk përmbahet publikon foto pas dushit (FOTO)

Këngëtarja Elvana Gjata tashmë është bërë mjaft aktive në rrjete sociale. Postimi i]] saj më i [...]

Maqedoni, temperaturat do të arrijnë deri në 42 gradë Celsius

Maqedoni, temperaturat do të arrijnë deri në 42 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me erë [...]

Mblidhet AKR-ja, vendos se si do të pozicionohet pas zgjedhjeve të 11 qershorit

Mblidhet AKR-ja, vendos se si do të pozicionohet pas zgjedhjeve të 11 qershorit

Aleanca Kosova e Re pritet që në orët e sotme të pasdites të mbledh kryesinë [...]

Për gjyqtarët që merren me krime të rënda, 300 euro shtesë

Për gjyqtarët që merren me krime të rënda, 300 euro shtesë

Qeveria në largim e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim që të [...]

Momenti i përplasjes së Edita Tahirit me Hotin e Mustafën (VIDEO)

Momenti i përplasjes së Edita Tahirit me Hotin e Mustafën (VIDEO)

Ministrja e Dialogut në largim, Edita Tahiri, në mbledhjen e sotme të qeverisë është përplasur [...]

Nitaj: Ramush Haradinaj e bën Qeverinë deri në mes të korrikut

Nitaj: Ramush Haradinaj e bën Qeverinë deri në mes të korrikut

Qeveria e ardhshme do ta ketë në krye Ramush Haradinajn si dhe institucionet e vendit [...]

Mustafa: Dëshiroj që Kuvendi e Qeveria të bëhen qysh nesër

Mustafa: Dëshiroj që Kuvendi e Qeveria të bëhen qysh nesër

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në mbledhjen e Qeverisë tha se dëshiron që Kuvendi e [...]

Nait Hasani nuk bëhet deputet, ja çfarë thotë

Nait Hasani nuk bëhet deputet, ja çfarë thotë

Nait Hasani nga radhët e PDK-së nuk ka arritur që t’i sigurojë votat e mjaftueshme [...]

Nënkryetari i PDK-së: Deputeti është sovrani i vendimmarrjes në Kuvend

Nënkryetari i PDK-së: Deputeti është sovrani i vendimmarrjes në Kuvend

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti ka deklaruar se Qeveria e ardhshme është [...]

Rritet numri i ankesave në PZAP

Rritet numri i ankesave në PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa deri tani  ka pranuar 12 nga kandidatë dhe partitë [...]

Deputetët e përkohshëm të Kuvendit të Kosovës

Deputetët e përkohshëm të Kuvendit të Kosovës

Shpend Ahmeti ka hequr dorë nga mandati i ri i deputetit për të vazhduar punën [...]

Baton Haxhiu: Behgjet Pacolli nuk din çka është politika (Video)

Baton Haxhiu: Behgjet Pacolli nuk din çka është politika (Video)

Baton Haxhiu thyen heshtjen ndaj akuzave të kreut të AKR’së, Behgjet Pacolli, i cili kishte [...]

Konjufca thotë se LDK po bën lëvizje taktike për ta ngritur pazarin rreth kryeministrit

Konjufca thotë se LDK po bën lëvizje taktike për ta ngritur pazarin rreth kryeministrit

Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur rreth rezultateve finale të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Konjufca [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari