Bahtiri: Muri në Mitrovicë, do të rrënohet në shkurt

Bahtiri: Muri në Mitrovicë, do të rrënohet në shkurt

Muri i ngritur në Mitrovicë të veriut, që për autoritetet zyrtare në Prishtinë, është ilegal [...]

Noizy tregon të vërtetën për arrestimin e tij

Noizy tregon të vërtetën për arrestimin e tij

Në intervistën e sotme në “Xing me Ermalin”, Noizy tregoi edhe momentin kur e arrestuan [...]

Noizy jo vetëm reper…ja çfarë do të bëj së shpejti

Noizy jo vetëm reper…ja çfarë do të bëj së shpejti

Ndër të tjera gjatë intervistës së tij në “Xing me Ermalin” Noizy ka pohuar se [...]

BDI nuk lëviz: Kusht gjuha shqipe (Video)

BDI nuk lëviz: Kusht gjuha shqipe (Video)

Nëntë orë diskutime nuk kanë sjellur përgjigjen se kë do ta mbështesë Bashkimi Demokratik për [...]

Thaçi e Nikoliq ‘përjashtohen’ nga dialogu, ftohet vetëm Mustafa e Vuçiqi për 1 shkurt

Thaçi e Nikoliq ‘përjashtohen’ nga dialogu, ftohet vetëm Mustafa e Vuçiqi për 1 shkurt

Dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë më 1 shkurt në Bruksel. Përfaqësuesja [...]

Tensione edhe pas takimit në Bruksel

Tensione edhe pas takimit në Bruksel

Takimi i zhvilluar në Bruksel më 24 janar, ndërmjet përfaqësuesve të nivelit të lartë politik [...]

50 minuta, çfarë u fol mes Trump e Putin

50 minuta, çfarë u fol mes Trump e Putin

Telefonata mes Donald Trump dhe Vladimir Putin u zhvillua këtë të shtunë. Informacionin për këtë [...]

Pacolli: Trump do të jetë i ashpër me të korruptuarit në Kosovë

Pacolli: Trump do të jetë i ashpër me të korruptuarit në Kosovë

Biznesmeni e kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka komentuar raportin e publikuar të sekretarit amerikan [...]

Mark Zuckerberg reagon kundër Trump, mos harro jemi komb emigrantësh

Mark Zuckerberg reagon kundër Trump, mos harro jemi komb emigrantësh

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, ka shprehur shqetësimin e tij rreth planeve të [...]

Ja si e quan Capital T Gjikon (VIDEO)

Ja si e quan Capital T Gjikon (VIDEO)

Për një diss tjetër u fol edhe pas publikimit të projektit më të ri të [...]

Stresi tregon se përse ka bërë bashkëpunim me Morena Tarakun (VIDEO)

Stresi tregon se përse ka bërë bashkëpunim me Morena Tarakun (VIDEO)

Stresi i cili ka qenë i ftuar në intervistën e gjatë të emisionit Express Rozë, [...]

Një metodë natyrale, provojeni sepse ka sukses

Një metodë natyrale, provojeni sepse ka sukses

Hunda është një nga faktorët kryesorë që ndikojnë në pamjen tonë. Shumë njerëz vuajnë nga [...]

Luftimi i korrupsionit dhe terrorizmit sfidojnë sundimin e ligjit

Luftimi i korrupsionit dhe terrorizmit sfidojnë sundimin e ligjit

Sistemi prokurorial në Kosovë është ballafaquar me sfida të ndryshme gjatë vitit të kaluar, por [...]

Enca, i tregon holandezve gjoksin (FOTO)

Enca, i tregon holandezve gjoksin (FOTO)

Këngëtarja Enca Haxhia ka udhëtuar drejt Amsterdmit. Ajo është duke shijuar suksesin e këngës së re [...]

Gecaj: Thaçi të flas me kënd të dojë, kryeministri s’ka pasur nevojë

Gecaj: Thaçi të flas me kënd të dojë, kryeministri s’ka pasur nevojë

Bajram Gecaj, zëvendësministër dhe këshilltar i kryeministrit, ka thënë se, përkundër Presidentit Hashim Thaçi, Isa [...]

Ferizaji gatuan picë për Donald Trump

Ferizaji gatuan picë për Donald Trump

Rrjeti i restauranteve Pomo në Ferizaj gatoi një picë të madhe në nder të presidentit [...]

Majk thotë më mirë pa femër e me para, se me femër i varfër (FOTO)

Majk thotë më mirë pa femër e me para, se me femër i varfër (FOTO)

Reperi i Babastars, Majk, duket se po shijon shumë suksesin e tij. Reperi në dy vitet [...]

Policia arreston 13 persona në Prishtinë

Policia arreston 13 persona në Prishtinë

Policia e Kosovës  në një  operacion të zhvilluar në orët e para të mëngjesit të [...]

Lumezi: Tetë aktakuza të nivelit të lartë pritet të përfundojnë se shpejti

Lumezi: Tetë aktakuza të nivelit të lartë pritet të përfundojnë se shpejti

Sistemi prokurorial në Kosovë është ballafaquar me sfida të ndryshme gjatë vitit të kaluar, por [...]

Aksident në rrugën Pejë- Mitrovicë, një i vdekur e një i lënduar rëndë

Aksident në rrugën Pejë- Mitrovicë, një i vdekur e një i lënduar rëndë

Policia ka njoftuar se sot në orët e hershme të mëngjesit (04:05) në rrugën regjionale [...]

Hyseni pret në takim Saimir Tahirin

Hyseni pret në takim Saimir Tahirin

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni ka pritur në takim homologun e [...]

Thaçi zhvillon bisedë telefonike me Vuçiq

Thaçi zhvillon bisedë telefonike me Vuçiq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi është pajtuar me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq që përmes [...]

Hoxha: Jemi të përkushtuar për fuqizimin e sundimit të ligjit

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, mori pjesë në Konferencën vjetore të prokurorëve, ku diskutoi për [...]

Shteti u ndanë mbi 4 milionë euro në vit partive politike

Shteti u ndanë mbi 4 milionë euro në vit partive politike

Buxheti i Kosovës u ndanë më shumë se 4 milionë euro në vit partive politike [...]

Trondit Big Mama: I shpëtova vdekjes, çdo gjë sepse doja të isha e dobët

Trondit Big Mama: I shpëtova vdekjes, çdo gjë sepse doja të isha e dobët

Gjatë javëve të fundit, Big Mama e ka parë veten protagoniste të një historie sa [...]

Raporti i plotë i sekretarit të Mbrojtjes për Senatin, kur do t’i jepet mandati FSK’së për ta mbrojtur territorin e Kosovës (DOKUMENT)

Raporti i plotë i sekretarit të Mbrojtjes për Senatin, kur do t’i jepet mandati FSK’së për ta mbrojtur territorin e Kosovës (DOKUMENT)

Raportoi që Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, James N. Mattis në një raport me shkrim që [...]

Zotimi i Kryeministres britanike: Bashkë me SHBA’në do ta ruajmë paqen në Kosovë

Zotimi i Kryeministres britanike: Bashkë me SHBA’në do ta ruajmë paqen në Kosovë

Është fjalimi i parë që do ta mbajë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , [...]

Familjet dhe besa shqiptare që shpëtuan hebrenjtë

Familjet dhe besa shqiptare që shpëtuan hebrenjtë

Familja Rezniqi nga Prishtina, me prejardhje nga Rrafshi i Dukagjinit, është një nga shumë familje [...]

Paraja publike shpenzohet përmes proceseve të korruptuara

Paraja publike shpenzohet përmes proceseve të korruptuara

Mbi 700 milionë euro në vit të buxhetit të Kosovës shpenzohen përmes prokurimit publik, fushë [...]

Selimaj jep dorëheqje nga posti i shefit të AKI-së

Selimaj jep dorëheqje nga posti i shefit të AKI-së

Shefi i deritashëm i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Agron Selimaj, ka dhënë dorëheqje nga [...]

Qeveria miraton Programin për Reforma në Ekonomi

Qeveria miraton Programin për Reforma në Ekonomi

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të premten  ka miratuar Programi për Reforma në [...]

Shënohet Dita ndërkombëtare e privatësisë

Shënohet Dita ndërkombëtare e privatësisë

Me rastin e 28 janarit, Ditës ndërkombëtare të privatësisë, Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të [...]

Presidenti Thaçi kujton viktimat e Holokaustit

Presidenti Thaçi kujton viktimat e Holokaustit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit ka [...]

Molliqaj i reagon Mustafës: Je keqpërdorues i fondit të 3%-shit, nuk ke dhënë llogari

Molliqaj i reagon Mustafës: Je keqpërdorues i fondit të 3%-shit, nuk ke dhënë llogari

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj i është kundërpërgjigjur kryeministri Isa Mustafa i cili [...]

Shqiptarja, kampione për kontribut në Australi

Shqiptarja, kampione për kontribut në Australi

Jeanette Mustafa është shqiptarja e cila është shpallur kampione për kontributin e saj vullnetar për [...]

Momenti kur burri tenton të hidhet me makinë nga ura (Video +16)

Momenti kur burri tenton të hidhet me makinë nga ura (Video +16)

Kjo video është filmuar në “Urën Humber” në Grimsby, Britani e Madhe. Një 32-vjeçar i quajtur [...]

Gecaj: ”Ekspertët” Bulliqi e Isufi me inatin më të madh se arsyen

Gecaj: ”Ekspertët” Bulliqi e Isufi me inatin më të madh se arsyen

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj ka komentuar qasjen e ekspertëve Bulliqi dhe Isufi [...]

Rasti “Medikus” e lë Kosovën pa Ligjin për transplant të organeve

Rasti “Medikus” e lë Kosovën pa Ligjin për transplant të organeve

Kosova nuk ka ligj që rregullon çështjen e transplantimit të organeve. Në Ministrinë e Shëndetësisë [...]

“Kisha në binarë” çon Brukselin në këmbë

“Kisha në binarë” çon Brukselin në këmbë

Kur Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshjen e parë për normalizimin e marrëdhënieve, në prill [...]

Kallashi “ndalet” nga policia, nuk do e besoni se çfarë i thanë!

Kallashi “ndalet” nga policia, nuk do e besoni se çfarë i thanë!

Si duket dita e sotme nuk ka nisur edhe aq mirë për valltaren seksi Donjeta [...]

Kemal e Nihan urrehen në jetën reale, ai nuk i shkoi as në dasmë

Kemal e Nihan urrehen në jetën reale, ai nuk i shkoi as në dasmë

Historia e tyre e dashurisë i ka magjepsur shumë njerëz, jo vetëm në Turqi por [...]

Kurti: Me qeverinë e VV’së muri as që do të lejohej të ndërtohej

Kurti: Me qeverinë e VV’së muri as që do të lejohej të ndërtohej

Kurti: Nacionalizmi hegjemonist e shovinist serb në Ballkan po ringrihet me ndihmën e Rusisë. Nacionalizmi [...]

Capital T në videoklipin e ri ka shkelur ligjin zviceran (Video)

Capital T në videoklipin e ri ka shkelur ligjin zviceran (Video)

Në videon e reperit kosovar “Capital T” paraqitet një helmetë e Ushtrisë së Zvicrës. sipas [...]

Ekskluzive: Adelina Ismaili do të lind djalë

Ekskluzive: Adelina Ismaili do të lind djalë

Një nder ikonat e muzikës sonë pop, Adelina Ismaili, pritet që në jetë të sjell [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari