Klinaku: Kundër pastrimit të listave kanë qenë Thaçi, Mustafa dhe Haradinaj

Klinaku: Kundër pastrimit të listave kanë qenë Thaçi, Mustafa dhe Haradinaj

Organizata e Veterënave të Luftës, ka propozuar që të pastrohen listat e veteranëve, nga ata [...]

Këto ushqime shkaktojnë akne dhe duhet ti shmangni

Këto ushqime shkaktojnë akne dhe duhet ti shmangni

Shmangni ushqimet me sheqer dhe karbohidrate, që kanë indeks të lartë të glikemisë, që do [...]

Kallashi në krahët e “Ramush Haradinajt” (Foto)

Kallashi në krahët e “Ramush Haradinajt” (Foto)

  Valltarja Donjeta Kosumi- Kallashi, vazhdon të surprizojë me fotografitë e shumta që i publikon në [...]

Bëhen bashkë Rita Ora dhe Linda Morina (Video)

Bëhen bashkë Rita Ora dhe Linda Morina (Video)

  Këngëtarja me famë botërore Rita Ora dhe Linda Morina do të bëhen bashkë këtë fundvit. Se [...]

Mustafa: Aprovimi i Ligjit të Veteranëve tregon forcën e koalicionit qeverisës

Mustafa: Aprovimi i Ligjit të Veteranëve tregon forcën e koalicionit qeverisës

Isa Mustafa, kryeministri i vendit pas aprovimit të Ligjit për Veteranët e UÇK-së, tha se [...]

Kjo është arsyeja se pse disa veteranë bojkotuan organizimin e OVL-së (VIDEO)

Kjo është arsyeja se pse disa veteranë bojkotuan organizimin e OVL-së (VIDEO)

Dita e veteranëve është shënuar me një organizim që është mbajtur në mbrëmje, por që [...]

Eni Koçi flet për lidhjen me Xherdan Shaqirin…refuzon Çanin LIVE .

Eni Koçi flet për lidhjen me Xherdan Shaqirin…refuzon Çanin LIVE .

Këngëtarja Eni Koci është përfolur në media për një lidhje dashurie me futbollistin Xherdan Shaqiri. [...]

Kam arritë marrëveshje me nji agjencion anglez për rekrutimin e anëtarëve të agjencioneve tona për luftimin e korrupcionit (video)

Kam arritë marrëveshje me nji agjencion anglez për rekrutimin e anëtarëve të agjencioneve tona për luftimin e korrupcionit (video)

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ka thanë se korrupcioni në rend të parë si fenomen [...]

Serbia vazhdon modernizimin e ushtrisë, blenë 9 helikopterë të rinj

Serbia vazhdon modernizimin e ushtrisë, blenë 9 helikopterë të rinj

Serbia e ka nënshkruar një kontratë të re për modernizimin e ushtrisë së saj, duke [...]

“Vipat e Bllokut” sulmojnë Viola Spiron, reagon nëna e saj

“Vipat e Bllokut” sulmojnë Viola Spiron, reagon nëna e saj

“Vipat e Bllokut” nuk rreshtin së postuar foto të personazheve publike që kanë bërë ndërhyrje [...]

Ofendimet më të mëdha të politikanëve kosovarë (Video)

Ofendimet më të mëdha të politikanëve kosovarë (Video)

Sharjet e fyerjet nga politikanë, liderë e deputetë janë bërë gati se të zakonshme në [...]

Kur Kadri Veseli ta bën me sy! (Video)

Kur Kadri Veseli ta bën me sy! (Video)

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, njëkohësisht edhe njeriu që e zëvendësoi Hashim Thaçin në krye [...]

Mitrovica jugore i kërkon qeverisë të mos neglizhojë rrënimin e murit

Mitrovica jugore i kërkon qeverisë të mos neglizhojë rrënimin e murit

Zyrtarët në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, por edhe autoritetet lokale në Mitrovicën e [...]

Këto janë ofendimet më të mëdha të politikanëve (VIDEO)

Këto janë ofendimet më të mëdha të politikanëve (VIDEO)

Sharjet e fyerjet nga politikanë, liderë e deputetë janë bërë gati se të zakonshme në [...]

Veseli: Nuk jam profet, por konsideroj qe demarkacioni duhet me kalue n’vitin 2017 (video)

Veseli: Nuk jam profet, por konsideroj qe demarkacioni duhet me kalue n’vitin 2017 (video)

Kreu i Kuvendit Kadri Veseli sa i perket demarkacionit me Malin e  Zi, ka thanë [...]

Një “engjëll” si Jasmine Tookes (Foto)

Një “engjëll” si Jasmine Tookes (Foto)

Ajo u përzgjodh mes modeleve të tjera për të mbajtur reçipetat 3 milionë dollarëshe gjatë [...]

Nëna poston pamje të së bijës me penis në gojë, degjenerohet në Facebook (Foto +16)

Nëna poston pamje të së bijës me penis në gojë, degjenerohet në Facebook (Foto +16)

Ndonjëherë disa femra e kanë të tepërt të quhen nëna, edhe nëse janë të tilla. [...]

Rooney mungon ndaj Middlesbrough

Rooney mungon ndaj Middlesbrough

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka konfirmuar se Wayne Rooney nuk do të luajë [...]

Ilir Tafa, pjesë e serialit “Sulltani, shekulli madhështor” (Foto)

Ilir Tafa, pjesë e serialit “Sulltani, shekulli madhështor” (Foto)

Këto ditë, aktori Ilir Tafa ka marrë një ofertë të jashtëzakonshme nga produksioni i serialit [...]

Zyrtare: Prandelli jep dorëheqje nga Valencia

Zyrtare: Prandelli jep dorëheqje nga Valencia

Trajneri italian, Cesare Prandelli ka dhënë dorëheqje nga menaxhimi i Valencia, ka konfirmuar klubi spanjoll. Ai [...]

Mustafa asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Mirjana Jetviq

Mustafa asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Mirjana Jetviq

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka zyrtarizuar Ferat Shalën ministër të Mjedisit e Planifikimit [...]

Mitrovica jugore i kërkon qeverisë të mos neglizhojë rrënimin e murit

Mitrovica jugore i kërkon qeverisë të mos neglizhojë rrënimin e murit

Arben Çitaku, sekretar i përgjithshëm në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, tha për Radion [...]

Lahi Brahimaj: Nëse muri s’rrënohet do të ketë trazira në vend

Lahi Brahimaj: Nëse muri s’rrënohet do të ketë trazira në vend

Nëse muri i ndërtuar në veri të vendit nuk do të rrënohet gjatë muajit janar [...]

Bajrami: Bien investimet e huaja për shkak të situatës politike në Kosovë

Bajrami: Bien investimet e huaja për shkak të situatës politike në Kosovë

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami ka prezantuar raportin vjetor, ku tha se vlera [...]

Kuvendi miratoi në parim Ligjin për Veteranët

Kuvendi miratoi në parim Ligjin për Veteranët

Kuvendi miratoi në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për veteranët e luftës [...]

Historia “Medicus”

Historia “Medicus”

Rasti më i madh i hetuar dhe gjykuar nga ndërkombëtarët, është prishur nga gjyqtarë vendorë [...]

Tahiri: Serbia jo e gatshme t’i përmbush obligimet e dialogut

Tahiri: Serbia jo e gatshme t’i përmbush obligimet e dialogut

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka pritur sot në takim ambasadorin  e Zvicrës në Kosovë, [...]

Kadri Veseli: Kuvendit po i kthehet normaliteti

Kadri Veseli: Kuvendit po i kthehet normaliteti

Në një intervistë të dhënë për emisionin Monitor në RTK, kryetari i Kuvendit të Kosovës [...]

Modelja më seksi falenderon fansat me foto të nxehta…(FOTO)

Modelja më seksi falenderon fansat me foto të nxehta…(FOTO)

Ajo është femra më e kërkuar e momentit dhe mund ta kuptoni lehtësisht përse. Emily Ratajkowski [...]

Mustafa thotë se po bëjnë përpjekje që të sigurojnë investime në komuna

Mustafa thotë se po bëjnë përpjekje që të sigurojnë investime në komuna

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në përurimin e Qendrës Rinore, në Magure të [...]

Kush është dasma shqiptare që ‘pushtoi’ mediat botërore…?

Kush është dasma shqiptare që ‘pushtoi’ mediat botërore…?

Dasma e Princit Leka dhe aktores Elia Zaharia ka tërhequr vëmendjen e shumë mediave botërore. [...]

Thaçi: Veteranët kurrë s’hoqën dorë nga ëndrra e lirisë

Thaçi: Veteranët kurrë s’hoqën dorë nga ëndrra e lirisë

Presidenti i vendit, ndonëse ndodhet edhe sot në Turqi, ai nuk ka harruar t’i uroj [...]

Azilkërkuesi kosovar tenton të dhunojë një grua në Gjermani

Azilkërkuesi kosovar tenton të dhunojë një grua në Gjermani

Një azilkërkues 22-vjeçar nga Kosova dyshohet se ka tentuar të përdhunojë një grua 22-vjeçare në [...]

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerjë të energjisë elektrike gjatë ditëve [...]

Arrestohet një shtetas i Kosovës i dyshuar se ka luftuar në Siri

Arrestohet një shtetas i Kosovës i dyshuar se ka luftuar në Siri

Policia e Shqipërisë thotë se e ka arrestuar një person nga Kosova, i cili ishte [...]

Ndotin ajrin – kërkohet shfuqizimi i importit të veturave të vjetra

Ndotin ajrin – kërkohet shfuqizimi i importit të veturave të vjetra

Lejimi i importit të veturave të vjetra ka rritur dukshëm numrin e makinave të vjetra [...]

Materiali çudibërës, rigjenerojë indet e dëmtuara

Materiali çudibërës, rigjenerojë indet e dëmtuara

Në historitë e “X-Men”, fuqia e mutantit Wolverine është një proces tejet i përshpejtuar, shërimi [...]

Ja sa shumë e ka ndryshuar “hunda e re” Alma Bektashin (Video)

Ja sa shumë e ka ndryshuar “hunda e re” Alma Bektashin (Video)

  Këngëtarja Alma Bektashi, gjatë këtij viti ka bërë një ndërhyrje kirurgjike në hund. Përveç një fotografie, [...]

Jese Rodriguez drejt rikthimit ne Spanje

Jese Rodriguez drejt rikthimit ne Spanje

Jese Rodriguez mund të rikthehet në Spanjë. 23-vjeçari në Gusht u largua nga Real Madrid [...]

Burri i Linda Halimit ka fjalë të mëdha për shqiptarët (Foto)

Burri i Linda Halimit ka fjalë të mëdha për shqiptarët (Foto)

Davon Edwards, burri amerikan i këngëtares Linda Halimi që fitoi festivalin e RTSH-së dhe sivjet [...]

Daniele De Rossi prane rinovimit

Daniele De Rossi prane rinovimit

Martesa mes Romës dhe mesfushorit Daniele De Rossi është e destinuar të vazhdojë. Sipas “Gazzetta [...]

Ja çfarë pritet të ndodhë me orën natën e ndërrimit të viteve, nuk keni për ta besuar

Ja çfarë pritet të ndodhë me orën natën e ndërrimit të viteve, nuk keni për ta besuar

Koha nuk ndalon për askënd, por duket se horologët, shkencëtarët që merren me matjen e [...]

Video/ Zgjidhet vagina më e bukur në botë. Ja konkurentet

Video/ Zgjidhet vagina më e bukur në botë. Ja konkurentet

Gara botërore për të zgjedhur vaginën më të bukur në botë po cmend rrjetet sociale. [...]

Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton buxhetin e vitit 2017

Këshilli Bashkiak i Tiranës miraton buxhetin e vitit 2017

U miratua me votat e mazhorancës buxheti i Bashkisë së Tiranës që për vitin 2017 [...]