Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Zvicrës (Foto)

Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Zvicrës (Foto)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka pranuar letrat kredenciale nga ambasadori i [...]

Lais Ribeiro

Lais Ribeiro

[...]

Mediat serbe: Thaçi është arrestuar për terrorizëm

Mediat serbe: Thaçi është arrestuar për terrorizëm

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë edhe zyrtarisht ka konfirmuar se policia ka arrestuar [...]

Hyseni nuk e di deri kur do të lëvizet në veri pa targa të Kosovës

Hyseni nuk e di deri kur do të lëvizet në veri pa targa të Kosovës

Skënder Hyseni, ministër i Punëve të Brendshme të Kosovës, duke u përgjigjur në pyetjen se [...]

Edhe dy muaj paraburgim për aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje

Edhe dy muaj paraburgim për aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje

Gjashtë të arrestuarve për sulmet në Kuvend u janë vazhduar masat e sigurisë për dy [...]

Tenori shqiptar ia kafshon të pasmet të dashurës, foton e poston në rrjetet sociale (Foto +16)

Tenori shqiptar ia kafshon të pasmet të dashurës, foton e poston në rrjetet sociale (Foto +16)

Çifti kanë treguar së fundmi se ndodhen së bashku në pushime, gjersa kanë publikuar fotografi [...]

Studentët e universitetit kapen duke bërë seks në klasë (Video+18)

Studentët e universitetit kapen duke bërë seks në klasë (Video+18)

Dy studentë të universitetit janë xhiruar duke bërë seks në një klasë, pas përfundimit të [...]

Mustafa premton qe brenda 10 ditë do të procedoj në Kuvend Projektligjin për Trepçën

Mustafa premton qe brenda 10 ditë do të procedoj në Kuvend Projektligjin për Trepçën

(I plotësuar)-Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka premtuar se brenda një jave ose më se [...]

Foto prekëse të Azizit nga Stambolli

Foto prekëse të Azizit nga Stambolli

Si duket gjendja e legjendës së boksit, Aziz Salihut ka filluar të përmirësohet Bashkëshortja e Aziz [...]

Pala serbe kishte fletëarrest për arrestimin e Nehat Thaçit

Pala serbe kishte fletëarrest për arrestimin e Nehat Thaçit

Drejtori i Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi është arrestuar mbrëmë pas orës 00:00 në hyrje [...]

Një trup seksi si të Sofia Vergara (Foto)

Një trup seksi si të Sofia Vergara (Foto)

Aktorja e famshme Sofia Vergara shquhet për linjat e saj seksi. Në foton e radhës të [...]

Muja jep zgjidhje për banorët e dëbuar nga banesat e uzurpuara

Muja jep zgjidhje për banorët e dëbuar nga banesat e uzurpuara

Deputeti i PDK-së Shaip Muja ka folur në seancën e Kuvendit lidhur me çështjen e [...]

Demi-Murtezi: Të pezullohet puna e disa OJQ-ve të dyshuara për nxitje të ekstremistit

Demi-Murtezi: Të pezullohet puna e disa OJQ-ve të dyshuara për nxitje të ekstremistit

Deputetja e Partisë së Drejtësisë Labinotë Demi-Murtezi ka ngritur një shqetësim të saj sot në [...]

Mblidhen kuvendarët e Prishtinës, ngecin tek ndryshimet për rendin e ditës

Mblidhen kuvendarët e Prishtinës, ngecin tek ndryshimet për rendin e ditës

Ka nisur mbledhja e pestë e Kuvendit Komunal të Prishtinës, së cilës nga sot iu [...]

Policia kërkon ndihmën e EULEX’it për ta liruar Nehat Thaçin

Policia kërkon ndihmën e EULEX’it për ta liruar Nehat Thaçin

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë nga ana e misionit ndërkombëtarë në Kosovë, EULEX për [...]

Kërkohet anulimi i paraburgimit për Azem Sylën, kërkesa e plotë

Kërkohet anulimi i paraburgimit për Azem Sylën, kërkesa e plotë

Avokati mbrojtës i Azem Sylës, Tomë Gashi përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të [...]

Konjufca: Kisha ortodokse në oborrin e UP-së bëri thirrje për luftë

Konjufca: Kisha ortodokse në oborrin e UP-së bëri thirrje për luftë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka folur rreth kishës ortodokse në [...]

‘Shtimi’ i numrit të veteranëve rrezikon buxhetin e shtetit

‘Shtimi’ i numrit të veteranëve rrezikon buxhetin e shtetit

Rritja e numrit të përfituesve nga skema e transfereve sociale për veteranët e luftës të [...]

Policia tregon vendin se ku u arrestua Nehat Thaçi nga Policia e Serbisë

Policia tregon vendin se ku u arrestua Nehat Thaçi nga Policia e Serbisë

Pas konfirmimit të lajmint nga ana e Policisë së Kosovës, për arrestimin e Drejtorit të [...]

PD: Shqipëria e mbuluar me plehra, Edi Rama kërkon të sjellë edhe plehrat e Europës (Foto)

PD: Shqipëria e mbuluar me plehra, Edi Rama kërkon të sjellë edhe plehrat e Europës (Foto)

Sekretari i Aksionit Qytetar në Partinë Demokratike, Ervin Salianji, denoncoi nga Gjiri i Lalzit se [...]

Haliti në Bruksel, diskutime për vizat dhe MSA-në

Haliti në Bruksel, diskutime për vizat dhe MSA-në

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, po qëndron për vizitë zyrtare në Bruksel, për [...]

Obama: Kongresi gaboi me ligjin për 11 shtatorin

Obama: Kongresi gaboi me ligjin për 11 shtatorin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se Kongresi ka bërë “gabim” me prishjen [...]

Topalli: Vetëvendosje deri në fund të vitit do ta sjellë Ligjin për referendum (Video)

Topalli: Vetëvendosje deri në fund të vitit do ta sjellë Ligjin për referendum (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli, ka thënë se subjekti i tij politik është duke [...]

Hakerët rusë vazhdojnë të ndërhyjnë në zgjedhjet në SHBA

Hakerët rusë vazhdojnë të ndërhyjnë në zgjedhjet në SHBA

Ai tha se FBI po vëzhgon nga afër hakerët rusë, që mund të tentojnë të [...]

Ancelotti: Ne e kontrolluam lojën, por humbëm shumë topak undër Atleticos

Ancelotti: Ne e kontrolluam lojën, por humbëm shumë topak undër Atleticos

Carlo Ancelotti e ka gjetur "fajtorin" për humbjen e Bayernit të Munichut ndaj Atletico Madridit. Humbja [...]

Virgjëria në ankand për 130 mijë euro (FOTO)

Virgjëria në ankand për 130 mijë euro (FOTO)

Studimet universitare nuk janë vetëm pasion dhe vullnet për të mësuar, por edhe llogari financiare [...]

Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

Gazeta serbe: Shqiptari ngriti Shtëpinë e Bardhë në Serbi (Foto)

Gazeta beogradase “Telegraf” duke raportuar për një nga reportazhet javore të RTV21 “Ma pikturo ëndrrën”, [...]

Gecaj: Dardan Molliqaj është vetëm një rrugaç i thjeshtë

Gecaj: Dardan Molliqaj është vetëm një rrugaç i thjeshtë

Zëvendësministri i Administratës së Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, e ka quajtur axhami dhe delikuent sekretarin [...]

Arrestohet në Serbi drejtori i Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi

Arrestohet në Serbi drejtori i Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi

Sot në orët e hershme të mëngjesit policia kufitare e Serbisë ka arrestuar Drejtorin e [...]

Wenger: Prioriteti im është klubi deri në fund të sezonit

Wenger: Prioriteti im është klubi deri në fund të sezonit

Arsene Wenger ka konfirmuar përkushtimin e tij për Arsenal, pasi edhe një herë ka qenë [...]

Fansi i ‘çmendur’ tremb Kim Kardashian, i’a puthi pasmet! (FOTO/VIDEO)

Fansi i ‘çmendur’ tremb Kim Kardashian, i’a puthi pasmet! (FOTO/VIDEO)

Të gjithë personazhet e famshëm kanë nga një fans i cili gjithmonë përpiqet t’i bie [...]

Shkup: Shënohet Dita Botërore e Zemrës

Shkup: Shënohet Dita Botërore e Zemrës

Instituti për Shëndet Publik i Republikës së Maqedonisë, në kuadër të shënimit të 29 shtatorit [...]

Të dënuarit për terrorizëm mbahen nën vëzhgim

Të dënuarit për terrorizëm mbahen nën vëzhgim

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj, ka hedhur poshtë [...]

Protesta e dhjetë kundër korrupsionit

Protesta e dhjetë kundër korrupsionit

Grupi i qytetarëve vazhdon sot protestën e dhjetë me radhë për të kundërshtuar krimin dhe [...]

Shokohen blerësit: Nuk u besohet sa kushton në të vërtetë iPhone 7

Shokohen blerësit: Nuk u besohet sa kushton në të vërtetë iPhone 7

Kompania analitike HIS Markit shokoi blerësit e iPhone 7-ës kur publikoi një përllogaritje të vlerës [...]

S’ka disponim për takimin pozitë-opozitë

S’ka disponim për takimin pozitë-opozitë

Ndonëse është paraparë që takimi ndërmjet kryeministrit Isa Mustafa dhe liderëve opozitarë për demarkacionin me [...]

Shpat Kasapi nudo (Foto)

Shpat Kasapi nudo (Foto)

Shpat Kasapi që dikur ishte aq aktual e aktiv, sot sikur po hesht. Pse po [...]

Cana: Ja kur do t’i them lamtumirë Kombëtares (Foto)

Cana: Ja kur do t’i them lamtumirë Kombëtares (Foto)

Lorik Cana ka njoftuar se nuk do t’i thotë lamtumirë Kombëtares shqiptare në ndeshjen ndaj [...]

Imami shqiptar: Bartja e burkas është një absurditet, nuk është obligim te myslimanët

Imami shqiptar: Bartja e burkas është një absurditet, nuk është obligim te myslimanët

Votimi më i ri i Parlamentit të Zvicrës me shumicë kundër bartjes së burkas (mbulesë [...]

Në Prishtinë seminar për strategjinë dhe sigurinë ndërkombëtare

Në Prishtinë seminar për strategjinë dhe sigurinë ndërkombëtare

Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, në bashkëpunim me [...]

Sot flitet për sistemin partiak dhe reformat zgjedhore

Sot flitet për sistemin partiak dhe reformat zgjedhore

Sot në Prishtinë do të mbahet një tryezë e rrumbullakët me temë: “Sistemi partiak, partitë [...]

Terror në një shkollë fillore në Carolina

Terror në një shkollë fillore në Carolina

Një adoleshent nga Karolina e Jugut dyshohet se ka hapur zjarr gjatë pasdites së të [...]

Qeveria paralajmëron riprocedim të demarkacionit, opozita kërkon rinegociim

Qeveria paralajmëron riprocedim të demarkacionit, opozita kërkon rinegociim

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës thonë se projekt-ligji për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacionin e [...]

Shtatë herë tenderë për rroba civile të hetueseve të Policisë

Shtatë herë tenderë për rroba civile të hetueseve të Policisë

Për dallim nga meshkujt, femrat hetuese të Policisë së Kosovës nuk janë pajisur kurrë me [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari