Organizohet konferencë gjyqësore ndërkombëtare ‘Gjyqësi e pavarur’

Organizohet konferencë gjyqësore ndërkombëtare ‘Gjyqësi e pavarur’

Konferenca e parë gjyqësore ndërkombëtare me temë ‘Gjyqësi e pavarur’ do të mbahet sot dhe [...]

Votë në OKB për një marrëveshje të re për ndalimin e armëve bërthamore

Votë në OKB për një marrëveshje të re për ndalimin e armëve bërthamore

Një Komitet i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ka votuar për fillimin e negociatave për [...]

Bebe Rexha publikon këngën e re (Video)

Bebe Rexha publikon këngën e re (Video)

Bebe Rexha ka sjell projektin më të ri muzikor. Këngëtarja shqiptare ka publikuar këngën më të re [...]

Usain Bolt provon veten edhe në muzikë (Video)

Usain Bolt provon veten edhe në muzikë (Video)

Befason njeriu më i shpejtë Usain Bolt, duke treguar aftësitë e tij edhe në muzikë, por [...]

Edona Reshitaj këndon për rrugët e këtij qyteti (Video)

Edona Reshitaj këndon për rrugët e këtij qyteti (Video)

Edona Reshitaj ka publikuar projektin më të ri muzikor. “Në rrugët e këtij qyteti”, titullohet kënga [...]

Genta luan me topat e … (Foto)

Genta luan me topat e … (Foto)

Këngëtarja Genta Ismajli së fundmi ka postuar një fotografi në Instagram ku shihet se luan [...]

Mos e humbisni, sot luhet Shqipëri – Serbi

Mos e humbisni, sot luhet Shqipëri – Serbi

Shqipëria dhe Serbia do të kenë edhe një përballje tjetër në futboll. Bëhet fjalë për grupmoshat [...]

Babai i Neymarit: Ky futbollist e meriton Topin e Artë

Babai i Neymarit: Ky futbollist e meriton Topin e Artë

Babai i Neymarit mendon se Topin e Artë e meriton ylli i Barcelonë, Lionel Messi Neymar [...]

Icardi bëhet baba (Foto)

Icardi bëhet baba (Foto)

Maouro Icardi, sulmuesi i Interit, është bërë baba Pasi i dhuroi fitoren Interit në ndeshjen ndaj [...]

Çfarë ka Majku? Ja në çfarë gjendje është ai (Foto)

Çfarë ka Majku? Ja në çfarë gjendje është ai (Foto)

Reperi i njohur Majk, përmes një fotografie në Instagram, rri mendueshëm Por pse? Mos është arsyeja [...]

Homologët ndërkombëtarë “izolojnë” liderët kosovarë

Homologët ndërkombëtarë “izolojnë” liderët kosovarë

Presidentin e Kosovës, kryeministrin dhe kryeparlamentarin po refuzojnë t’i takojnë homologët e tyre ndërkombëtarë. Në [...]

Rezolutat e Kuvendit për raportet me Serbinë, nuk po kanë efekt

Rezolutat e Kuvendit për raportet me Serbinë, nuk po kanë efekt

Kuvendi i Kosovës viteve të fundit përmes disa rezolutave ka tentuar që ta mbrojë interesin [...]

Mkhitaryan vendos për të ardhmen

Mkhitaryan vendos për të ardhmen

Henrikh Mkhitaryan nuk do të largohet nga Manchester United Sulmuesi nga Armenia, Henrikh Mkhitaryan nuk e [...]

Çfarë thotë Marquinhos për Barcelonën?

Çfarë thotë Marquinhos për Barcelonën?

Mbrojtësi i Paris Saint-Germain, Marquinhos ka mohuar lajmet se do të transferohet te Barcelona. Mediat spanjolle [...]

Ban Ki moon: Sulmi ndaj shkollës në Siri mund të jetë krim lufte, Rusia mohon përfshirjen

Ban Ki moon: Sulmi ndaj shkollës në Siri mund të jetë krim lufte, Rusia mohon përfshirjen

Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki moon, ka sugjeruar se një sulm ajror në [...]

Sot mblidhet Këshilli Kombëtar për Integrim Evropian

Sot mblidhet Këshilli Kombëtar për Integrim Evropian

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbledh Këshillin Kombëtar për Integrim Evropian, ku do [...]

Sot vihet gurthemeli i pikëkalimit të ri kufitar Kosovë-Serbi

Sot vihet gurthemeli i pikëkalimit të ri kufitar Kosovë-Serbi

Sot do të vihet gurthemeli i ndërtimit të pikëkalimit të ri kufitar në mes të [...]

Morena e dashuruar, ja emrin e kujt e mbanë Morena në çelësa (Foto)

Morena e dashuruar, ja emrin e kujt e mbanë Morena në çelësa (Foto)

Morena Taraku me sa duket është dashuruar fort Dashuria e saj ndaj qenushit të saj “Moi” [...]

Pas lajmit për shtatzëninë, ja çfarë bën Tuna (Foto)

Pas lajmit për shtatzëninë, ja çfarë bën Tuna (Foto)

Shtatzënia e Tunës është njëra ndër temat kryesore që po merren mediat rozë Edhe pse këngëtarja [...]

Pas xhamisë, Marina shkon në … (Foto)

Pas xhamisë, Marina shkon në … (Foto)

Pas vizitës që e bëri në xhami javën e kaluar, Marina Vjollca kësaj radhe ka [...]

Qeveria e pafuqishme përball Listës serbe (Video)

Qeveria e pafuqishme përball Listës serbe (Video)

Vzita e zëvendëskryeministri Branimir Stojanoviq, ditë më parë në Bruksel madje atë pa lejen e [...]

Sot miratohet Rezoluta për vlerat e luftës së UÇK-së

Sot miratohet Rezoluta për vlerat e luftës së UÇK-së

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës do të vazhdojë edhe sot për të miratuar [...]

Pacientët me kancer kanë mbetur pa barna

Pacientët me kancer kanë mbetur pa barna

Pacientët e sëmurë më kancer gjatë pjesës më të madhe të vitit 2016 nuk e [...]

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri, menjëherë (Foto)

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri, menjëherë (Foto)

Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit [...]

Mustafa e vlerëson figurën e Agim Zatriqit

Mustafa e vlerëson figurën e Agim Zatriqit

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka çmuar lartë figurën e, siç ka thënë ai, mikut [...]

Thaçi ngushëllon familjen Zatriqi

Thaçi ngushëllon familjen Zatriqi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen Zatriqi dhe komunitetin e gazetarëve, me rastin [...]

Gjuriq: Kodi telefonik t’i atribuohet Kosovës si rajon gjeografik

Gjuriq: Kodi telefonik t’i atribuohet Kosovës si rajon gjeografik

Beogradi zyrtar është pajtuar që kodi telefonik t’i atribuohet Kosovës si rajon gjeografik dhe të [...]

Lekaj: Qeveria ra! Buxheti edhe ndamja e tallit e prish koalicionin!

Lekaj: Qeveria ra! Buxheti edhe ndamja e tallit e prish koalicionin!

Situata asht ma e tensionume se qysh u pa sot n’Kuvend, i vetmi shpetim jane [...]

Zbulohen letrat që Michael Jackson i shkruante 12-vjeçares

Zbulohen letrat që Michael Jackson i shkruante 12-vjeçares

Një tjetër femër, e cila pretendon se është abuzuar nga Michel Jackson kur ajo ishte [...]

Çfarë ka folur Rama me Vuçiq-in për Interkoneksionin? (VIDEO)

Çfarë ka folur Rama me Vuçiq-in për Interkoneksionin? (VIDEO)

Një çështje që ka mbetur pezull mes Kosovës dhe Shqipërisë është autostrada energjetike. Derisa në Kosovë [...]

Apple, drejt revolucionit të MacBook

Apple, drejt revolucionit të MacBook

Me iPhone në rritje, Apple përgatitet për të prezantuar MacBook Pro këtë të enjte. Eventi zhvillohet [...]

Palermo nuk i largohet fundit të tabelës

Palermo nuk i largohet fundit të tabelës

Palermo nuk arrin dot të dalë nga zona e ftohtë e renditjes pasi humbi 3-1 [...]

Rama: Shqiptarët fituan luftën, Serbia e humbi (VIDEO)

Rama: Shqiptarët fituan luftën, Serbia e humbi (VIDEO)

Shqiptarët e kanë fituar luftën dhe Serbia e ka humbur atë. Kështu duhet edhe të [...]

Sylejman Selimi lirohet nga akuza për dhunim seksual

Sylejman Selimi lirohet nga akuza për dhunim seksual

Katër ditë pasi ish-gjeneralit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, iu vërtetua dënimi me [...]

Hasani: Serbia i ka njerëzit e saj në qeverisje

Hasani: Serbia i ka njerëzit e saj në qeverisje

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Nait Hasani ka shprehur respektin e [...]

Rama: Pse fola për Trepçën në Beograd? (VIDEO)

Rama: Pse fola për Trepçën në Beograd? (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është kritikuar jo pak nga analistët kosovarë për ato çfarë [...]

Konjufca: Sipas logjikës së Deliu-Kodrës, edhe Flora Brovina e Nait Hasani janë tradhëtarë

Konjufca: Sipas logjikës së Deliu-Kodrës, edhe Flora Brovina e Nait Hasani janë tradhëtarë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se fjalimet e deputetëve [...]

Gati përleshje fizike ndërmjet Lushtakut dhe Konjufcës (Video)

Gati përleshje fizike ndërmjet Lushtakut dhe Konjufcës (Video)

Teksa Glauk Konjufca po mbante një fjalim përmbledhës në Kuvendin e Kosovës, ndodhi diçka e [...]

Borxhi publik ulet pas 6 vitesh

Borxhi publik ulet pas 6 vitesh

Borxhi publik i Shqipërisë u ul sivjet, për herë të parë në 6 vite. Të [...]

Kryetari ‘Guximtar’ i Gjykatës së Gjirokastrës i kërkon seks qytetares për të fituar çështjen (BISEDA)

Kryetari ‘Guximtar’ i Gjykatës së Gjirokastrës i kërkon seks qytetares për të fituar çështjen (BISEDA)

Kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës Guximtar Boci është përfshirë në një skandal. Ai i ka [...]

Krasniqi: Kur kërkoja drejtësi në Kosovë, isha goxha i vetmuar

Krasniqi: Kur kërkoja drejtësi në Kosovë, isha goxha i vetmuar

Jakup Krasniqi Kur para trembedhjete viteve kerkoja drejtesi ne Kosove, isha goxha i vetmuar dhe jo [...]

Ricciardo pret garën e Meksikës duke festuar Halloween-in (Foto)

Ricciardo pret garën e Meksikës duke festuar Halloween-in (Foto)

Daniel Ricciardo e pret Çmimin e Madh të Meksikës në Formula 1 duke festuar ditën [...]

Kamerierja seks me klientin jashtë restorantit (Video)

Kamerierja seks me klientin jashtë restorantit (Video)

>Një kameriere është kapur nga kamerat e sigurisë duke bërë seks me një myshteri jashtë [...]

Kall veten, mbasi merr lajmin se ka me u dëbue nga Zvicra

Kall veten, mbasi merr lajmin se ka me u dëbue nga Zvicra

Nji tunizian i moshës 45, ka vdekë në nji spital në Zvicër, mbsi që kishte [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari