NISMA: Konsensus për të mbrojtur vendin, jo për ta shitur atë

NISMA: Konsensus për të mbrojtur vendin, jo për ta shitur atë

Nisma për Kosovën ka vlerësuar se duhet pasur konsensus për ta mbrojtur vendin dhe jo [...]

Rama përqafohet me Thaçin, por shihni si e pret ish-këshilltarin e Berishës (Video)

  Pas takimit me Presidentin Bujar Nishani, kreu i shtetit kosovar, Hashim Thaçi u prit nga [...]

Nikoliq: Kurrë nuk do ta njohim Kosovën

Nikoliq: Kurrë nuk do ta njohim Kosovën

Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka theksuar se ndër betejat më të mëdha të Serbisë [...]

Veseli: Ligji për Trepçën kalon të premten, Demarkacioni së shpejti

Veseli: Ligji për Trepçën kalon të premten, Demarkacioni së shpejti

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha se seanca e ardhshme do të mbahet të premten [...]

Atletico e frikshme, tremb Realin dhe Barcën

Atletico e frikshme, tremb Realin dhe Barcën

Pas dy barazimeve të regjistruara në 2 javët e para të La Ligas ndaj 2 [...]

Ukraine-Kosove luhet në Krakow

Ukraine-Kosove luhet në Krakow

Tashme eshte zyrtare, ndeshja elimintaore e Boterorit “Rusi 2018”, Ukraine-Kosove do te luhet ne Krakow [...]

Gjykohet zyrtari që pagoi rrymën e tij me paratë e komunës

Gjykohet zyrtari që pagoi rrymën e tij me paratë e komunës

Zyrtari për paga dhe pagesa i Komunës së Rahovecit, Hasan Hoti, akuzohet se pagoi me [...]

Ecja e ftohtë e komandant Çelikut afër kufomave (Foto)

Ecja e ftohtë e komandant Çelikut afër kufomave (Foto)

18 vjet më parë, dy civilë të pafajshëm janë ekzekutuar pa gjyq nga Ushtria Çlirimtare [...]

Marotta: Buffon më i miri, po kërkojmë pasuesin e tij

Marotta: Buffon më i miri, po kërkojmë pasuesin e tij

Beppe Marotta rrëfen planet e Juventusit për të ardhmen. Fitorja kundër Empolit në fundjavë i [...]

Presidenti flet nga Tirana për arrestimin e Nehat Thaçit në Serbi

Presidenti flet nga Tirana për arrestimin e Nehat Thaçit në Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur nga Tirana për arrestimin e drejtorit rajonal të [...]

Konferenca me Thaçin, Nishani: Shqipëria do ta mbështesë gjithmonë Kosovën

Konferenca me Thaçin, Nishani: Shqipëria do ta mbështesë gjithmonë Kosovën

Pas takimit të zhvilluar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani [...]

Xhabir Zharku ia sheh “hajrin” arratisë, merret me biznes në Suedi

Xhabir Zharku ia sheh “hajrin” arratisë, merret me biznes në Suedi

I arratisuri Xhabir Zharku ndihet komod në arrati, pa frikën se mund të kapet nga [...]

Kryetari i Gjykatës hedh poshtë kërkesën e avokatit të Limajt

Kryetari i Gjykatës hedh poshtë kërkesën e avokatit të Limajt

Mbrojtja e Fatmir Limajt kishte kërkuar nga Gjykata Themelore që ta përjashtojë nga trupi gjykues [...]

Lista Serbe: Të ketë konsensus, pastaj e votojmë demarkacionin!

Lista Serbe: Të ketë konsensus, pastaj e votojmë demarkacionin!

Deputetët serb në Kuvendin e Republikës së Kosovës nuk morën pjesë në seancën e 1 [...]

Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

“Qeveria e Kosovës do të sillet në të ardhmen në mënyrë reciproke, nëse Qeveria e [...]

Nishani pret Hashim Thaçin

Nishani pret Hashim Thaçin

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka pritur paraditen e sotme në një ceremoni zyrtare Presidentin [...]

Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

"Qeveria e Kosovës do të sillet në të ardhmen në mënyrë reciproke, nëse Qeveria e [...]

Projekte për bashkëpunim tejkufitar Maqedoni-Shqipëri

Projekte për bashkëpunim tejkufitar Maqedoni-Shqipëri

Në Ohër dhe në Manastir sot do të organizohen sesione informative për Thirrjen e parë [...]

Një Kontingjent i FSK-së në Wells, pjesëmarrës në garën “Cambrian Patrol”

Një Kontingjent i FSK-së në Wells, pjesëmarrës në garën “Cambrian Patrol”

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), prej 13 pjesëtarësh të Brigadës për [...]

Presidenti Thaçi sot fillon vizitën zyrtare në Shqipëri

Presidenti Thaçi sot fillon vizitën zyrtare në Shqipëri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të vizitojë zyrtarisht Republikën e Shqipërisë. Gjatë qëndrimit të [...]

Hetohet fondi i “3 përqindëshit”, por jo edhe ai “Vendlindja Thërret”

Hetohet fondi i “3 përqindëshit”, por jo edhe ai “Vendlindja Thërret”

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës njofton se ka marrë aktvendim për fillimin e hetimeve [...]

Papa në xhami

Papa në xhami

Me këmbë të zbathura, siç e kërkon feja myslimane, Papa Françesku hyri sot në xhaminë [...]

Me 5 mijë euro mund ta blesh statustin e veteranit të UÇK’së

Me 5 mijë euro mund ta blesh statustin e veteranit të UÇK’së

Listat e veteranëve, të invalidëve dhe të dëshmorëve të luftës së UÇK-së në Drenicë u [...]

Maqedoni – Mot i ndryshueshëm me shi të dobët lokal, nesër rënie e madhe e temperaturës

Maqedoni – Mot i ndryshueshëm me shi të dobët lokal, nesër rënie e madhe e temperaturës

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshnme me shi të dobët [...]

Qeveria riprocedon Demarkacionin pa konsensus

Qeveria riprocedon Demarkacionin pa konsensus

Qeveria e Kosovës pritet ta dërgojë në Kuvend Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit [...]

Ambasadorja gjermane: Kosova ka gjëra më urgjente sesa demarkacionin me Malin e Zi

Ambasadorja gjermane: Kosova ka gjëra më urgjente sesa demarkacionin me Malin e Zi

Kosova ka çështje më urgjente sesa ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi dhe krijimin [...]

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot duke filluar nga ora 11:00, për [...]

Të ndërpriten bisedimet me Serbinë

Të ndërpriten bisedimet me Serbinë

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi i cili ka propozuar një rezolutë për gjendjen në [...]

Nis viti i ri akademik 2016/2017

Nis viti i ri akademik 2016/2017

Në të gjitha institucionet e larta arsimore publike dhe private në Republikën e Kosovës sot [...]

Mbathjet më të reja të femrave do t’ju habisin… Foto-Video+16

Mbathjet më të reja të femrave do t’ju habisin… Foto-Video+16

Kur i pashë në fillim këto mbathje, isha shumë dyshuese. Por pasi pashë mirë, sinqerisht [...]

Pensionistët heronj, nderohen pasi kapin hajdutin (Video)

Pensionistët heronj, nderohen pasi kapin hajdutin (Video)

Tre pensionistë janë nderuar nga policia britanike pasi arritën të kapnin një person të kërkuar, [...]

Këto femra fitojnë miliona pa bërë asgjë… falë Instagramit (Foto +16)

Këto femra fitojnë miliona pa bërë asgjë… falë Instagramit (Foto +16)

Duket se është kthyer goxha në modë kohët e fundit, të fitosh para dhe të [...]

Raporti, Blushi: Shikoni sa shqiptarë humbim për shkak të mbetjeve

Raporti, Blushi: Shikoni sa shqiptarë humbim për shkak të mbetjeve

Pas largimit zyrtarisht nga Partia Socialiste, deputeti Ben Blushi e ka zhvendosur në rrjetin social [...]

Celta Vigo 4-3 Barcelona, notat e lojtarëve

Celta Vigo 4-3 Barcelona, notat e lojtarëve

Celta Vigo ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Barcelonës. Skuadra e Luis Enriques është befasuar në [...]

Mbetjet, Rama: Publiku nuk u informua më shpejtë dhe sa duhet

Mbetjet, Rama: Publiku nuk u informua më shpejtë dhe sa duhet

Debati mbi ligjin e mbetjeve ka qenë tema e komunikimit javor të kryeministrit Edi Rama [...]

Së shpejti me radarë statikë në rrugët e Kosovës

Së shpejti me radarë statikë në rrugët e Kosovës

Shumë rrugë të Kosovës, nga fillimi i vitit të ardhshëm do të bëhen me radarë [...]

Kush ia fitonte LDK’së zgjedhjet pasluftës? (VIDEO)

Kush ia fitonte LDK’së zgjedhjet pasluftës? (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje [...]

Babai i Triumf Rizës akuzon: Ismet Beqiri e Ukë Rugova i ndihmuan Enver Sekiraçës (VIDEO)

Babai i Triumf Rizës akuzon: Ismet Beqiri e Ukë Rugova i ndihmuan Enver Sekiraçës (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje [...]

Ekskluzive: Kështu vallëzonin këngëtaret dhe politikanet për Enver Sekiraçën (VIDEO)

Ekskluzive: Kështu vallëzonin këngëtaret dhe politikanet për Enver Sekiraçën (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje [...]

iPhone 8, prej çeliku dhe xhami

iPhone 8, prej çeliku dhe xhami

Teksa iPhone i ardhshëm i Apple pritet të bëhet publik në shtator të vitit të [...]

Ky ishte plani i Njësisë Speciale për vrasjen e Sekiraçës (VIDEO)

Ky ishte plani i Njësisë Speciale për vrasjen e Sekiraçës (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje [...]

Adelina Ismaili detyrohej t’i paguante mijëra euro haraç Bandës së Vranjevcit (VIDEO)

Adelina Ismaili detyrohej t’i paguante mijëra euro haraç Bandës së Vranjevcit (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje [...]

Flasin dy “punëtoret e seksit” në Shqipëri: Ja pse e shesim trupin, të legalizohet prostitucioni (Video)

Flasin dy “punëtoret e seksit” në Shqipëri: Ja pse e shesim trupin, të legalizohet prostitucioni (Video)

Në kohën kur po debatohet nëse duhet legalizuar ose jo prostitucioni në Shqipëri, janë gratë [...]

Rituali i tmerrshëm tajlandez (KUJDES! Pamje të rënda)

Rituali i tmerrshëm tajlandez (KUJDES! Pamje të rënda)

Shpata, shkopa kebabi dhe shtiza nga më të ndryshmet janë disa nga objektet që tajlandezët [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari