Urdhër arrest për sulmuesin e gazetarit Milot Hasimja

Urdhër arrest për sulmuesin e gazetarit Milot Hasimja

Ndonëse Apeli ia vërtetoi dënimin prej 3 vjet e gjysmë burg, Sovran Syla ende nuk [...]

BE: Fushatë anti-vetting. Duan të delegjitimojnë procesin (Video)

BE: Fushatë anti-vetting. Duan të delegjitimojnë procesin (Video)

Delegacioni i Bashkimit Evropian ka deklaruar se ditët e fundit aktorë të ndryshëm politikë dhe [...]

DW: Ballkani po zien sërish (Video)

DW: Ballkani po zien sërish (Video)

Për një kohë të gjatë, thotë “Deutsche Welle”, u duk se Ballkani më në fund [...]

Ramiqi e mbron Shefqet Krasniqin: Asnjëherë s’ka nxitur radikalizëm

Ramiqi e mbron Shefqet Krasniqin: Asnjëherë s’ka nxitur radikalizëm

Prokuroria Speciale, dje ka ngritur aktakuzë ndaj imamit të xhamisë së madhe të Prishtinës, Shefqet [...]

Fjolla Morina topless në klipin e ri (FOTO)

Fjolla Morina topless në klipin e ri (FOTO)

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina është në përgatitje të projektit më të ri muzikor. Është vetë [...]

I pari i IPK-së nuk do të kthehet në Polici

I pari i IPK-së nuk do të kthehet në Polici

Para Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, Hilmi Mehmeti tha se [...]

Krasniqi fton bizneset italiane të investojnë në Kosovë

Krasniqi fton bizneset italiane të investojnë në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, ka shoqëruar kryetarin e Kuvendit të [...]

Ushtria e Kosovës nuk bëhet pa votat e pakicave

Ushtria e Kosovës nuk bëhet pa votat e pakicave

Ndërtimi i institucionit të Forcave të Armatosura të Kosovës është përgjegjësi e madhe për deputetët [...]

Protestat në Shkup pengojnë krijimin e qeverisë së re

Protestat në Shkup pengojnë krijimin e qeverisë së re

Njohësit e çështjeve politike thonë se protestat kundër përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe krijojnë presion [...]

Basha pret pensionistët: Qeveria nuk i dëgjon problemet tuaja

Basha pret pensionistët: Qeveria nuk i dëgjon problemet tuaja

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka pritur këtë të martë në çadrën e protestës së [...]

Kushtetuesja, avokati i Roshit mungon në seancë

Kushtetuesja, avokati i Roshit mungon në seancë

Avokati i Elvis Roshit ka munguar në seancën e zhvilluar në Gjykatën Kushtetuese. Theodhori Sollaku [...]

Kaçanik: Vdes duke ushtruar në palestër

Kaçanik: Vdes duke ushtruar në palestër

Një person, gjatë kohës sa ishte duke ushtruar në një palestër në Kaçanik, është rrëzuar [...]

Mustafa: Po joshim investitorët, Apostolova: Luftojeni korrupsionin

Mustafa: Po joshim investitorët, Apostolova: Luftojeni korrupsionin

Qeveria e Kosovës ka shpreh përkushtimin e saj që të krijojnë kushte tejet të favorshme [...]

Forma e veshit tregon shumë për karakterin dhe poashtu se çfarë iu pret në të ardhmen (Video)

Forma e veshit tregon shumë për karakterin dhe poashtu se çfarë iu pret në të ardhmen (Video)

Gjithçka është krijuar për një arsye dhe jo të gjithë jemi të njejtë, shkruan revista [...]

SHBA mbështet mandatimin e Zaev

SHBA mbështet mandatimin e Zaev

Pas lajmit se lideri i LSDM-së, Zoran Zaev i kishte paraqitur Presidentit Gjorgje Ivanov 67 [...]

Ambicia për të qënë nudo (Foto +16)

Ambicia për të qënë nudo (Foto +16)

Vajza e Kim Basinger dhe Alec Baldwin ka postuar një foto nudo në Instagram, duke [...]

Mali i Zi pret ftesën e anëtarësimit nga NATO

Mali i Zi pret ftesën e anëtarësimit nga NATO

Mali i Zi pret ftesën për t’iu bashkuar NATO-s në samitin e muajit maj, por [...]

Turneu i Acapulco nis me surpriza, eliminohet John Isner

Turneu i Acapulco nis me surpriza, eliminohet John Isner

Në pritje të debutimit të numrit 2 të Botës që është edhe favoriti kryesor për [...]

I vidhet vetura Agim Çekut, policia ia gjen në Fushë Kosovë

I vidhet vetura Agim Çekut, policia ia gjen në Fushë Kosovë

Mbrëmë hajnat e kanë sulmuar deputetin PDK-së, Agim Çeku. Ia kanë vjedhur veturën e tipit [...]

Këta janë meshkujt që do t’ju japin orgazmën më të mirë (sipas shkencës)

Këta janë meshkujt që do t’ju japin orgazmën më të mirë (sipas shkencës)

Më në fund, orgazma është futur në listën e çështjeve që studiohen nga shkencëtarët! Studiuesit e [...]

Rrëfehet gazetari: Takimi i vitit 1997 me Milosheviçin dhe kushti i vënë nga Fatos Nano para takimit

Rrëfehet gazetari: Takimi i vitit 1997 me Milosheviçin dhe kushti i vënë nga Fatos Nano para takimit

Rrëfehet gazetari: Takimi i vitit 1997 me Milosheviçin dhe kushti i vënë nga Fatos Nano [...]

Oscar, këto janë fotografitë më të mira (Foto)

Oscar, këto janë fotografitë më të mira (Foto)

Ju mund t’i keni parë të gjithë fituesit e edicionit të 89 të Academy Awards, [...]

Delawie: SHBA e mbështet Kosovën në luftimin e ekstremizmit

Delawie: SHBA e mbështet Kosovën në luftimin e ekstremizmit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta mbështesin Kosovën në luftimin e ekstremizmit të dhunshëm, [...]

“Ballkani, dhimbja e kokës për Donald Trump”

“Ballkani, dhimbja e kokës për Donald Trump”

“Ballkani, dhimbja e kokës për Donald Trump” Një poster i madh është vendosur në një [...]

Gafa në Oscar

Gafa në Oscar

Gafa në Oscar Akademia e Filmit dhe Shkencave i ka kërkuar ndjesë kasteve të “La [...]

“Lëmsh” në procesin e privatizimit

“Lëmsh” në procesin e privatizimit

Procesi i privatizimit të ndërmarrjeve shoqërore në Kosovë, që nga fillimi është përcjell me dyshime [...]

Kosova dështoi t’i realizonte 612 masa që i kërkonte MSA-ja

Kosova dështoi t’i realizonte 612 masa që i kërkonte MSA-ja

Autoritetet e Kosovës kanë demonstruar paaftësi për t’i përmbushur ato masa që Programi Kombëtar për [...]

“Edhe të më përjashtojnë nga LDK-ja Demarkacionin s’e votoj”

“Edhe të më përjashtojnë nga LDK-ja Demarkacionin s’e votoj”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, ka thënë në Zona B të Klan [...]

Lunacek u rikërkon pesë shteteve të BE’së ta njohin Kosovën (Foto)

Lunacek u rikërkon pesë shteteve të BE’së ta njohin Kosovën (Foto)

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek, në një debat për Raportin e 2016's [...]

Dembelë apo të zgjuar?!

Dembelë apo të zgjuar?!

Ju mund të thoni se këta njerëz mund të jenë më dembelët që ekzistojnë, ose [...]

Haradinaj: Ky Nikoliqi është i sëmurë

Haradinaj: Ky Nikoliqi është i sëmurë

Presidenti i Serbisë tha në Këshillin e Sigurimit se bota duhet të marr qëndrim ndaj [...]

Berisha: Ndaj Napolit shënuam fitore të madhe

Berisha: Ndaj Napolit shënuam fitore të madhe

Atalanta befasoi Napolin të Shtunën, në “San Paolo”, duke fituar 2-0 ndaj të kaltërve, dhe [...]

OKB: Këshilli i Sigurimit debatoi për Kosovën

OKB: Këshilli i Sigurimit debatoi për Kosovën

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara sot ka debatuar për zhvillimet në Kosovë, në [...]

Zaev ia dorëzon presidentit nënshkrimet, kërkon t’i ndahet shpejt mandati

Zaev ia dorëzon presidentit nënshkrimet, kërkon t’i ndahet shpejt mandati

Lideri i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, i dorëzoi të hënën presidentit të [...]

Thaçi: Procesi i njohjes së Pavarësisë së Kosovës i pandalshëm

Thaçi: Procesi i njohjes së Pavarësisë së Kosovës i pandalshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka falënderuar shtetin dhe popullin e Bangladeshit që kanë njohur [...]

Rreth 50 milionë euro kredi për blerjen e aparaturës për shëndetësi

Rreth 50 milionë euro kredi për blerjen e aparaturës për shëndetësi

Qendra Klinike Universitare të Kosovës po ballafaqohet me mungesë të aparaturave të nevojshme, çka si [...]

Ushqimet që ndihmojnë rritjen e masës muskulore

Ushqimet që ndihmojnë rritjen e masës muskulore

Muskujt, përveç se janë ind i domosdoshëm i strukturës së fizikut tonë, të cilit i [...]

Dempsey: Kosova çështje e pakryer, një vend i korruptuar

Dempsey: Kosova çështje e pakryer, një vend i korruptuar

Analistja në Institutin Carnegie Europe dhe njëkohësisht kryeredaktore e blogut Strategic Europe, Judy Dempsey, i [...]

Mustafa: Njohja nga Bangladeshi, dëshmi e forcimit ndërkombëtar të Kosovës

Mustafa: Njohja nga Bangladeshi, dëshmi e forcimit ndërkombëtar të Kosovës

Kryeministri ,Isa Mustafa, ka përgëzuar qytetarët si dhe ka falënderuar Bangladeshin për njohjen e Republikës [...]

Vezë kryeministrit, prokuroria kërkon dënimin e studentëve

Vezë kryeministrit, prokuroria kërkon dënimin e studentëve

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me punë në interes publik për 8 studentët të [...]

Lekaj: Marrëveshja e Demarkacionit do të marrë përgjigjen e merituar

Lekaj: Marrëveshja e Demarkacionit do të marrë përgjigjen e merituar

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës  (AAK), Pal Lekaj ka deklaruar [...]

Ja ku zhvishen yjet (FOTO)

Ja ku zhvishen yjet (FOTO)

Politikat e rrjeteve sociale bëjnë që shumë foto të yjeve të modës dhe muzikës të [...]

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

Ministri i Financave, Avdullah Hoti sot nënshkroi me Bankën Boterore Marrëveshjen e bashkëpunumit për  “Projektin [...]

2Ton tregon çka posedon në trupin e tij (FOTO)

2Ton tregon çka posedon në trupin e tij (FOTO)

Është një ndër reperet që iu fut botes së muzikës shumë më vonë së disa [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari