Pasi ta mësoni këtë, ju kurrë më nuk do t’i zbardhni dhëmbët

Pasi ta mësoni këtë, ju kurrë më nuk do t’i zbardhni dhëmbët

Një dentist ka treguar se mënyra që keni përdorur për t’i zbardhur dhëmbët është krejtësisht [...]

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

Moszbatimi i ligjeve dhe mungesa e koordinimit institucional kundër korrupsionit, janë problemet kryesore në luftimin [...]

Abel: Fuqia politike dhe financiare në Kosovë, të përqendruara në duart e pushtetit

Abel: Fuqia politike dhe financiare në Kosovë, të përqendruara në duart e pushtetit

Koordinatorja rajonale e Transparency International, për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Izraelin, Cornelia Abel, i tha [...]

Jovanoviq: Paqja që ruhet me dialog dhe zbatimi i marrëveshjes

Jovanoviq: Paqja që ruhet me dialog dhe zbatimi i marrëveshjes

Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq tha sot se vazhdimi i bisedimeve mes [...]

Sulmohet me thikë një polic në Prizren

Sulmohet me thikë një polic në Prizren

Lajmin e ka bërë të ditur Policia Rajonale e Prizrenit, përmes një njoftimi dërguar mediave. Njoftimi [...]

Kocijançiq: Liderët s’është dashur të komentojnë pas takimit të mbrëmshëm

Kocijançiq: Liderët s’është dashur të komentojnë pas takimit të mbrëmshëm

Zëdhënësja e shefes për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini ka reaguar kundër deklarimeve [...]

Vuçiqit nuk i pëlqeu kur Thaçi tha se Kosova do t’u përgjigjet provokimeve të Serbisë

Vuçiqit nuk i pëlqeu kur Thaçi tha se Kosova do t’u përgjigjet provokimeve të Serbisë

Mediet serbe kanë komentuar takimin e nivelit të lartë të liderëve të Kosovës dhe Serbisë [...]

Chelsea, Fabregas i pakënaqur me minutat e pakta

Chelsea, Fabregas i pakënaqur me minutat e pakta

Cesc Fabregas i pakënaqur. Duket se kohët e fundit polemikat nuk mbarojnë në dhomat e [...]

Vulin kërkon nga BE që të detyrojë Thaçin për të mbajtur fjalën

Vulin kërkon nga BE që të detyrojë Thaçin për të mbajtur fjalën

Ministri në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka kërkuar nga BE, si garantuese e marrëveshjeve [...]

A është kjo Genta Isjmali (FOTO)

A është kjo Genta Isjmali (FOTO)

Ndonëse Gentën e shohim krejt ndryshe në këtë fotografi dhe dyshojmë se është ajo apo [...]

Koka e gjetur në Vlorë, dyshohet për vrasje tre muaj më parë

Koka e gjetur në Vlorë, dyshohet për vrasje tre muaj më parë

Një bari në fshatin Roms në Vlorë ka gjetur një kokë njeriu të shkëputur nga [...]

Skenari i përgjakur i serbëve, të arrestuarit pranojnë fajin

Skenari i përgjakur i serbëve, të arrestuarit pranojnë fajin

Shumica e të akuzuarve për përgatitje të sulmit terrorist në Mal të Zi e kanë [...]

Ferizajasit I gjenden para false, sëpatë e pajisje të dyshimta i konfiskohet vetura

Ferizajasit I gjenden para false, sëpatë e pajisje të dyshimta i konfiskohet vetura

Njësitet policore në qytetin e Ferizajt, kanë ndaluar një veturë me targa vendore të cilën [...]

Veseli: Kosova është kontribuues i stabilitetit në Ballkan

Veseli: Kosova është kontribuues i stabilitetit në Ballkan

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në një takim shefat e misioneve [...]

Nga kjo përplasje e tmerrshme, nuk ka asnjë të lënduar rëndë! (Video)

Nga kjo përplasje e tmerrshme, nuk ka asnjë të lënduar rëndë! (Video)

Videoja tronditëse e kapur në Utah, SHBA, tregon momentin kur një tren dykatësh i pasagjerëve [...]

Ja si provokon Ilda Bejleri (Foto)

Ja si provokon Ilda Bejleri (Foto)

Ilda Bejleri, prezantuesja bukuroshe e SuperSport ka ardhur së fundmi me një përshëndetje provokuese. Ilda mahnit [...]

Zhduket një femër e mitur në Prizren

Zhduket një femër e mitur në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka lajmëruar të zhdukur vajzën e tij [...]

Policia aksion kundër paligjshmërisë në Fushë Kosovë

Policia aksion kundër paligjshmërisë në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Administratën Tatimore kanë mbyllur disa lokale të lojërave lojërash [...]

Ahmeti – Islamit: I quajte debila, tash u emërove kryetar

Ahmeti – Islamit: I quajte debila, tash u emërove kryetar

ryetari i Prishtinëës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas emërimit të akademikut Hivzi Islami në krye [...]

Shkencëtarët: Fillimi i punës para orës 10:00, është i ngjashëm me torturën

Shkencëtarët: Fillimi i punës para orës 10:00, është i ngjashëm me torturën

Dr. Paul kelley, udhëheqës i hulumtimit të kryer në Universitetin e Oksfordit, së fundmi ka [...]

Veseli: Ende rrugë e gjatë në luftën kundër korrupsionit

Veseli: Ende rrugë e gjatë në luftën kundër korrupsionit

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka thënë se raporti i publikuar nga organizata ndërkombëtare Transparency [...]

Aida Doçi “shuplakë” Burdushit në mes të emisionit (VIDEO)

Aida Doçi “shuplakë” Burdushit në mes të emisionit (VIDEO)

Edhe pse e re në skenën muzikore, këngëtarja Aida Doçi, po pëlqehet shumë nga publiku [...]

Mustafa: Rrëzimi i murit nuk negociohet

Mustafa: Rrëzimi i murit nuk negociohet

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka dhënë një deklaratë për Interaktiv të KTV-së pas takimit [...]

Thaçi: U treguam serbëve se Kosova ka zot shtëpie

Thaçi: U treguam serbëve se Kosova ka zot shtëpie

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, menjëhërë pas përfundimit të takimit Kosovë-Serbi në Bruksel, ka thënë [...]

Thaçi para Mogherinit e quan Vuçiqin njeri i dramave (Video)

Thaçi para Mogherinit e quan Vuçiqin njeri i dramave (Video)

Takimi mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel tashmë është duke u mbajtur. Para fillimit [...]

Përfundon dialogu në Bruksel pa ndonjë vendim konkret

Përfundon dialogu në Bruksel pa ndonjë vendim konkret

Në Bruksel ka përfunduar pa ndonjë vendim konkret takimi i udhëheqësve më të lartë të [...]

Alarmon profesori i Harvardit: Në mars do të ketë trazira në Kosovë

Alarmon profesori i Harvardit: Në mars do të ketë trazira në Kosovë

Thomas E. Ricks, profesor i Harvardit, dhe ish gazetar i mediave më prestigjioze në botë, [...]

Dashuria e dytë është më e vërtetë se e para, ja pse

Dashuria e dytë është më e vërtetë se e para, ja pse

Me siguri se ndonjëherë keni hasur në këtë thënie, “Nëse bini në dashuri për të [...]

Mozzik: Do të sjellë bashkëpunim më të bukurën në shqiptari[video]

Mozzik: Do të sjellë  bashkëpunim më të bukurën në shqiptari[video]

Reperi i njohur kosovar Mozzik ka premtuar vit me shumë këngë për fansat e tij. Kështu [...]

Nikolliq nëse BE mendon të na kërcënojë, ose të na detyrojë të njohim ‘Kosovës dhe Metohisë’, mashtrohet keq

Nikolliq nëse BE mendon të na kërcënojë, ose të na detyrojë të njohim ‘Kosovës dhe Metohisë’, mashtrohet keq

Në Bruksel, udhëheqësit më të lartë të Kosovës dhe Serbisë takohen sonte me ftesë të [...]

Kelmendi: Deshën të më vrasin për të ma marr biznesin (Video)

Kelmendi: Deshën të më vrasin për të ma marr biznesin (Video)

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, i cili është edhe pronar i kompanisë “ETC” në Kosovë [...]

Labinot Tahiri konfirmon: Unë kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt (Video)

Labinot Tahiri konfirmon: Unë kandidat i AKR-së për kryetar të Ferizajt (Video)

Pasi ka folur gjerë e gjatë për çështje të ndryshme të politikës sikurse demarkacioni me [...]

Gashi: Ma shumë ban pare me punue me barna sesa me drogë! (video)

Gashi: Ma shumë ban pare me punue me barna sesa me drogë! (video)

https://www.youtube.com/watch?v=QMLeDofLea8 Qytetarët: Jemi të pa sigurtë, por s’kemi mundësi se i kishim ble prej vendeve europiane Ankesat [...]

Vazhdojnë problemet për Xhakën, akuzohet për racizëm (Foto)

Vazhdojnë problemet për Xhakën, akuzohet për racizëm (Foto)

Granit Xhaka është intervistuar nga policia angleze pas një ankese të një punonjësi të aeroportit [...]

Pornostarja që çmendi meshkujt…tani ajo është princesha e një shteti të fuqishëm (Foto +18)

Pornostarja që çmendi meshkujt…tani ajo është princesha e një shteti të fuqishëm (Foto +18)

Sofia Hellqvist ështën jë pornostare shumë e pelqyer nga meshkujt. Por fati, I ka buzëqeshur [...]

Nikolliq: Beogradi nuk flet me kërcënime, me armë dhe me polici

Nikolliq: Beogradi nuk flet me kërcënime, me armë dhe me polici

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, i cili ka dalë nga takimi me shefen e politikës [...]

Godelli: Drogën ma dha Shabani

Godelli: Drogën ma dha Shabani

“Federata na ka thënë që pini çdo gjë që ju jep Shabani. Neve ushqimi na [...]

Video/ Nami në Durrës, çifti seks ‘shqeto’ poshtë Urës së Dajlanit… s’kishin para për motel

Video/ Nami në Durrës, çifti seks ‘shqeto’ poshtë Urës së Dajlanit… s’kishin para për motel

Nuk është e thënë që të kesh të dashur edhe makinë, duhet të kesh edhe [...]

Labi prishet keq me Agnesa Vuthajn?

Labi prishet keq me Agnesa Vuthajn?

Ish prezantuesi i TV 21-shit, Labinot Gashi me anë të një postimi në ‘Facebook’ ka [...]

Nuk do ta besoni se çka po mban në duar Ledri (Foto)

Nuk do ta besoni se çka po mban në duar Ledri (Foto)

Duket se nuk ka frikë nga kafshët! Reperi Ledri Vula ka hedhur një fotografi në rrjetin [...]

Gashi: Pozita ta bindë opozitën për dialogun me Serbinë

Gashi: Pozita ta bindë opozitën për dialogun me Serbinë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se Serbia dhe Kosova nuk [...]

Si reagojnë qytetarët kur ngacmohet një femër? (Video)

Si reagojnë qytetarët kur ngacmohet një femër? (Video)

Shoqëria shqiptare dhe shoqëritë e tjera, shpeshherë e shohin femrën jo më shumë se një [...]

Çfarë po ndodh me Jonida Maliqin nuk duket aspak mirë (FOTO)

Çfarë po ndodh me Jonida Maliqin nuk duket aspak mirë (FOTO)

Jonida Maliqi ka kohë që nuk ka lansuar ndonjë projekt të ri muzikor, por se [...]

Agjencia Pyjore e Kosovës: Pylltari i arrestuar nuk është zyrtar i yni

Agjencia Pyjore e Kosovës: Pylltari i arrestuar nuk është zyrtar i yni

Agjencia Pyjore e Kosovës, ka mohuar lajmin se personi i arrestuar M.K. për marrje ryshfeti [...]

ARRIVALS

OS777ViennaARRIVED 12:09
W67792London - LutonARRIVED 12:50
JP838LjubljanaARRIVED 13:51
EZS1187Basel - MulhouseSCHEDULED 14:55
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF354PHeraklionESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC349AntalyaESTIMATED
OTF355PBrnoESTIMATED
TK4100AntalyaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST2918ParisESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OTF7424DusseldorfESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
D83290CopenhagenESTIMATED
ST6062VeronaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED

DEPARTURES

W67791London - LutonTAKE OFF 13:50
OS778ViennaTAKE OFF 12:58
JP839LjubljanaSCHEDULED 15:10
EZS1188Basel - MulhouseSCHEDULED 15:55
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
XC350AntalyaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
TK4101AntalyaESTIMATED
ST2919ParisESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6063VeronaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OTF356PLyonESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
D83291CopenhagenESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED