Vuçiq pushton veriun me fushatë, por nuk hyn në Kosovë (VIDEO)

Vuçiq pushton veriun me fushatë, por nuk hyn në Kosovë (VIDEO)

Veriu i Mitrovicës nuk dallon nga qytetet e Serbisë në kohën e fushatës për zgjedhjet [...]

Ja kush janë 4 shenjat e horoskopit që nuk duan të martohen

Ja kush janë 4 shenjat e horoskopit që nuk duan të martohen

Sipas ekspertëve, janë 4 shenja të horoskopit që nuk duan ta shohin veten e tyre [...]

Fotot joshëse të Zaiminës gjatë kësaj jave

Fotot joshëse të Zaiminës gjatë kësaj jave

Zaimina Vasjari njihet si ndër femrat shqiptare me linjat më seksi trupore. E vetëdijshme për [...]

Haradinaj: Kryeministri Mustafa “i lodhtë” për Ushtrinë (VIDEO)

Haradinaj: Kryeministri Mustafa “i lodhtë” për Ushtrinë (VIDEO)

Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj në Rrokum Roll te Televizionit Rrokum duke folur për Ushtrinë [...]

Vuçiq anulon vizitën në Kosovë

Vuçiq anulon vizitën në Kosovë

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se nesër do të vizitoj Kosovën, ngaqë nuk pranon [...]

Dhurata Hoxha: Autorët e masakrës së Izbicës duhet të dalin para drejtësisë

Dhurata Hoxha: Autorët e masakrës së Izbicës duhet të dalin para drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka kujtuar sot masakrën e Izbicës ku 18 vjet më [...]

Jolie thyen heshtjen për nënën e saj

Jolie thyen heshtjen për nënën e saj

Aktorja amerikane ka zbuluar për publikun detaje të panjohura për nënën e saj, e cila [...]

Vetëm 50% e kosovarëve paguajnë tatimin në prone (Video)

Vetëm 50% e kosovarëve paguajnë tatimin në prone (Video)

Deri para pak vitesh vetëm 30% e kosovarëve e kanë paguar tahmin në pronë. Kjo [...]

Këto vende do të përballen me reduktime të energjisë elektrike

Këto vende do të përballen me reduktime të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë reduktime të energjisë elektrike. Njoftimi i plotë [...]

Stavileci: Banka Botërore mbështet planet e Qeverisë për sektorin e energjisë

Stavileci: Banka Botërore mbështet planet e Qeverisë për sektorin e energjisë

Qeveria e Kosovës ka pasur Bankën Botërore, por edhe partnerë të tjerë bashkudhëtues në krijimin, [...]

Kjo është shtëpia luksoze e Labit (Foto)

Kjo është shtëpia luksoze e Labit (Foto)

Këngëtari Labinot Tahiri është një ndër zërat më të njohur të muzikës shqiptare, por përveç [...]

Kushtetuesja pranon ankesën e Dakës, pezullon emërimin e Pecit në Supreme

Kushtetuesja pranon ankesën e Dakës, pezullon emërimin e Pecit në Supreme

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka pranuar ankesën e Valdete Dakës, e cila ishte nisur kundër [...]

Babie Me miliona ndjekës (FOTO)

Babie Me miliona ndjekës (FOTO)

Nuk është çudi që çdo detaj i JoJo Babie nuk shpëton pa komentuar. Ajo ka postuar [...]

Gigi Hadid sa nuk zhvishet e tëra për pozën e re (Foto)

Gigi Hadid sa nuk zhvishet e tëra për pozën e re (Foto)

Super modelja e famshme, Gigi Hadid vazhdon të jetë mëse e angazhuar në karrierën e [...]

Gjuriq: Politikanët në Prishtinë provuan ta kushtëzojnë Vuçiqin

Gjuriq: Politikanët në Prishtinë provuan ta kushtëzojnë Vuçiqin

Tubimi parazgjedhor në Leposaviq patjetër që do të mbahet, dhe Aleksandar Vuçiq  gjatë ditës do [...]

OKB: Mbi 300 civilë janë vrarë që prej nisjes së ofensivës në Mosulin Perëndimor

OKB: Mbi 300 civilë janë vrarë që prej nisjes së ofensivës në Mosulin Perëndimor

Kombet e Bashkuara thonë se më shumë se 300 civilë janë vrarë në qytetin irakian [...]

Shukin e “rrahin” keq në Gjilan (VIDEO)

Shukin e “rrahin” keq në Gjilan (VIDEO)

Moderatori Shuki, ka qenë këto ditë për të xhiruar emisionin e tij në qytetin e [...]

Në Kaçanik nderohen martirët e luftës

Në Kaçanik nderohen martirët e luftës

Organizata e Veteranëve të UÇK-së, Shoqata e Invalidëve të UÇK-se dhe Shoqata e Familjeve të [...]

Janë rrahur korrespondentët e Radios Evropa e Lirë (Video)

Janë rrahur korrespondentët e Radios Evropa e Lirë (Video)

Dy korrespodentë të Radios Evropa e Lirë/Radio Liria, janë rrahur dhe plaçkitur nga sulmues të [...]

Francezet zbulojnë lartësinë e duhur të takave

Francezet zbulojnë lartësinë e duhur të takave

Në kapitullin “Modë” francezet janë ato që kanë fituar respektin dhe besimin tonë. Ndaj duhet [...]

Kosova merr përkrahjen e Luksemburgut për heqjen e vizave

Kosova merr përkrahjen e Luksemburgut për heqjen e vizave

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni është takuar sot me  ministrin e Punëve të [...]

Katie Salmon në plazhet e Dubait (FOTO)

Katie Salmon në plazhet e Dubait (FOTO)

Ajo është me pushime Chloe Khan. Dhe Katie Salmon u sigurua që të gjithë të kthenin [...]

Policia e Mitrovicës zbaton planin e sigurisë së trafikut rrugor

Policia e Mitrovicës zbaton planin e sigurisë së trafikut rrugor

Njësia e Trafikut Rajonal, në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicë, gjatë muajit mars, në [...]

Shihni ku jeton shoqëria studentore e vajzave (FOTO)

Shihni ku jeton shoqëria studentore e vajzave (FOTO)

Por sa për të kuptuar se sa larg është sistemi arsimor i lartë në SHBA, [...]

Veseli kundër rritjes së pagave për deputetët

Veseli kundër rritjes së pagave për deputetët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka kundërshtuar mundësinë që deputetëve të Kuvendit të Kosovës, tu [...]

Për Fatmir Spahiun situata është shumë serioze (Foto)

Për Fatmir Spahiun situata është shumë serioze (Foto)

Fatmir Spahiu aktori i cili u bë i njohur me rolin e ‘Bufit’ të ‘Kafeneja [...]

Obiliqi dhe KEK-u në aksion për heqjen e deponive ilegale

Obiliqi dhe KEK-u në aksion për heqjen e deponive ilegale

Komuna e Obiliqit, në bashkëpunim me Korporatën Elektroenergjetike të Kosovës në vazhdën e projekteve për [...]

Kelmendi për rritjen e rrogave të deputetëve: Turp, turp

Kelmendi për rritjen e rrogave të deputetëve: Turp, turp

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka kritikuar ashpër vendimin për rritjen e pagave dhe [...]

Vlerat magjike të lules ‘Mos më prek’

Vlerat magjike të lules ‘Mos më prek’

Ajo është një lule e vështirë për t’u ledhatuar. Sapo e ndien që i afrohesh, [...]

Serbi arrestohet në Gjilan për sulm seksual

Serbi arrestohet në Gjilan për sulm seksual

Policia ka bërë të ditur se në Gjilan është arrestuar një serb i dyshuar për [...]

E keni pyetur veten se pse lindin binjakët? Ja arsyeja

E keni pyetur veten se pse lindin binjakët? Ja arsyeja

Kur një femër pret të bëhet nënë, jo me një, por me dy fëmijë, gjëja [...]

Gjeorgji: Shtetasit mund të udhëtojnë pa viza në BE

Gjeorgji: Shtetasit mund të udhëtojnë pa viza në BE

Shtetasit e Gjeorgjisë me pasaporta biometrike do të mund të udhëtojnë në pjesën më të [...]

Kthimi “me marrëveshje” i Listës Serbe

Kthimi “me marrëveshje” i Listës Serbe

Kthimi i përfaqësuesve të Listës Serbe në institucionet e Kosovës, nuk është i befasishëm dhe [...]

Hoxha: Korrupsioni mund të luftohet nëse institucionet punojnë së bashku

Hoxha: Korrupsioni mund të luftohet nëse institucionet punojnë së bashku

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, mori pjesë në tryezën e organizuar kundër korrupsionit, me titull: [...]

Maji, afati i fundit për shuarjen e operatorëve ilegalë

Maji, afati i fundit për shuarjen e operatorëve ilegalë

Brenda disa javësh dy operatorët ilegalë të Serbisë të cilët funksionojnë në territorin e Kosovës, [...]

Talat Xhaferi: As VMRO-DPMNE s’ka arsye të më kundërshtojë si kryeparlamentar të Maqedonisë

Talat Xhaferi: As VMRO-DPMNE s’ka arsye të më kundërshtojë si kryeparlamentar të Maqedonisë

Talat Xhaferi, shqiptari i parë që pritet të bëhet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, ka [...]

Çfarë po ndodh brenda Kombëtares?

Çfarë po ndodh brenda Kombëtares?

Agron Duka përsëriti mbështetjen e tij për vendimet e trajnerit De Biasi. Ai thotë se [...]

“Marsi 2018, versioni optimist për liberalizim të vizave” (Video)

“Marsi 2018, versioni optimist për liberalizim të vizave” (Video)

Avni Mazreku njohër i çështjeve të Integrimeve Evropiane, thotë se versioni optimist mund të jetë [...]

Aksident në Tiranë, taksia përplas udhëtarin me biçikletë

Aksident në Tiranë, taksia përplas udhëtarin me biçikletë

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në orët e mbrëmjes në Bulevardin Dëshmorët [...]

Bajrami: Thaçi s’e ka hallin te liberalizimi i vizave, i tutet rishikimit të Demarkacionit

Bajrami: Thaçi s’e ka hallin te liberalizimi i vizave, i tutet rishikimit të Demarkacionit

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë [...]

Salihaj: PDK po e nxehë situatën për zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Salihaj: PDK po e nxehë situatën për zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, ka thënë se nuk është koha për [...]

Vetëm demarkacioni do ti sjell vizat (VIDEO)

Vetëm demarkacioni do ti sjell vizat (VIDEO)

Liberalizimi i vizave dhe formimi i Ushtrisë së Kosovës po priten me padurim nga qytetaret [...]

Duka: I trembem huliganizmit të tifozerisë

Duka: I trembem huliganizmit të tifozerisë

Armand Duka është mes 13 kandidatëve për 8 vende në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s. Por [...]

Ekskluzive / CDU, Bashës: Futu në zgjedhje. Ok problemet, por jepi fund bojkotit. Drejtësia, investimi ynë

Ekskluzive / CDU, Bashës: Futu në zgjedhje. Ok problemet, por jepi fund bojkotit. Drejtësia, investimi ynë

Më 23 mars kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë një letër nga zëvendëskryetari [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari