Putin refuzon kërkesën e ushtrisë ruse për vazhdimin e bombardimeve në Alepo

Putin refuzon kërkesën e ushtrisë ruse për vazhdimin e bombardimeve në Alepo

Presidenti rus, Vladimir Putin, nuk e konsideron të përshtatshme aktualisht të rifillojnë sulmet ajrore në [...]

Si u takua në drekë prokurori me të akuzuarin? (Video)

Si u takua në drekë prokurori me të akuzuarin? (Video)

Në edicionin e së premtes, emisioni Drejtësia në Kosovë ka denoncuar skandalin e radhës në [...]

Adresohen ngacmimet seksuale në universitete

Adresohen ngacmimet seksuale në universitete

Në ambientet e Universitetit të Prishtinës filloi projekti “Adresimi i ngacmimeve seksuale në universitetet publike”, [...]

Në Beograd mendojnë se Kosova është vegël politike e SHBA-ve

Në Beograd mendojnë se Kosova është vegël politike e SHBA-ve

Analisti politik nga Serbia, Dusan Prokoviq, ka thënë në një intervistë për Sputnik, agjencinë ruse [...]

Vjeshtë e nxehtë për Ashleigh! (FOTO)

Vjeshtë e nxehtë për Ashleigh! (FOTO)

Pushimet pranë detit për Ashleigh Defty këtë vit nisën në Tenerife, ndërsa tashmë jemi në [...]

AKR festoi 10 vjetorin e themelimit

AKR festoi 10 vjetorin e themelimit

Mbrëm në prani të qindra mysafirëve dhe anëtarësisë së gjerë të partisë, Aleanca Kosova e [...]

Djali i Ramiz Hoxhës: Limaj ishte te vendi i vrasjes dhe pa kufomën (Video)

Djali i Ramiz Hoxhës: Limaj ishte te vendi i vrasjes dhe pa kufomën (Video)

Fadil Hoxha, djali i Ramiz Hoxhës, për vrasjen e të cilit sot Fatmir Limajt i [...]

Grekët kërkojnë varret, Surlas-Tiranës: Zhbllokoni procesin

Grekët kërkojnë varret, Surlas-Tiranës: Zhbllokoni procesin

Qindra qytetarë grekë, të afërm të ushtarëve të vrarë, udhëtuan në Ditën kombëtare të Greqisë [...]

Serbia na lë jashtë Europianit, mposhtet kombëtarja e 17-vjeçarëve

Serbia na lë jashtë Europianit, mposhtet kombëtarja e 17-vjeçarëve

Me dy humbje në po kaq ndeshje, kombëtarja shqiptare e 17-vjeçarëve në futboll i jep [...]

Limaj: E kam krye me Drejtësinë, tash po përndjekem

Limaj: E kam krye me Drejtësinë, tash po përndjekem

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fatmir Limaj, ka thanë se drejtësia e ka [...]

Qeveria s’pret eksod, çfarëdo që të ndodhë me vizat (Video)

Qeveria s’pret eksod, çfarëdo që të ndodhë me vizat (Video)

Analistët shohin rrezik për eskod tjetër në Kosovë nga mosliberalizimi, apo edhe nga liberalizimi i [...]

Dua Lipa, e dashuruar marrëzisht me modelin britanik (Foto)

Dua Lipa, e dashuruar marrëzisht me modelin britanik (Foto)

Dua Lipa është e dashuruar marrëzisht me partnerin e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka [...]

Rrëfimi i Fitim Lladrovcit, xhihadistit të dënuem, që nuk i ka ra pishman pse ka shkue n’ISIS

Rrëfimi i Fitim Lladrovcit, xhihadistit të dënuem, që nuk i ka ra pishman pse ka shkue n’ISIS

Fitim Lladrovci, i dënuem me pesë vjet burg për pjesëmarrje në luftën e Sirisë, nuk [...]

Fotot/ Zihet me shefin, nuk do ta besoni se si e ka degjeneruar para stafit

Fotot/ Zihet me shefin, nuk do ta besoni se si e ka degjeneruar para stafit

A ju ka ndodhur ndonjëherë të lodheni nga puna juaj apo t’ju vijë në majë [...]

Këto tipa femrash kurrë nuk thonë “jo” për seks

Këto tipa femrash kurrë nuk thonë “jo” për seks

Sa herë ju ka ndodhur që të refuzoheni? Aplikoni këtë taktikë dhe nuk do të [...]

Kuvendi dështon t’i drejtohet BE-së me deklaratën për liberalizimin e vizave

Kuvendi dështon t’i drejtohet BE-së me deklaratën për liberalizimin e vizave

Deputetët e partive politike në pushtet dhe ato të opozitës nuk kanë mundur të merren [...]

Skandal në shkollën fillore, dalin videot pornografike të mësueses (Video +18)

Skandal në shkollën fillore, dalin videot pornografike të mësueses (Video +18)

Një shkollë e tërë, përfshirë stafin pedagogjik dhe prindërit e nxënësve të mitur janë skandalizuar [...]

Guardiola: Nuk do të drejtoj kurrë Realin

Guardiola: Nuk do të drejtoj kurrë Realin

“Kam për të qenë gjithnjë i Barcelonës dhe nuk kam për të trajnuar asnjëherë Real [...]

Kelmendi: Me rikthimin ne LDK, ma n’fund arrita me bashkue familjen e ngushte

Kelmendi: Me rikthimin ne LDK, ma n’fund arrita me bashkue familjen e ngushte

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=--nMc0bKNxU Zavendekryeministri Ramiz Kelmendi ka thane se qendrimet e tija jane te buta dhe ekonomike, tue [...]

Rrecaj: Hetimi do të pushojë, Prokuroria s’ka prova kundër Limajt

Rrecaj: Hetimi do të pushojë, Prokuroria s’ka prova kundër Limajt

Tahir Rrecaj, avokati mbrojtës i deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj, i cili të [...]

Nikoliq kërkon nga Ivanov që të pengojë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Nikoliq kërkon nga Ivanov që të pengojë anëtarësimin e Kosovës në UNESCO

Në kuadër të manifestimit qendror me rastin e shënimit të jubileut të madh ’70 vjet [...]

Aktakuzë për krime lufte kundër Fatmir Limajt

Aktakuzë për krime lufte kundër Fatmir Limajt

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër Fatmir Limaj, për veprën penale [...]

Opozita kundërshton draft-deklaratën që do t’i drejtohet BE-së për vizat

Opozita kundërshton draft-deklaratën që do t’i drejtohet BE-së për vizat

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është përpjekur edhe sot gjatë seancës së Kuvendit [...]

Këta janë deputetët që votuan pro, kundër dhe abstenuan për UÇK-në (Dokument)

Këta janë deputetët që votuan pro, kundër dhe abstenuan për UÇK-në (Dokument)

Kuvendi ka miratuar rezolutën për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së, rezolutë e cila [...]

Daçiq: Dialogu me Prishtinën vazhdon, por askush nuk luan me ne

Daçiq: Dialogu me Prishtinën vazhdon, por askush nuk luan me ne

Ivica Daçiq ka hedhur poshtë pretendimet se mund të ketë ndërprerje të bisedimeve midis Kosovës [...]

Sot lirohet Nehat Thaqi?

Sot lirohet Nehat Thaqi?

Drejtori i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaqi, sipas burimeve të Gazetës [...]

Kadri Veseli ia ndërpret fjalën Visar Ymerit

Kadri Veseli ia ndërpret fjalën Visar Ymerit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ia ka ndalë në gjysmë fjalimin deputetit të [...]

Pozita dhe opozita s’pajtohen për deklaratën, Kuvendi shkon në pauzë

Pozita dhe opozita s’pajtohen për deklaratën, Kuvendi shkon në pauzë

Derisa partitë në koalicion e kanë mbështetur deklaratën me të cilët kërkohet liberalizimi i vizave [...]

Mustafa: Opozita e ka shfrytëzuar Demarkacionin për ta bllokuar liberalizimin e vizave

Mustafa: Opozita e ka shfrytëzuar Demarkacionin për ta bllokuar liberalizimin e vizave

Kryeministri Isa Mustafa, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Integrimin Evropian të thirrur nga presidenti [...]

Presidenti, politikanëve: Kultura dhe maturia politike janë vlera të BE-së

Presidenti, politikanëve: Kultura dhe maturia politike janë vlera të BE-së

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në mbledhjen e Këshillit kombëtar për integrim evropian ka thënë [...]

Nikoliq: Evropa i çoi emigrantët kah Maqedonia dhe Serbia

Nikoliq: Evropa i çoi emigrantët kah Maqedonia dhe Serbia

Bashkimi Evropian vetë e ka krijuar rutën e emigrantëve përmes Maqedonisë dhe Serbisë, të cilët [...]

Veseli: Javën e ardhshme emërohet ministri i ri i Integrimeve Evropiane

Veseli: Javën e ardhshme emërohet ministri i ri i Integrimeve Evropiane

Kryekuvendari Kadri Veseli ka paralajmëruar në mbledhjen e Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian se në [...]

Debuton partia e re në Gjakovë

Debuton partia e re në Gjakovë

Sot në Asamblenë Komunale në Gjakovë u formua grupi më i madh i Asamblistëve në [...]

Bajrami: Kjo qeveri ka dështuar

Bajrami: Kjo qeveri ka dështuar

Deputetja nga radhët e partisë Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, tha se kjo qeveri është [...]

Reçica Ymerit: Pse se lexove mbrëme deklaratën për Lushtakun, kishe frikë?

Reçica Ymerit: Pse se lexove mbrëme deklaratën për Lushtakun, kishe frikë?

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Elmi Reçica ka pyetur nga foltorja e Kuvendit [...]

Ky është momenti kur shkatërrohet raketa që shkonte drejt Mekës (Video)

Ky është momenti kur shkatërrohet raketa që shkonte drejt Mekës (Video)

Një raketë e quajtur "Burkan 1" është lansuar në drejtim të Mekës nga forcat kryengritëse [...]

Thaçi, BE-së: Qasja juaj është diskriminuese!

Thaçi, BE-së: Qasja juaj është diskriminuese!

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbledhur sot Këshillin Kombëtar për Integrim Evropian, [...]

Doruntinë Maloku nga Kuvendi kërkon që të hetohen sulmet ndaj gazetarëve

Doruntinë Maloku nga Kuvendi kërkon që të hetohen sulmet ndaj gazetarëve

Në fjalimin e seancës plenare në Kuvend, deputetja Doruntinë Maloku ka folur për kërcënimet që [...]

Ymeri: Veseli i kërcënoi deputetët e Vetëvendosjes

Ymeri: Veseli i kërcënoi deputetët e Vetëvendosjes

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, njëherësh kryetar i kësaj lëvizje në seancën e Kuvendit [...]

Kuvendi miratoi Rezolutën në mbrojtje të UÇK-së

Kuvendi miratoi Rezolutën në mbrojtje të UÇK-së

Kuvendi i Kosovës me 61 vota për, asnjë kundër dhe 11 abstenime miratoi Rezolutën në [...]

Skandali seksual, Manjani kërkon shkarkimin e kreut të Gjykatës së Gjirokastrës

Skandali seksual, Manjani kërkon shkarkimin e kreut të Gjykatës së Gjirokastrës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi ashpër pas publikimit të videos në një emision investigativ [...]

Osteoporoza: Ja ushqimet që forcojnë kockat

Osteoporoza: Ja ushqimet që forcojnë kockat

Dr. Teuta Backa reumatologeEdhe pse konsiderohet osteoporoza “sëmundje e heshtur”, ka disa shenja si dhimbja [...]

E braktisur për të vdekur, fëmij dyditëshe ia del të mbijetojë (Video)

E braktisur për të vdekur, fëmij dyditëshe ia del të mbijetojë (Video)

Një foshnjë dyditëshe, me kordonin umbilikal ende të hequr nga trupi i saj është gjetur [...]

Listë notash e falsifikuar, procedim penal ndaj zyrtarit të burgut të Drenovës

Listë notash e falsifikuar, procedim penal ndaj zyrtarit të burgut të Drenovës

Ka nisur procedimi penal ndaj shefit të Burimeve Njerëzore pranë Burgut të Drenovës, pas publikimit [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari