“Corriere”:: Shkëlqimi i të thjeshtit Strakosha

“Corriere”:: Shkëlqimi i të thjeshtit Strakosha

E përdtshmja sportive italiane, Corriere Dello Sport i ka kushtuar një hapësirë të vecantë në [...]

Veseli nënshkroi memorandum bashkëpunimi me investitorë amerikanë

Veseli nënshkroi memorandum bashkëpunimi me investitorë amerikanë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me kompaninë amerikane “Stone [...]

Bajrami citon Lunacek-un: Qeveria e Kosovës kërkoi që demarkacioni të bëhet kusht për liberalizim

Bajrami citon Lunacek-un: Qeveria e Kosovës kërkoi që demarkacioni të bëhet kusht për liberalizim

Deputetja Donika Kadaj – Bujupi ka thënë sot në mbledhjen e komisionit për Stabilizim dhe [...]

Ymeri: Qeveria e Mustafës po dorëzohet përballë Serbisë!

Ymeri: Qeveria e Mustafës po dorëzohet përballë Serbisë!

Kryetari i Lëvizjes “Vetëvendosjes”, Visar Ymeri, ka reaguar ndaj arrestimit të drejtorit rajonal të Policisë [...]

Sherr me fqinjin për një gardh më pas e vret me thikë (Video)

Sherr me fqinjin për një gardh më pas e vret me thikë (Video)

Vret fqinjin për një gardh. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 3 tetorit 2016,  rreth [...]

Edhe kjo është e drejtë! (Foto)

Edhe kjo është e drejtë! (Foto)

Meshkuj dhe të gjithë nudo, janë fotot e reja të kalendarit të parë që i [...]

Ç’u bë me takimin Mustafa-Opozitë për Demarkacionin?

Ç’u bë me takimin Mustafa-Opozitë për Demarkacionin?

Para rreth një muaji kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, tha se do një takim të [...]

Vetëvendosje: Policia po monton proceset gjyqësore ndaj aktivistëve tanë

Vetëvendosje: Policia po monton proceset gjyqësore ndaj aktivistëve tanë

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë realizuar sot një aksion simbolik para stacionit policor qendra. Ky aksion [...]

Pengohet Thaçi në Tiranë, derisa po bënte nderime para shtatores së Adem Jasharit

Pengohet Thaçi në Tiranë, derisa po bënte nderime para shtatores së Adem Jasharit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, janë penguar [...]

Turqia suspendon 12.000 oficerë të policisë

Turqia suspendon 12.000 oficerë të policisë

Autoritetet turke kanë suspenduar nga detyra 12 mijë e 801 oficerë të policisë për shkak [...]

Gecaj ironizon me Pacollin, thotë se do të mbetet edhe një mandat në opozitë

Gecaj ironizon me Pacollin, thotë se do të mbetet edhe një mandat në opozitë

Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka ironizuar me deklaratën e kreut të AKR-së, Behgjet [...]

Preteni: Ja si vidhet dhe si bëhet korrupsioni në Kosovë

Preteni: Ja si vidhet dhe si bëhet korrupsioni në Kosovë

Ish-drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka thënë se tenderët janë një burim [...]

Dyshime për punësim të përkrahësve të Vetëvendosjes (Video)

Dyshime për punësim të përkrahësve të Vetëvendosjes (Video)

“Ditë e veçante me miq të veqant’ kështu kishte përshkruar në Facebook vizitën e Albin [...]

Serbët paralajmërojnë bllokimin e pikave kufitare

Serbët paralajmërojnë bllokimin e pikave kufitare

Shoqata e familjeve të të rrëmbyerve dhe të vrarëve serbë në Kosovë të viteve 1998 [...]

Për 24 orë Policia e Kosovës arreston plot 14 persona

Për 24 orë Policia e Kosovës arreston plot 14 persona

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 14 persona [...]

Konferenca e parë për investime në patundshmëri në Maqedoni

Konferenca e parë për investime në patundshmëri në Maqedoni

Konferenca e parë për investime në patundshmëri në Maqedoni, do të mbahet sot në Shkup, [...]

Një lajm fantastik për punëtorët e “Ferronikelit”

Një lajm fantastik për punëtorët e “Ferronikelit”

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Ferronikelit”, Fehmi Nika, ka thënë se janë [...]

Shtohen tensionet mes Kosovës e Serbisë

Shtohen tensionet mes Kosovës e Serbisë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili nuk u [...]

Është vrarë në Siri një lider i al-Qaedas

Është vrarë në Siri një lider i al-Qaedas

Një komandant militant, që ka qenë i afërt me shefin e al-Qaedas Ayman al-Zawahri është [...]

Kosova “qortohet” nga Bundestagu

Kosova “qortohet” nga Bundestagu

Gjermanët kanë këshilluar Kosovën që të lëvizet me shpejtësi në përmbushjen e kritereve për liberalizimin [...]

Fillon shiu edhe ngricat e para

Fillon shiu edhe ngricat e para

Javën e parë të tetorit, masa të ftohta ajrore polare nga veriu i kontinentit do [...]

Carolan do të zëvendësohet nga një vendës

Carolan do të zëvendësohet nga një vendës

Ka nisur procedura e zëvendësimit të Robert Carolanit me gjyqtar të ri të Gjykatës Kushtetuese. Institucionet [...]

Rexhep Selimi: Sa të jetë kjo qeveri nuk ka themelim të FAK-ut

Rexhep Selimi: Sa të jetë kjo qeveri nuk ka themelim të FAK-ut

Në emisionin Ora e Fundit të Klan Kosova ka qenë i ftuar deputeti i Kuvendit [...]

Sot flitet për takimin e ardhshëm të komisionit BE-Kosovë

Sot flitet për takimin e ardhshëm të komisionit BE-Kosovë

Takimi i dytë i përbashkët i Komisionit për Stabilizim Asociim BE-Kosovë do të zhvillohet në [...]

Ramadani: Thaçin mund ta lirojë vetëm politika (Video)

Ramadani: Thaçin mund ta lirojë vetëm politika (Video)

Arrestimi i drejtorit të policisë rajonale të Mitrovicës, Nehat Thaçi nga autoritetet serbe nën dyshimin [...]

Fustanet më të çuditshme të nuseve (Foto)

Fustanet më të çuditshme të nuseve (Foto)

Dita e ceremonisë martesore është një ditë e rëndësishme  dhe për shumë vajza përzgjedhja e [...]

Christopher Hill: Shqipnia nuk donte te ishte një me Kosovën

Christopher Hill: Shqipnia nuk donte te ishte një me Kosovën

Ambasadori Christopher Hill ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i SHBA’ve në Shqipni mbas 45 vjet [...]

Pa mbathje: Pas Kim Kardashian, edhe Elvira tregon ‘zogun’ (Foto +16)

Pa mbathje: Pas Kim Kardashian, edhe Elvira tregon ‘zogun’ (Foto +16)

Duket se po bëhet modë që yjet të dalin pa mbathje. Pas Kim Kardashian, edhe aktorja [...]

Sherifi: Nese Republika Srpska ndahet, shqiptaret duhet me u bashkue ne nji shtet

Sherifi: Nese Republika Srpska ndahet, shqiptaret duhet me u bashkue ne nji shtet

Me kete qeveri qe e kemi Djurici hin e del kur te don, besa ka [...]

MPJ’së s’i bën përshtypje deklarata e Gjuriqit – e vendosur të mos e lejojë të hyjë në Kosovë

MPJ’së s’i bën përshtypje deklarata e Gjuriqit – e vendosur të mos e lejojë të hyjë në Kosovë

​Marko Gjuriq – shef i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë – [...]

Kjo është e dashura e princit Harry (Foto)

Kjo është e dashura e princit Harry (Foto)

E dashura e re e princit Harry sigurisht që nuk ka frikë të flirtojë e [...]

Abrashi: Shumë shpejt do të bëhen ndryshimet adekuate në Ligjin për skemat pensionale

Abrashi: Shumë shpejt do të bëhen ndryshimet adekuate në Ligjin për skemat pensionale

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka pritur sot në takim të përbashkët [...]

Mbi një mijë veta humbën shansin të bëhen policë (Video)

Mbi një mijë veta humbën shansin të bëhen policë (Video)

21shtatori i vitit të kaluar ishte dita e fundit kur në qendrën e Vushtrrisë u [...]

Luftëtarët e kthyer nga Siria kërkojnë riintegrim në shoqëri (Video)

Luftëtarët e kthyer nga Siria kërkojnë riintegrim në shoqëri (Video)

Që nga viti 2012, rreth 120 qytetarë të Kosovës që kishin shkuar në luftën e [...]

Muja: Ka 18 muaj që Kosova nuk qeveriset (Video)

Muja: Ka 18 muaj që Kosova nuk qeveriset (Video)

Deputeti Muja, vlerëson se Kosova tash e 18 muaj nuk qeveris me vetëvehten. Nëse vazhdohet [...]

Prindërit: Foshnjën na e vranë në maternitet, do marrim hak

Prindërit: Foshnjën na e vranë në maternitet, do marrim hak

Semke Hyka nga Pogradeci, nënë për here të parë, me lot në sy rrëfen për [...]

Këto vende do të mbesin nesër pa rrymë

Këto vende do të mbesin nesër pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte. Ndëprerjet janë [...]

Mediat serbe: Telekomi i Serbisë do të operojë në Kosovë sipas ligjeve të Kosovës

Mediat serbe: Telekomi i Serbisë do të operojë në Kosovë sipas ligjeve të Kosovës

Përfaqësuesit e Prishtinës dhe Beogradit, duke përfshirë edhe delegatë nga Agjencia Republikane për komunikim elektronik [...]

Pamjet e dasmës luksoze të ciganëve po thyejnë rrjetin (Video)

Pamjet e dasmës luksoze të ciganëve po thyejnë rrjetin (Video)

Pamjet e dasmës së një çifti ciganësh në Sllovaki po përhapen me shpejtësi në rrjetet [...]

I refuzohet rimbursimi, ja çfarë bën në një dyqan të Apple

I refuzohet rimbursimi, ja çfarë bën në një dyqan të Apple

Një francez është arrestuar pasi theu një sasi celularësh iPhone me pretendimin se atij i [...]

Veseli rikonfirmon premtimin: Nga 100 mijë euro futbollistëve të Kosovës nëse kualifikohen

Veseli rikonfirmon premtimin: Nga 100 mijë euro futbollistëve të Kosovës nëse kualifikohen

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot futbollistët e Kombëtares së Kosovës [...]

Lohan pret gishtin aksidentalisht

Lohan pret gishtin aksidentalisht

Lindsay Lohan i është dashur të mjekojë gishtin e unazës pas një incidenti me varkë [...]

Kuvendi nuk e di kur procedohet demarkacioni

Kuvendi nuk e di kur procedohet demarkacioni

Autoritetet në Prishtinë thonë se vonesa e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me [...]

Tenderët shërbyen për afera korruptive

Tenderët shërbyen për afera korruptive

‘Tendero-mania’, një aktivitet që ka shërbyer për afera korruptive në Kosovë, përmes fushës së prokurimit [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari