Lufta anti-IS: Obama ndërhyn në mosmarrëveshjen Turqi-Irak

Lufta anti-IS: Obama ndërhyn në mosmarrëveshjen Turqi-Irak

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka ndërhyrë personalisht në një mosmarrëveshje midis Turqisë [...]

Stojanoviq: Në Kosovë do të mësohet me program të Serbisë

Stojanoviq: Në Kosovë do të mësohet me program të Serbisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Branimir Stojanoviq, ka thënë në Mitrovicë se institucionet arsimore në komunat që [...]

West Ham – Chelsea, përgjakën tifozët (Foto-Video)

West Ham – Chelsea, përgjakën tifozët (Foto-Video)

Tifozët e West Hamit dhe të Chelseas janë përleshur mbrëmë në London Stadium West Ham eliminoi [...]

“Luftë për luftën kundër korrupsionit”

“Luftë për luftën kundër korrupsionit”

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Ambasadës Britanike në Kosovë, organizon sot [...]

Suspendohen nga puna 21 zyrtarë të Gjilanit të akuzuar nga Prokuroria

Suspendohen nga puna 21 zyrtarë të Gjilanit të akuzuar nga Prokuroria

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka marrë vendim për suspendimin e 21 zyrtarëve [...]

Koalicioni, “nën hetime”

Koalicioni, “nën hetime”

Për afro dy vjet koalicioni qeverisës PDK - LDK është përballur me sfida të shumta. [...]

Klinikat po marrin spermë e vezore nga Serbia, Mali i Zi… për fekondim artificial

Klinikat po marrin spermë e vezore nga Serbia, Mali i Zi… për fekondim artificial

Gazeta “Zëri” ka zbuluar përmes një hulumtimi se spitalet private që po merren me procedura [...]

“Viktimat” dëshmuan në favor të Thaqit, pritet lirimi i tij

“Viktimat” dëshmuan në favor të Thaqit, pritet lirimi i tij

Drejtori i Drejtorisë së Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi, mund të [...]

Moti sot në vendin tonë

Moti sot në vendin tonë

Për të enjten është parashikuar të jetë mot i ftohtë dhe i ndryshueshëm, me vranësira [...]

S’mund ta besoni çfarë sakrifikoi Ledri Vula për familjen e tij (Foto)

S’mund ta besoni çfarë sakrifikoi Ledri Vula për familjen e tij (Foto)

Artisti i repit, Ledri Vula ka treguar anën e tij të ndjeshme në emisionin “NIN”, [...]

Kallashi në shitje… Kush po e blen?

Kallashi në shitje… Kush po e blen?

A ka kush që flitet e përflitet më shumë se Donjeta Kosumi - Kallashi? Kallashi është [...]

Me gishta n’gojë

Me gishta n’gojë

Roxanne Pallett zhvishet për koleksionin e kostumeve të larjes  .           [...]

Seri tërmetesh në Itali, shemben ndërtesat në disa zona (Foto)

Seri tërmetesh në Itali, shemben ndërtesat në disa zona (Foto)

Një seri tërmetesh kanë tronditur këtë mbrëmje zonën qendrore të Italisë. I pari ka rënë [...]

Musliu për “Drenica I e II”: Kjo gjithçka mund të jetë, pos drejtësi

Musliu për “Drenica I e II”: Kjo gjithçka mund të jetë, pos drejtësi

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu, gjatë mbledhjes së Komisionit për Siguri, me ç’rast [...]

“Në Kosovë me dashuri”, për Ditën Kombëtare të Çekisë

“Në Kosovë me dashuri”, për Ditën Kombëtare të Çekisë

Me rastin e Ditës Kombëtare të Çekisë, Ambasada e saj në Prishtinë, do të ekspozojë [...]

OKB kërkon heqjen e embargos ndaj Kubës, SHBA-ja dhe Izraeli abstenojnë

OKB kërkon heqjen e embargos ndaj Kubës, SHBA-ja dhe Izraeli abstenojnë

Asambleja e përgjithshme e OKB-së miratoi dje me unanimitet pothuajse të plotë, nga 193 anëtarë, [...]

Sot promovohet Parku Arkeologjik “Ulpiana”

Sot promovohet Parku Arkeologjik “Ulpiana”

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka nënshkruar Rregulloren për Themelimin dhe Administrimin [...]

Opozita në një grup pune me Murat Mehën

Opozita në një grup pune me Murat Mehën

Eksponentë të opozitës do të ulen në të njëjtën tryezë me Murat Mehën dhe me [...]

Fotografitë që Hillary Clinton do të donte të zhdukeshin (Foto)

Fotografitë që Hillary Clinton do të donte të zhdukeshin (Foto)

Tash kur gara presidenciale në SHBA po i afrohet fundit, dy rivalët, Hillary Clinton dhe [...]

Prova të reja për shqiptarin, i cili mbyti shqiptarin me thikë

Prova të reja për shqiptarin, i cili mbyti shqiptarin me thikë

Në gjykimin e një 26-vjeçari, Gjykatësit e Bonit kanë vizituar strehimoren e refugjatëve në Muffendorf. [...]

QKUK-ja lë aparaturat pa servisim, MSH-ja për 6 muaj çon 600 mijë euro në spitale private

QKUK-ja lë aparaturat pa servisim, MSH-ja për 6 muaj çon 600 mijë euro në spitale private

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) tash dy vjet nuk e ka finalizuar tenderin për [...]

Direktivat e Serbisë edhe më tutje projektuse të akuzave politike, përmes fraksionit të tyre në EULEX

Direktivat e Serbisë edhe më tutje projektuse të akuzave politike, përmes fraksionit të tyre në EULEX

Nga: Valon Jashari Prokuroi i EULEX-it i Prokuroris Speciale të Republikës së Kosovës Tomas Meskauskas më [...]

Babai mesazh djalit në ISIS: “Atdhe të lutem, kthehu”

Babai mesazh djalit në ISIS: “Atdhe të lutem, kthehu”

Mbrëmjen e së martës, emisioni investigativ “Le Iene” në Itali i ka dedikuar një reportazh [...]

Autobusë pa shoferë në Singapor

Autobusë pa shoferë në Singapor

Singapori është në kërkim të sistemeve të reja të transportit publik siç janë autobusët pa [...]

Terek Grozni, Roshi, tjetër gol në eliminimin nga Kupa

Terek Grozni, Roshi, tjetër gol në eliminimin nga Kupa

Terek Grozni nuk kualifikohet në çerekfinalen e Kupës së Rusisë edhe pse goli i shënuar [...]

Baton Haxhiu: Nëse zgjedhjet mbahen pas muajit mars, PDK’ja do t’i humbë ato (Video)

Baton Haxhiu: Nëse zgjedhjet mbahen pas muajit mars, PDK’ja do t’i humbë ato (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express [...]

Mustafa: S’kemi folur asnjëherë për zgjedhje, kjo qeveri do ta çojë mandatin deri në fund

Mustafa: S’kemi folur asnjëherë për zgjedhje, kjo qeveri do ta çojë mandatin deri në fund

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se koalicioni PDK-LDK është duke funksionuar mirë. Ai [...]

Meshkujt shqiptarë të 10-ët për penisin më të madh në botë

Meshkujt shqiptarë të 10-ët për penisin më të madh në botë

Universiteti i Ulster në Belfast me udhëheqës profesor Richard Lynn ka bërë një kërkim me [...]

Disiplina spanjolle: Lojtarët e Barcelonës, simulues!

Disiplina spanjolle: Lojtarët e Barcelonës, simulues!

Komisioni Disiplinor i Futbollit Spanjoll “tërheq veshin” e Barcelonës. Në vendimin e publikuar ku gjobit [...]

Haziri: Demarkacioni asht punë e Kadri Veselit. Isa Mustafa e ka krye punën e vet! (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=VVXCJyPCpWg“Asht detyre e kryetarit te Kuvendit me strukturat e Kuvendit qe me punue shume me [...]

Foshnja me kokë të deformuar kryen operacion në kafkë (FOTO)

Foshnja me kokë të deformuar kryen operacion në kafkë (FOTO)

Një foshnje i cili ka lindur me kokën në formë aliene ka bërë operacion për [...]

Turqia: Hetim investimeve të Gulen në Shqipëri. Bushati: Na sillni fakte

Turqia: Hetim investimeve të Gulen në Shqipëri. Bushati: Na sillni fakte

Edhe pse prej vitesh është artikuluar se Turqia është një ndër partnerët strategjikë të [...]

Haziri: Nuk tutemi prej zgjedhjeve, edhe 98’tën kur njerëzit prej maleve e kontestonin Rugovën!

Haziri: Nuk tutemi prej zgjedhjeve, edhe 98’tën kur njerëzit prej maleve e kontestonin Rugovën!

Lufti Haziri ka thane se, LDK ka organizue zgjedhje edhe ne vitin 1998, kur ne [...]

Jep dorëheqje kryeministri i Malit të Zi, sugjeron se Rusia qëndron prapa dyshimeve për puç

Jep dorëheqje kryeministri i Malit të Zi, sugjeron se Rusia qëndron prapa dyshimeve për puç

Kryeminstri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka dhënë dorëheqje disa orë pasi ka sugjeruar [...]

Hajrizi: Gjykata Kushtetuese nuk merr vendime nën presion politik

Hajrizi: Gjykata Kushtetuese nuk merr vendime nën presion politik

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese Arta Rama-Hajrizi, në 7 vjetorin e themelimit të Kushtetueses tha se [...]

Zgjedhjet e parakohshme edhe pa lejen e ndërkombëtarve në mbrojtje të interesave jetike

Zgjedhjet e parakohshme  edhe pa lejen e ndërkombëtarve në mbrojtje të interesave jetike

Nga Selam Shkodra Zgjedhjet e parakohshme janë përmendur dhe kanë [...]

Rriten shqetësimet në prag të nisjes së punës së Gjykatës Speciale

Rriten shqetësimet në prag të nisjes së punës së Gjykatës Speciale

Përfaqësuesit politik nga Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës nuk i fshehin rezervat që kanë në [...]

Ambasadorja sllovake: Përparimi i Serbisë drejt BE’së varet nga dialogu me Prishtinën

Ambasadorja sllovake: Përparimi i Serbisë drejt BE’së varet nga dialogu me Prishtinën

Ambasadorja e Sllovakisë në Beograd, Dagmar Repçekova, tha sot se vendi i saj, që kryeson [...]

Grabovci gjatë nëntorit dëshmon në rastin Limaj

Grabovci gjatë nëntorit dëshmon në rastin Limaj

Adem Grabovci do të jetë dëshmitar në gjykimin e Fatmir Limajt dhe të tjerëve. Ish-shefi i [...]

Cili është sekreti i Stellas Maxwell? (Foto)

Cili është sekreti i Stellas Maxwell? (Foto)

Vitin e kaluar ajo ka mbajtur krahët e ëngjëllit të Victoria’s Secret në sfilatë vjetore. [...]

Haradinaj Demakut: Ju priftë e mbara miqtë e mi

Haradinaj Demakut: Ju priftë e mbara miqtë e mi

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj është përshëndetur me kolegun Fadil [...]

Ministria e Shëndetësisë nuk anulon konkursin për ndarje të specializimeve

Ministria e Shëndetësisë nuk anulon konkursin për ndarje të specializimeve

Nuk ka anulim të konkursit për ndarjen e specializimeve nga Ministria e Shëndetësisë. Këtë e [...]

Turqia: Ushtria kurde nuk duhet të marrë pjesë në operacionin e Raqqas

Turqia: Ushtria kurde nuk duhet të marrë pjesë në operacionin e Raqqas

Operacioni i planifikuar për ta rimarrë qytetin sirian të Raqqas nga Shteti Islamik duhet të [...]

Aleatët e Assadit e paralajmërojnë Turqinë kundër avancimit drejt Aleppos

Aleatët e Assadit e paralajmërojnë Turqinë kundër avancimit drejt Aleppos

Forcat aleate që përkrahin presidentin sirian, Bashar al-Assad, kanë paralajmëruar sot Turqinë kundër avancimit drejt [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari