Ja sa vite do ta mbikëqyrë drejtësia Latif Gashin

Ja sa vite do ta mbikëqyrë drejtësia Latif Gashin

(I plotëseuar) Ish-deputeti i PDK-së, Latif Gashi është lirar nga burgu i Smrekonicës në bazë [...]

Qe kush e zavendëson Kelmendin si deputet në Kuvendin e Kosovës

Qe kush e zavendëson Kelmendin si deputet në Kuvendin e Kosovës

Vendimi i Ramiz Kelmendit që me lanë pozitën e deputetit për atë të zavendëskryeministrit, ja [...]

Mustafa emëroi Ramiz Kelmendin në postin e zëvendëskryeministrit

Mustafa emëroi Ramiz Kelmendin në postin e zëvendëskryeministrit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar Ramiz Kelmendin, ish-deputetin e Partisë Demokratike i cili [...]

Këngëtares së famshme i vjedhin telefonin. I publikojnë fotot intime porno (Foto +18)

Këngëtares së famshme i vjedhin telefonin. I publikojnë fotot intime porno (Foto +18)

Këngëtarja e famshme është përfshirë nga një skandal i vërtetë, pasi i vodhën celularin. Në të, [...]

Keqpërdorimet në tenderin 8-milionësh çojnë në burg Mursel Racin (Dokument)

Keqpërdorimet në tenderin 8-milionësh çojnë në burg Mursel Racin (Dokument)

Policia e Kosovës ka arrestuar të mërkurën drejtorin e Agjencisë Qendrore të Prokurimit, Mursel Rracin. [...]

Gjermani: Akuzohet një i ri sirian për kërkim të objektivave të sulmit terrorist

Gjermani: Akuzohet një i ri sirian për kërkim të objektivave të sulmit terrorist

Një i ri nga Siria është akuzuar në Gjermani për terrorizëm me dyshimin se po [...]

Nuk kanë të ndalur plaçkitjet e bankave – ProCredit Bank i rritë tarifat e transfereve 5 euro

Nuk kanë të ndalur plaçkitjet e bankave – ProCredit Bank i rritë tarifat e transfereve 5 euro

Ka disa ditë që banka ProCredit ka rritur tarifat për shërbimet e saja bankare, me [...]

Kocijançiq: Nuk jemi në dijeni që Prishtina ka vënë kushte të reja për dialog

Kocijançiq: Nuk jemi në dijeni që Prishtina ka vënë kushte të reja për dialog

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme, Maja Kocijançiq, ka thënë se Komisioni [...]

Seks, drogë dhe tatuazhe, shtohen rastet me HIV/AIDS në burgje

Seks, drogë dhe tatuazhe, shtohen rastet me HIV/AIDS në burgje

Personat e burgosur janë në risk të lartë për t’u infektuar nga HIV/AIDS. Në një [...]

Shtrohet nevoja e mbylljes së Agjencisë së Privatizimit

Shtrohet nevoja e mbylljes së Agjencisë së Privatizimit

Agjencisë Kosovare të Privatizimit i nevojiten edhe shtatë vite kohë, në mënyrë që të përfundojë [...]

KON-i ia merr medaljet olimpike atleteve nga Kazakistani dhe Rusia

KON-i ia merr medaljet olimpike atleteve nga Kazakistani dhe Rusia

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka njoftuar se tri peshëngritëseve nga Kazakistani iu janë marrë medaljet e [...]

Deri tani e keni keni ditur gabim. Ja si vendoset prezervativi (Video)

Deri tani e keni keni ditur gabim. Ja si vendoset prezervativi (Video)

Prezervativët shërbejnë si barriera fizike ndaj sëmundjeve seksualisht të transmetueshme dhe shtatzënive të mundshme. Duke marrë [...]

Me orët e Vala-s, tani i dini në çdo moment ku i keni fëmijët

Me orët e Vala-s, tani i dini në çdo moment ku i keni fëmijët

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës/Vala-s, Agron Mustafa, provoi sot orët e mençura `Vala-Kids' tek [...]

Selimi: Nuk duhet të jemi krenarë për Gjykatën Speciale

Selimi: Nuk duhet të jemi krenarë për Gjykatën Speciale

Deputeti i Lëvizjes Vetëvemdosje Rexhep Selimi ka thënë në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit se [...]

Haradinaj: Në polici ka njerëz që bartin informata në Beograd

Haradinaj: Në polici ka njerëz që bartin informata në Beograd

Deputeti i AAK’së, Daut Haradinaj tha se Kuvendi dhe komisionet parlamentare janë në dijeni se [...]

Limaj: Kjo seancë po e dëmton shtetin

Limaj: Kjo seancë po e dëmton shtetin

Fatmir Limaj, nga Nisma për Kosovën tha se seanca e sotme është dashur të bëhet [...]

Bulliqi Haxhiut: Nuk jemi mëkatarë – e kemi kryer punën për demarkacionin në mënyre profesionale

Bulliqi Haxhiut: Nuk jemi mëkatarë – e kemi kryer punën për demarkacionin në mënyre profesionale

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi në një reagim ndaj gazetarit Baton Haxhiu [...]

Veseli: Marre është me mendu që dikush ka garanci nga Gjykata Speciale

Veseli: Marre është me mendu që dikush ka garanci nga Gjykata Speciale

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka replikuar fjalimit të Fatmir Limajt të [...]

Protestojnë studentët, kërkojnë rikthimin e afateve të nëntorit dhe prillit

Protestojnë studentët, kërkojnë rikthimin e afateve të nëntorit dhe prillit

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë protestuan sot, para rektoratit të Universitetit “Hasan Prishtina” lidhur me [...]

Pakistani ndalon protestat dhe takimet politike në dy muajt e ardhshëm

Pakistani ndalon protestat dhe takimet politike në dy muajt e ardhshëm

Qeveria pakistaneze ka ndaluar sot të gjitha takimet politike dhe protestat në kryeqytetin e tyre, [...]

PDK-ja – LVV-së: Dikur kërkonit që Latif Gashi të shkojë në burg

PDK-ja – LVV-së: Dikur kërkonit që Latif Gashi të shkojë në burg

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës Zenun Pajaziti, gjatë seancës së sotme [...]

Haradinaj: Nuk krahasohet Zahiri me Kuçin

Haradinaj: Nuk krahasohet Zahiri me Kuçin

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka reaguar ndaj një deklarate të kryetarit të Kuvendit, Kadri [...]

Fisniku thotë se ka dyshime për gjendjen mendore të Kamishit

Fisniku thotë se ka dyshime për gjendjen mendore të Kamishit

Deputeti i Lëvizjes "Vetëvendosje", Fisnik Ismaili, ka replikuar me kolegun e Partisë Demokratike (PDK), Bekim [...]

Vajza me ngjyrë kështu e këndon këngën ‘Njësoj’ të Elvana Gjatës (Video)

Vajza me ngjyrë kështu e këndon këngën ‘Njësoj’ të Elvana Gjatës (Video)

Kohëve të fundit rrjetet sociale padyshim që janë kthyer në një senzacion social duke marrë [...]

Limaj: Seanca e sotme për poenë të lirë politikë

Limaj: Seanca e sotme për poenë të lirë politikë

Seancën e sotme për të diskutuar lidhur me vlerat e UÇK-së, kreu i "Nismës", Fatmir [...]

Pesë vendet e BE-së kanë vazhduar kontrollin e kufijve të Shengenit

Pesë vendet e BE-së kanë vazhduar kontrollin e kufijve të Shengenit

Pesë vendet e Bashkimit Evropian (BE) kanë vazhduar kontrollin e përkohshëm në kufijtë e brendshëm [...]

Bujupi : Thaçi ua hapi derën akuzave për UÇK-në

Bujupi : Thaçi ua hapi derën akuzave për UÇK-në

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Donika Kadaj Bujupi, thotë se deputetët e Kuvendit të Kosovës janë [...]

Caprice gjithmonë e më e nxehtë…

Caprice gjithmonë e më e nxehtë…

oha kalon, por jo për Caprice Bourret. Modelja duket se ka të njëjtin trup si 20 [...]

Për një periudhë të shkurtër, policia konfiskoi disa monedha të falsifikuara

Për një periudhë të shkurtër, policia konfiskoi disa monedha të falsifikuara

Një punëtore në një bankë të Prishtinës ka raportuar se nga katër klientë në data [...]

Veseli mbron Kuçin: Zafir edhe Zahir Pajaziti ka qenë polic

Veseli mbron Kuçin: Zafir edhe Zahir Pajaziti ka qenë polic

Kru i Kuvendit, Kadri Veseli, i është përgjigjur Zafir Berishës lidhur me deklaratat e tij [...]

Haxhiu: Gjykata Speciale ka si qëllim kriminalizimin e luftës çlirimtare

Haxhiu: Gjykata Speciale ka si qëllim kriminalizimin e luftës çlirimtare

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar që për ata që votuan Gjykatën Speciale duhet [...]

Kuçi: Zafir çfarë keni bërë pas vitit 1999, Zoti ju ndihmoftë

Kuçi: Zafir çfarë keni bërë pas vitit 1999, Zoti ju ndihmoftë

Shefi i Grupit Parlamentar të "Nismës për Kosovën", Zafir Berisha, ka replikuar ashpër me zv. [...]

Kuçi: Nuk mund ta mbrojmë UÇK’në duke sulmuar themeluesit e saj

Kuçi: Nuk mund ta mbrojmë UÇK’në duke sulmuar themeluesit e saj

Pasi deputeti i NISMA’s, Zafir Berisha ka kërkuar një rezolutë për ta shpallur tradhtar Presidentin [...]

Shinik: Të papranueshme sulmet ndaj UÇK-së

Shinik: Të papranueshme sulmet ndaj UÇK-së

Shefja e Grupit Parlamentar "Gjashtë plus", Myfera Shinik, ka thënë në seancën e jashtëzakonshme që [...]

Berisha: Hashim Thaçi të shpallet tradhtar i vendit me rezolutë

Berisha: Hashim Thaçi të shpallet tradhtar i vendit me rezolutë

Deputeti nga radhët e "Nismës për Kosovën", Zafir Berisha, gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit [...]

Veseli-Berishës :“Mos me i jep shumë zor, filloni peticioni për këtë punë”

Veseli-Berishës :“Mos me i jep shumë zor, filloni peticioni për këtë punë”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, iu ka përgjigjur deputetit të NISMA-s Zafir Berisha, [...]

Beqiri: Lufta e UÇK’së ishte e drejtë por institucionet të jenë të pavarura

Beqiri: Lufta e UÇK’së ishte e drejtë por institucionet të jenë të pavarura

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ismet Beqiri ka thënë se [...]

Nis seanca e jashtëzakonshme për vlerat e luftës së UÇK-së

Nis seanca e jashtëzakonshme për vlerat e luftës së UÇK-së

Ka filluar të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për të debatuar për [...]

Vucic i quan marrëzira deklaratat se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë

Vucic i quan marrëzira deklaratat se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic ka reaguar pas deklaratave të djeshme për dialogun Kosovë –Serbi, [...]

Vonohet seanca e Kuvendit, Grupet parlamentare mbajnë mbledhje

Vonohet seanca e Kuvendit, Grupet parlamentare mbajnë mbledhje

Ende nuk ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte paraparë që të [...]

Drecun: Pas Prishtinës qëndrojnë anëtarë të fuqishëm të BE-së

Drecun: Pas Prishtinës qëndrojnë anëtarë të fuqishëm të BE-së

Sjellja e autoriteteve në Kosovë është kulmi i një fushate disa mujore  të gjatë në [...]

Prostituta i detyron meshkujt të masturbohen online, ja si i shtyn ata drejt vetëvrasjes

Prostituta i detyron meshkujt të masturbohen online, ja si i shtyn ata drejt vetëvrasjes

Një vajzë 17-vjeçare e njohur si ‘Ivy helmuesja” i detyron meshkujt e paqëndrueshëm që të [...]

Aksident në veri, humb jetën një femër

Aksident në veri, humb jetën një femër

Një femër me inicialet, R.S. 43 vjeçare ka humbur jetën në një aksident trafiku që [...]

Serbia refuzon BE-në, shkak Kosova dhe Rusia

Serbia refuzon BE-në, shkak Kosova dhe Rusia

Një e treta e BE-së bllokon vazhdimin e procedurës rreth hapjes së kapitullit të 31-të, [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari