Pa zbatimin e marrëveshjeve, dialogu s’ka kuptim

Pa zbatimin e marrëveshjeve, dialogu s’ka kuptim

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel po kalon nëpër një periudhë e cila shënon [...]

I dashuri i Rita Orës nuk përmbahet, ia fut duart në publik

I dashuri i Rita Orës nuk përmbahet, ia fut duart në publik

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora është në një lidhje të re. Mësohet se ajo është lidhur me [...]

Ministria e Jashtme këshillon qytetarët të shmangin udhëtimet nëpër Serbi

Ministria e Jashtme këshillon qytetarët të shmangin udhëtimet nëpër Serbi

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, përmes një komunikate të shkruar, thotë se e [...]

Enca zhvesh fansin, i fërkon vithet e saj në organin e tij gjenital (Video)

Enca zhvesh fansin, i fërkon vithet e saj në organin e tij gjenital (Video)

E tmerrshme çka i ka bërë Enca fansit të saj të flaktë. E ka marrë në [...]

Riaktivizohet çështja e gjuhës shqipe përpara zgjedhjeve

Riaktivizohet çështja e gjuhës shqipe përpara zgjedhjeve

Njohësit e çështjeve politike thonë se zotimi i liderit të partisë shqiptare në pushtet, Ali [...]

Vetëm 3.8 për qind e femrave në Kosovë, trashëguese të pronave familjare

Vetëm 3.8 për qind e femrave në Kosovë, trashëguese të pronave familjare

Shifrat aktuale tregojnë se vetëm 3.8 për qind e femrave në Kosovë janë trashëgimtare të [...]

Nesër në këto vende nuk do të ketë rrymë për shumë orë

Nesër në këto vende nuk do të ketë rrymë për shumë orë

KEDS-i edhe sot ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte Pejë 1. Më [...]

I vjedh çokollatën, hajduti i sjellshëm i lë këtë shënim

I vjedh çokollatën, hajduti i sjellshëm i lë këtë shënim

Ndonjëherë njerëzit kalojnë në ekstrem kur bëhet fjalë për çokollatën e tyre të preferuar, – [...]

Policia shkon t’i arrestojë për drogë, por ajo çfarë bënë zonja e shtëpisë do t’iu habis

Policia shkon t’i arrestojë për drogë, por ajo çfarë bënë zonja e shtëpisë do t’iu habis

Dy persona me inicialet L.K., 44 vjeç, dhe A.P., 30 vjeç, janë shpallur në kërkim [...]

Kanabisi, ja sa fitojnë trafikantët për çdo kilogram

Kanabisi, ja sa fitojnë trafikantët për çdo kilogram

Sipas burimeve nga tregu, çmimi i shitjes të bimës,- që ka zhvendosur vëmendjen nga bujqësia [...]

Po hetohet ndërhyrja e policëve ndaj tifozëve në derbin e djeshëm në Elbasan

Po hetohet ndërhyrja e policëve ndaj tifozëve në derbin e djeshëm në Elbasan

Policia e Shtetit ka vepruar në bazë të procedurave standarde, megjithatë reagimi i Forcave të [...]

Veseli e quan të drejtë vendimin e Kushtetueses për “Trepçën”, pret kthimin e Srpskës

Veseli e quan të drejtë vendimin e Kushtetueses për “Trepçën”, pret kthimin e Srpskës

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Trepçën, me anë të secilës është refuzuar [...]

Komuna e Prishtinës: Do të bashkëpunojmë me Shoqatën e të Burgosurve Politik

Komuna e Prishtinës: Do të bashkëpunojmë me Shoqatën e të Burgosurve Politik

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, vizitoi sot Shoqatën e të Burgosurve Politik. Në këtë [...]

Stavileci: Sektori i Teknologjisë së Informacionit prioritet i Qeverisë

Stavileci: Sektori i  Teknologjisë së Informacionit prioritet i Qeverisë

Qeveria e Republikës së Kosovës është e përkushtuar që në mënyrë të veçantë ta trajtojë [...]

Qeveria ndan 1.5 milion euro për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Specialja

Qeveria ndan 1.5 milion euro për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Specialja

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme të mbajtur, ka miratuar projektligjin për Buxhetin e [...]

Chloe rrëzohet dhe tregon gjoksin: Të gjitha fotot e çmendurisë

Chloe rrëzohet dhe tregon gjoksin: Të gjitha fotot e çmendurisë

Ajo është pjesë e një seriali të njohur të MTV, e njohur për çmenduritë e [...]

Veseli takon veteranët: Ish-luftëtarët janë të gatshëm të marrin secilën përgjegjësi që u takon

Veseli takon veteranët: Ish-luftëtarët janë të gatshëm të marrin secilën përgjegjësi që u takon

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, zhvilloi sot një vizitë në Organizatën [...]

Shoqata Austriako – kosovare premton mbështetjen për QKUK

Shoqata Austriako – kosovare premton mbështetjen për QKUK

Në takim me drejtorin e përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Dr. [...]

Presidenti Thaçi nënshkruan Ligjin për Trepçën

Presidenti Thaçi nënshkruan Ligjin për Trepçën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë me dije se ka nënshkruar Ligjin për Trepçën [...]

Femrat nuk përmbahen: Ja si e festojnë Halloween-in

Femrat nuk përmbahen: Ja si e festojnë Halloween-in

Nata e mbrëmshme nuk ishte thjesht një tjetër natë fundjave. Femrat në Britaninë e Madhe e [...]

Kush janë kriminelët e UÇK-së

Kush janë kriminelët e UÇK-së

Si e njoha UÇK-në gjatë raportimit tim në luftë, dhe si po shihet sot në [...]

Ky është neni që rrezikon Qeverinë

Ky është neni që rrezikon Qeverinë

Përplasjet mes partnerëve të koalicionit PDK-LDK, po ndodhin pikërisht për pagesat e veteranëve. Gazeta Fjala ka [...]

15 mijë njerëz mbesin pastrehë nga tërmeti në Itali

15 mijë njerëz mbesin pastrehë nga tërmeti në Itali

Tërmeti më i fuqishëm në Itali që nga viti 1980 ka lënë më shumë se [...]

Rrustem Musa emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë

Rrustem Musa emërohet zëvendësministër i Shëndetësisë

Procesi i riformatizimit të Qeverisë së Kosovës, duket se po vazhdon në mënyrë të heshtur, [...]

Nusja dhe vjehrra thyejnë rekordet, ja sa herë i janë drejtuar policisë

Nusja dhe vjehrra thyejnë rekordet, ja sa herë i janë drejtuar policisë

40 vjeçarja e cila u kthye në kryefjalë të ditës për shkak të video-skandalit me [...]

Ferguson: Ky lojtar e meriton “Topin e Artë” (Foto)

Ferguson: Ky lojtar e meriton “Topin e Artë” (Foto)

Alex Ferguson ka thënë se Cristiano Ronaldo meriton ta fitojë Topin e Artë para Lionel [...]

Policia konfiskon arsenal armësh në Pejë

Policia konfiskon arsenal armësh në Pejë

Në periudhën prej 3 ditësh në katër lokacione të Pejës, në fshatrat Vitomiricë, Zagerm, Ramun [...]

Kelmendi: Liderët e dy partive vendosin se a do të ketë zgjedhje

Kelmendi: Liderët e dy partive vendosin se a do të ketë zgjedhje

Kabinetit të Qeverisë së Isa Mustafës prej sot pritet t’i shtohet edhe zyrtarisht një zv/kryeministër [...]

Policia daneze gjen trupat e tri refugjateve siriane në frigorifer

Policia daneze gjen trupat e tri refugjateve siriane në frigorifer

Policia daneze ka njoftuar se trupi e 27 vjeçares siriane dhe vajzave të saj të [...]

Banorët e Drenasit kundër dënimeve të UÇK-së

Banorët e Drenasit kundër dënimeve të UÇK-së

Një grup i veteranëve të luftës dhe qytetarëve të Drenasit janë mbledhur në sheshin kryesor [...]

​KMDLNj e gatshme ta vizitojë Thaçin në burgun e Nishit

​KMDLNj e gatshme ta vizitojë Thaçin në burgun e Nishit

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut në Prishtinë përmes Zyrës [...]

​ Serbia nuk ndalet – arreston edhe Hilmi Kelmendin për krime lufte

​ Serbia nuk ndalet – arreston edhe Hilmi Kelmendin për krime lufte

Shteti serb nuk po ndalet së arrestuari qytetarët kosovarë, pasi pas arrestimit të Nehat Thaçit, [...]

Izmaku: Kosova ende vuan për ligjshmëri të qartë

Izmaku: Kosova ende vuan për ligjshmëri të qartë

Deputetja nga radhët e PDK-së, Xhevahire Izmaku ka marrë pjesë në konferencën rajonale të organizuar [...]

Beogradi i pakënaqur me shkallën e kthimit të serbëve në Kosovë

Beogradi i pakënaqur me shkallën e kthimit të serbëve në Kosovë

Shkalla e kthimit të qëndrueshëm të serbëve të shpërngulur nga Kosova është më i ulëti [...]

Kushtetuesja refuzon kërkesën e Listës Serbe për Trepçën

Kushtetuesja refuzon kërkesën e Listës Serbe për Trepçën

Gjykata Kushtetuese ka refuzuar kërkesën e Listës Serbe për t’u shqyrtuar kushtetutshmëria e Ligjit për [...]

I dehuri rrah policin në Gjakovë

I dehuri rrah policin në Gjakovë

Një person ka përfunduar i arrestuar në Gjakovë, pasi dyshohet se nën ndikimin e alkoolit, [...]

Policia e Kosovës siguron Gjuriqin gjatë vizitës në Trepçë

Policia e Kosovës siguron Gjuriqin gjatë vizitës në Trepçë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se sot [...]

Veseli: Nepotizmi dhe klientelizimi e kanë dëmtuar reputacionin e institucioneve

Veseli: Nepotizmi dhe klientelizimi e kanë dëmtuar reputacionin e institucioneve

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, mori pjesë në konferencën “Përforcimi i [...]

Vdes 68-vjeçarja që kërceu nga kati i tretë i Spitalit të Gjakovës

Vdes 68-vjeçarja që kërceu nga kati i tretë i Spitalit të Gjakovës

68-vjeçarja nga rajoni i Gjakovës, e cila para disa orëve ka tentuar të bëjë vetëvrasje [...]

LDK bllokoi hetimet për SHIK-un

LDK bllokoi hetimet për SHIK-un

Iniciativa për krijimin e një Komisioni Parlamentar për ta hetuar veprimtarinë e Shërbimit Informativ të Kosovës [...]

UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik

UNICEF: 300 milionë fëmijë thithin ajër toksik

Rreth 300 milionë fëmijë në botë jetojnë në zona me ajër shumë toksik, thuhet në [...]

Pro-rusët dominojnë zgjedhjet në Moldavi

Pro-rusët dominojnë zgjedhjet në Moldavi

Zgjedhjet presidenciale në Moldavi do të shkojnë në rreth të dytë, pasi kandidati pro-rus për [...]

Llullaku i papërmbajtshëm, tjetër dygolësh në Rumani

Llullaku i papërmbajtshëm, tjetër dygolësh në Rumani

Azdren Llullaku mbetet protagonist në Ligën e Parë rumune. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare realizoi një [...]

A po rrezikohet qëllimisht Clintoni?

A po rrezikohet qëllimisht Clintoni?

Lideri demokrat në Senatin e Shteteve të Bashkuara, Harry Reid, tha se kreu i FBI-së [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari