Vdes punëtori turk i ashensorëve derisa po punonte në një ndërtesë në Gjilan

Vdes punëtori turk i ashensorëve derisa po punonte në një ndërtesë në Gjilan

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Gjilan, më 29 maj 2017, rreth orës 11:10 është [...]

Koreja e Veriut paralajmëron ‘një dhuratë më të madhe’ për SHBA-të

Koreja e Veriut paralajmëron ‘një dhuratë më të madhe’ për SHBA-të

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një rakete të [...]

Ylli i Atleticos trondit Griezmannin: Askush nuk është mbi klubin

Ylli i Atleticos trondit Griezmannin: Askush nuk është mbi klubin

Saul beson se Griezmann është i zëvendësueshëm në Atletico dhe nuk brengoset nëse ai transferohet [...]

“Mund të blej rolex, por i ndihmoj të varfrit në Shqipëri”

“Mund të blej rolex, por i ndihmoj të varfrit në Shqipëri”

Mërgim Mavraj ka marrë vëmendjen e gazetës së njohur gjermane “Bild”, e cila i ka [...]

Iniesta trondit Barcelonën

Iniesta trondit Barcelonën

Iniesta nuk e di nëse do të qëndrojë në Barcelonë pasi t’i skadojë kontrata në [...]

Vuçiq: Kosovën s’do ta njoh, por…

Vuçiq: Kosovën s’do ta njoh, por…

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë në momentet e para që do [...]

Berisha: Kjo është pyetja e parë që do t’ja bëj Haradinajt si kryeministër

Berisha: Kjo është pyetja e parë që do t’ja bëj Haradinajt si kryeministër

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se me marrëveshjen për Asociacionin e Komunave Serbe [...]

Votuesit joshen me mbi 4 milionë euro

Votuesit joshen me mbi 4 milionë euro

Për projektet e nisura apo që janë lënë të realizohen gjatë parafushatës zgjedhore të 11 [...]

Rrebesh plumbash mbi zyrën e kryetarit të Leposaviqit

Rrebesh plumbash mbi zyrën e kryetarit të Leposaviqit

Persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të ndërtesës për Punë Sociale, [...]

Kryeministri kanadez i kërkon falje Papa Françeskut, ja pse

Kryeministri kanadez i kërkon falje Papa Françeskut, ja pse

Kryeministri kanadez, Justin Trudeau, i ka kërkuar falje Papa Françeskut për rolin e Kishës Katolike [...]

Ky është shteti që iftari hahet pas 21 orësh agjërim

Ky është shteti që iftari hahet pas 21 orësh agjërim

Para 3 ditësh kemi hyrë në muajin e shenjtë të Ramazanit sipas besimit islam dhe [...]

Macron paralajmëron Putin: Mos…

Macron paralajmëron Putin: Mos…

Presidenti francez, Emmanuel Macron theksoi se përdorimi i armëve kimike në Siri do të bëhej [...]

Këto janë të gjitha premtimet e tre kandidatëve për kryeministër

Këto janë të gjitha premtimet e tre kandidatëve për kryeministër

Ramush Haradinaj ka premtuar se vetëm tre muaj pasi të zgjidhet kryeministër i Kosovës do [...]

McCain: Putini është më i rrezikshëm se ISIS-i për Ballkanin

McCain: Putini është më i rrezikshëm se ISIS-i për Ballkanin

Senatori amerikan, John McCain, tha se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është kërcënim më i [...]

Koalicionet parazgjedhore mund të prishen pas 11 qershorit

Koalicionet parazgjedhore mund të prishen pas 11 qershorit

Koalicionet e krijuara para zgjedhjeve nuk garantojnë se Kosova nuk do të futet në bllokadë [...]

iPad ndihmon fëmijët në zhvillimin e aftësive

iPad ndihmon fëmijët në zhvillimin e aftësive

Matematika për fëmijët, anglishtja dhe aftësitë e komunikimit përfitohen nga fëmijët nëse përdorin iPad në [...]

Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

I përdorur mjaft në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë [...]

Foshnja ecë vetëm pak minuta pasi u lind! (VIDEO)

Foshnja ecë vetëm pak minuta pasi u lind! (VIDEO)

Një foshnje është bërë sensacion në internet pasi ka ecur vetëm pak minuta pasi u [...]

Vuçiq: Ne morëm vendimin që asnjë polic shqiptar të mos shkelte në Veri

Vuçiq: Ne morëm vendimin që asnjë polic shqiptar të mos shkelte në Veri

Aleksandar Vuçiq ka lavdëruar marrëveshjet e arritura në Bruksel, ndërmjet Qeverive të Serbisë dhe asaj [...]

Të larguarit, Basha: Mora vendim të drejtë

Të larguarit, Basha: Mora vendim të drejtë

Lulzim Basha ka mbrojtur vendimin e tij për listën që la jashtë kritikë, themelues, por [...]

Sejdiu: U përafruam me AKR-në, por ajo e ndryshoi mendjen dhe kaloi me LDK-në

Sejdiu: U përafruam me AKR-në, por ajo e ndryshoi mendjen dhe kaloi me LDK-në

Dardan Sejdiu, nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se kanë bashkëpunuar [...]

Arsenali pranon t’i bëjë Sanchezin e Ozilin më të paguarit në histori të klubit

Arsenali pranon t’i bëjë Sanchezin e Ozilin më të paguarit në histori të klubit

Arsenali raportohet se do t’i bëjë Alexis Sanchezin dhe Mesut Ozilin futbollistët më të paguar [...]

Disa fjalë për vendndodhjen dhe të kaluarën e Pazarit të Ri (Novi Pazarit apo Yeni Pazar)!

Disa fjalë për vendndodhjen dhe të kaluarën e Pazarit të Ri (Novi Pazarit apo Yeni Pazar)!

Evlija Çelebiu: “Novi Pazari është i vendosur në vendin ku takohen kufijtë e tre vilajeteve. [...]

Mushkolaj: Hoti, profil tipik i LDK’së

Mushkolaj: Hoti, profil tipik i LDK’së

Analisti Imer Mushkolaj nuk është befasuar që Lidhja Demokratike e Kosovës zgjodhi Avdullah Hotin, për [...]

Bella s’largohet lehtë nga Franca (Foto)

Bella s’largohet lehtë nga Franca (Foto)

Janë të rralla ditët kur Bella Hadid i mungon faqeve të para të mediave rozë, [...]

Haradinaj: Jemi bërë bashkë për të marrë vendime të guximshme

Haradinaj: Jemi bërë bashkë për të marrë vendime të guximshme

Ramush Haradinaj, që është kandidat për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, ka deklaruar se ky koalicion [...]

Kelmendit s’i pëlqen Kurti, por s’e përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV

Kelmendit s’i pëlqen Kurti, por s’e përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV

Zëvendëskryeministri në detyrë, njëherësh kandidati i LDK'së për deputet, Ramiz Kelmendi, ka thënë se nuk [...]

“Ja kush nga LDK ka dashur ta vras Ibrahim Rugovën”

“Ja kush nga LDK ka dashur ta vras Ibrahim Rugovën”

Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka habitur me një deklaratë të [...]

Financimi i partive politike edhe nga adresat e dyshimta

Financimi i partive politike edhe nga adresat e dyshimta

Mungesa e transparencës financiare të subjekteve politike ka ngritur dilema të mëdha te përfaqësuesit e [...]

Bayern nderon ish-kapitenin Lahm, hyn në “Hollin e Famës”

Bayern nderon ish-kapitenin Lahm, hyn në “Hollin e Famës”

Philipp Lahm iu bashkua legjendave të Bayern Munchen me një vend të rezervuar për të [...]

Daçiq: Maqedonisë i pengoi oficeri serb i inteligjencës, por jo ata amerikanë e të tjerë

Daçiq: Maqedonisë i pengoi oficeri serb i inteligjencës, por jo ata amerikanë e të tjerë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar sot se ambasadorja e Serbisë në [...]

Haradinaj për kryeministër: Dialog me fqinjët, bashkëpunim me Tiranën (Video)

Haradinaj për kryeministër: Dialog me fqinjët, bashkëpunim me Tiranën (Video)

Qyteti i verës dhe i prodhimeve të shumta, Rahoveci është kryeqyteti i bujqësisë në Kosovë. [...]

LVV, marrëveshjen mes PTK-së dhe Z-Mobile e quan “kriminale”

LVV, marrëveshjen mes PTK-së dhe Z-Mobile e quan “kriminale”

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet dhe njohës i fushës së telekomunikacionit, Ismet Hamiti, ka thënë [...]

Liberalizimi i vizave më 2017, vetëm në teori

Liberalizimi i vizave më 2017, vetëm në teori

Për shkak të mosarritjes së përmbushjes së dy kushteve të fundit, ratifikimit të Marrëveshjes për [...]

Pacolli në Shtime: Tash e 18 vjet Kosova udhëhiqet nga njerëzit që nuk e duan atë

Pacolli në Shtime: Tash e 18 vjet Kosova udhëhiqet nga njerëzit që nuk e duan atë

Në kuadër të vizitave nëpër Komuna, Presidenti i Aleancës Kosova e Re dhe kandidatët e [...]

Do t’i respektojmë veterantët tanë të luftës sonë, me traditën amerikane të respektit! (Video)

Do t’i respektojmë veterantët tanë të luftës sonë, me traditën amerikane të respektit! (Video)

Bashkë me kryetarin dhe bashkëluftëtarin Kadri Veseli, takuam sot, në Prishtinë, kolegët tanë më të [...]

Modelja me çrregullim në lëkurë, e dashura e re e Lewis Hamilton? (Foto)

Modelja me çrregullim në lëkurë, e dashura e re e Lewis Hamilton? (Foto)

Ishte në pistën e Montekarlos për të mbështetur britanikun Lewis Hamilton gjatë Çmimit të Madh [...]

Haradinaj: Pagën minimale do ta bëjmë 200 euro

Haradinaj: Pagën minimale do ta bëjmë 200 euro

Kandidati për kryeministër të vendit nga radhët e koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, ka thënë sot [...]

Mustafa përuroi palestrën e re sportive në Kamenicë

Mustafa përuroi palestrën e re sportive në Kamenicë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe [...]

Agron Mustafa i reagon Vetëvendosjes: Ka vendim gjykate, nuk po fali sen

Agron Mustafa i reagon Vetëvendosjes: Ka vendim gjykate, nuk po fali sen

Drejtori i Postë Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa ka reaguar ndaj Lëvizjes Vetëvendosje pasi këta [...]

Limaj: Do ta lansojmë projektin e vetëpunësimit

Limaj: Do ta lansojmë projektin e vetëpunësimit

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, gjatë ditës së sotme ka prezantuar para të [...]

Pezullohet drejtori i burgut në Tropojë, u përfshi në fushatë elektorale

Pezullohet drejtori i burgut në Tropojë, u përfshi në fushatë elektorale

Ministria e Drejtësisë ka pezulluar nga detyra drejtorin e burgut të Tropojë, Granit Kurmekaj. Sipas Ministrisë [...]

Limaj: Do ta lansojmë projektin e vetëpunësimit

Limaj: Do ta lansojmë projektin e vetëpunësimit

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, gjatë ditës së sotme ka prezantuar para të [...]

Veseli: Kosovës i duhet lidership që nuk i gjuan miqtë me gurë

Veseli: Kosovës i duhet lidership që nuk i gjuan miqtë me gurë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar një takim me qytetarët e [...]