Enca publikon trailerin e klipit “Love On My Body“ (Video)

Enca publikon trailerin e klipit “Love On My Body“ (Video)

Këngëtarja Enca Haxhia pas një pauze mjaft të gjatë në skenë, ka vendosur që të [...]

“Vipat e Bllokut” akuzojnë Greta Koçin për ndërhyrje estetike, fustani nxjerr ‘zbuluar’ protezat e silikonit (Foto)

“Vipat e Bllokut” akuzojnë Greta Koçin për ndërhyrje estetike, fustani nxjerr ‘zbuluar’ protezat e silikonit (Foto)

Këngëtarja Greta Koçi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera në Shqipëri. Vitin e kaluar ajo [...]

Kjo është nëna e Gjikos që duket si motra e tij (Foto)

Kjo është nëna e Gjikos që duket si motra e tij (Foto)

Reperi kosovar nga Peja Asdren Gjikolli apo i njohur me emrin artistik si Gjiko, ka [...]

Berisha: Aneksimi i Kosovës fut në luftë të gjithë shqiptarët (Video)

Berisha: Aneksimi i Kosovës fut në luftë të gjithë shqiptarët (Video)

Sali Berisha ka thënë se nëse Serbia do ta aneksonte veriun e Kosovës atëherë të [...]

Më shumë se 40 gra nga Kosova në luftën e Sirisë e Irakut

Më shumë se 40 gra nga Kosova në luftën e Sirisë e Irakut

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS), në raportin e fundit të publikuar të enjten, [...]

Privatësia – nga një e Drejtë në Traditë

Privatësia – nga një e Drejtë në Traditë

Nga Jeton ARIFI Të dhënat personale të qytetarëve përpunohen në bazë ditore, në punë, në marrëdhëniet [...]

Kur do të nisin punën autobusët e rinj në Prishtinë? (VIDEO)

Kur do të nisin punën autobusët e rinj në Prishtinë? (VIDEO)

Edhe të paktën tre javë prishtinasit do udhëtojnë me kësi autobusë të vjetër. Kjo pasi, 15 [...]

Edona Llalloshi kështu duket kur del me shoqe (FOTO)

Edona Llalloshi kështu duket kur del me shoqe (FOTO)

Këngëtarja simpatike nga Prishtina, Edona Llalloshi është njëra ndër këngëtaret që pothuajse shumë pak i [...]

“Financat e partive të behën transparente, kërkesë e qëlluar”

“Financat e partive të behën transparente, kërkesë e qëlluar”

Isa Mustafa, kryeministri i vendit ka thënë kërkesa për të pasqyruar në mënyrë transparente financat [...]

Rita Ora prapë aktore

Rita Ora prapë aktore

Artistja Rita Ora e cila po e përmbush plotësisht këtë emër, është bërë prapë pjesë [...]

Franca miraton anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Franca miraton anëtarësimin e Malit të Zi në NATO

Parlamenti dhe senati në këtë vend, miratuan tekstin e protokollit i cili parashikon që Mali [...]

2po2 e Vig Poppa publikojnë “A je single” (VIDEO)

2po2 e Vig Poppa publikojnë “A je single” (VIDEO)

Reperi i njohur 2po2 sapo ka lansuar bashkëpunimin e radhës me Vip Poppa. Kënga “A je [...]

Nuk do t’a besoni sa iu kushton divorci Jolie-t dhe Pitt-it

Nuk do t’a besoni sa iu kushton divorci Jolie-t dhe Pitt-it

Divorci i Angelina Jolie dhe Brad Pitt mund të kushtojë shumë më tepër nga sa [...]

Dërguti: Serbia nuk e ka tajkaluar të shkuarën e saj koloniale

Dërguti: Serbia nuk e ka tajkaluar të shkuarën e saj koloniale

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, ka mbajtur një fjalim në Strasburg në Komitetin [...]

Krasniqi: Shqiptarët duhet të kenë strategji të përbashkët për sigurinë e kombit

Krasniqi: Shqiptarët duhet të kenë strategji të përbashkët për sigurinë e kombit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi, ka theksuar se në rrethanat [...]

5 klasifikimet e çifteve – Ku bëni pjesë ju?

5 klasifikimet e çifteve – Ku bëni pjesë ju?

Ja si klasifikohen çiftet në bazë të sjelljes së tyre: 1.  Çiftet dramatikë Këto, çdo gjë e [...]

Citynews: 10 arsye pse shqiptarët duhet të shkojnë me Gruevskin

Citynews: 10 arsye pse shqiptarët duhet të shkojnë me Gruevskin

Citynews sjell 10 arsye se pse shqiptarët e Maqedonisë duhet të shkojnë me Gruevskin. Arsyet e [...]

Daçiq: Rasti Haradinaj, test për Evropën

Daçiq: Rasti Haradinaj, test për Evropën

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se rasti i  ish-komandantit të UÇK-së Ramush [...]

Termocentrali “Kosova e Re” në fazën përfundimtare

Termocentrali “Kosova e Re” në fazën përfundimtare

Projekti më i diskutuar në fushën energjetike, termocentrali “ Kosova e Re”, është në fazën [...]

Blushi: Nëse ndahet veriu i Kosovës, pasojë do ishte bashkimi me Shqipërinë

Blushi: Nëse ndahet veriu i Kosovës, pasojë do ishte bashkimi me Shqipërinë

Kreu i LIBRA Ben Blushi, ka kritikuar diplomacinë shqiptare në lidhje me situatën në Kosovë, [...]

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

Mesazhi i Papa Françesku për Kosovën: Mos bëni luftë

Ipeshkvia e Kosovës ka bërë prezantimin e Mesazhit të Papa Françeskut për 2017. Don Shan Zefi, [...]

Mourinho: Martial nuk i shfrytëzoi mundësitë

Mourinho: Martial nuk i shfrytëzoi mundësitë

Jose Mourinho kryqëzon Anthony Martial. Trajneri i Manchester United, deklaroi gjatë një konference për [...]

CIA: Kosova, Shqipëria, Bullgaria, Greqia e Turqia ishin në prag të luftës për shqiptarët e Maqedonisë (Dokument)

CIA: Kosova, Shqipëria, Bullgaria, Greqia e Turqia ishin në prag të luftës për shqiptarët e Maqedonisë (Dokument)

Central Intelligence Agency (CIA) ka publikuar me miliona dokumente të klasifikuara që shkruajnë informacione sekrete [...]

E pabesueshme: Arkani është gjallë, arrestohet në Kroaci (FOTO)

E pabesueshme: Arkani është gjallë, arrestohet në Kroaci (FOTO)

Viteve të fundit në Serbi ka filluar të flitet për vdekjen e mistershme të Arkanit. [...]

Bekim Balaj: Shpresoj të luaj në Rusi 2018 (VIDEO)

Bekim Balaj: Shpresoj të luaj në Rusi 2018 (VIDEO)

Pas kualifkimit historik të Kombëtares shqiptare në Kampionatin Europian, Bekim Balaj shpreson të luajë edhe [...]

Vuçiq, Thaçit: S`mund ta mbani fjalën as dy minuta

Vuçiq, Thaçit: S`mund ta mbani fjalën as dy minuta

Deklarata e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi pas dialogut në Bruksel tregon se Prishtina nuk [...]

Aleksandar Jabllanoviq dorëhiqet nga posti në Beograd

Aleksandar Jabllanoviq dorëhiqet nga posti në Beograd

Ministri i Punës, Punësimit, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale, Aleksandar Vulin, ka thënë sot se [...]

Dejevsky: Njohja e Kosovës nga Rusia si shkëmbim për Krimenë

Dejevsky: Njohja e Kosovës nga Rusia si shkëmbim për Krimenë

Publicistja e njohur britanike, njohëse e rrethanave në Rusi, Mary Dejevsky, i tha Radios Evropa [...]

Vdekje e dyshimtë në Gjilan

Vdekje e dyshimtë në Gjilan

Në Gjilan dje është gjetur trupi i pajetë i një mashkulli. “Qendra emergjente 112 ka [...]

Aktori vret veten “live” në “Facebook”

Aktori vret veten “live” në “Facebook”

Një aktor aspirues, i cili po përballej me disa akuza për abuzim seksuale ka vrarë [...]

A do të ketë ndikim Presidenca Trump në zhvillimet e brendshme në Kosovë?

A do të ketë ndikim Presidenca Trump në zhvillimet e brendshme në Kosovë?

[...]

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Vlorës ditën e djeshme. Burimet nga policia [...]

Afrodiziakët që përmirësojnë jetën seksuale

Afrodiziakët që përmirësojnë jetën seksuale

Afrodiziakët që përmirësojnë jetën seksualeKur dikush thotë afrodiziak neve zakonisht na shkon mendja tek çokollatat [...]

Celta eliminon galaktikët, Reali jashtë Kupës së Mbretit

Celta eliminon galaktikët, Reali jashtë Kupës së Mbretit

Reali i Madridit i ka dhënë lamtumirën Kupës së Mbretit në Spanjë, duke mos shkuar [...]

Çfarë thotë Luis Enrique për Messin?

Çfarë thotë Luis Enrique për Messin?

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique është shprehur së fundmi se lojtari i tij kryesor po [...]

Lushnje ‘97, Tritan Shehu: Si u mora peng (Video)

Lushnje ‘97, Tritan Shehu: Si u mora peng (Video)

Viti 1997 ishte më i vështiri për Shqipërinë që nga rënia e diktaturës. Ai ishte [...]

Kërcënojnë ish-luftëtarët: Nëse ekstradohet Haradinaj, do të nisë lufta (Video)

Kërcënojnë ish-luftëtarët: Nëse ekstradohet Haradinaj, do të nisë lufta (Video)

Në rast të ekstradimit të Ramush Haradinajt në Serbi, disa burra nuk do të rrinë [...]

Pse Ballkani mund të jetë testi i parë i administratës Trump në politikën e jashtme

Pse Ballkani mund të jetë testi i parë i administratës Trump në politikën e jashtme

E kam dëgjuar njëherë një oficer të ushtrisë amerikane duke shpjeguar në një mbledhje se [...]

Thaçi: “Retorika nacionaliste” e Serbisë ka bërë që takimi të jetë i vështirë

Thaçi: “Retorika nacionaliste” e Serbisë ka bërë që takimi të jetë i vështirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se takimi i mbrëmshëm ndërmjet Kosovës dhe Serbisë [...]

Një “vaksinë” kundër lajmeve të rreme

Një “vaksinë” kundër lajmeve të rreme

Shfaqja e lajmeve të rreme në internet dhe rrjete sociale kanë frymëzuar shkencëtarët të krijojnë [...]

Vajza e artë, nënë e dy fëmijëve pozoi me të brendshme (Foto)

Vajza e artë, nënë e dy fëmijëve pozoi me të brendshme (Foto)

Ajo është kthyer në format e veta ideale dhe sot nuk ka më nevojë që [...]

Chris Hemsworth: Kam foto nudo në telefonin tim

Chris Hemsworth: Kam foto nudo në telefonin tim

Chris Hemsworth është një nga aktorët australianë më të preferuar të momentit, dhe kjo për [...]

Drejtoria e Kadastrit në Prishtinë, shembull për komunat tjera

Drejtoria e Kadastrit në Prishtinë, shembull për komunat tjera

Programi i USAID-it “Advancing Kosova Together”, ka vlerësuar Komunën e Prishtinës si komunë funksionale dhe [...]

Ministrja Dhurata Hoxha: Serbia tani duhet ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ministrja Dhurata Hoxha: Serbia tani duhet ta pranojë Kosovën si shtet të pavarur

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, në një intervistë për të përditshmen austriake Tiroler Tageszeitung, pas [...]

ARRIVALS

OS777ViennaARRIVED 12:09
W67792London - LutonARRIVED 12:50
JP838LjubljanaARRIVED 13:51
EZS1187Basel - MulhouseSCHEDULED 14:55
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF354PHeraklionESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC349AntalyaESTIMATED
OTF355PBrnoESTIMATED
TK4100AntalyaESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
GM6032ZurichESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
LX1430GeneveESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OTF7324StuttgartESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST2918ParisESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
PC345Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OTF7424DusseldorfESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
D83290CopenhagenESTIMATED
ST6062VeronaESTIMATED
JP157MunichESTIMATED

DEPARTURES

W67791London - LutonTAKE OFF 13:50
OS778ViennaTAKE OFF 12:58
JP839LjubljanaSCHEDULED 15:10
EZS1188Basel - MulhouseSCHEDULED 15:55
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
OTF356PHeraklionESTIMATED
XC350AntalyaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
TK4101AntalyaESTIMATED
ST2919ParisESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
GM6033ZurichESTIMATED
LX1431GeneveESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF7414DusseldorfESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP156MunichESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6063VeronaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
PC346Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
OTF356PLyonESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
D83291CopenhagenESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED