“Euromillions”, “jackpot” marramendës (Video)

“Euromillions”, “jackpot” marramendës (Video)

Të gjithë ata, që besojnë se fati mund t’u trokasë në derë me një biletë, [...]

Gjykata e Nishit cakton 30 ditë paraburgim për Nehat Thaqin

Gjykata e Nishit cakton 30 ditë paraburgim për Nehat Thaqin

Nehat Thaqi, drejtori i arrestuar i policisë është rikthyer përsëri në Nish, ndërsa gjykata e [...]

Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare (Foto)

Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare (Foto)

Brenda Perez është një gazetare spanjolle dhe njëkohësisht futbollistë e Espanjolit. Bukuroshja brune njihet për [...]

Mustafa i bindur se Kosova nuk është duke i falur tokë Malit të Zi

Mustafa i bindur se Kosova nuk është duke i falur tokë Malit të Zi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, një intervistë për RTK-në duke folur për demarkacionin me Malin [...]

Nëse dëshiron punë, para ose hiq brekët …

Nëse dëshiron punë, para ose hiq brekët …

Shkruan: Saranda R.Shala Të rinjtë e Kosovës kanë mbetur të anashkaluar për shkak të papunësisë, e [...]

PD-PS i kthehen konsensusit. SPAK votohet javën e ardhshme

PD-PS i kthehen konsensusit. SPAK votohet javën e ardhshme

Sherri për mbetjet nuk pengon palët politike të miratojnë me konsensus ligjin e ri për [...]

Blushi ikën nga PS. Letra për socialistët, pas debatit për mbetjet (Video)

Blushi ikën nga PS. Letra për socialistët, pas debatit për mbetjet (Video)

Ben Blushi vendosi të ndahet edhe zyrtarisht nga Partia Socialiste, pjesë e së cilës ishte [...]

12 fotot ‘bombë’ të Redona Kocit +16

12 fotot ‘bombë’ të Redona Kocit +16

Modelja nga Tirana, Redona Koci njihet për linjat e saj seksi. e vetëdijshme për këtë, [...]

NRG Band me hit të ri, “Mos ma le fajin” (Video)

NRG Band me hit të ri, “Mos ma le fajin” (Video)

NRG Band kanë lansuar projektin e ri. Projekti titullohet “Mos ma le fajin”, kurse klipi është [...]

“Shpresat” ngjiten në botëror, De Biasi nis freskimin pas suksesit në Europian

“Shpresat” ngjiten në botëror, De Biasi nis freskimin pas suksesit në Europian

Dy ndeshjet e radhës së përfaqësueses shqiptare, Eliminatore të Botërorit 2018-të, ndaj Lihteshtejnit dhe Spanjës, [...]

Basha përsërit ndjesën: Kemi reflektuar për gabimet e qeverisjes 8-vjeçare

Basha përsërit ndjesën: Kemi reflektuar për gabimet e qeverisjes 8-vjeçare

Akademinë politike të të rinjve demokratë, Lulzim Basha e shndërroi në një takim shpjegues se [...]

Arrestimet nga Serbia do ta dëmtojnë normalizimin e marrëdhënieve

Arrestimet nga Serbia do ta dëmtojnë normalizimin e marrëdhënieve

Nehat Thaçi, drejtor i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, i cili është arrestuar [...]

Bebe Rexha dhe Dua Lipa në “luftë” për një çmim

Bebe Rexha dhe Dua Lipa në “luftë” për një çmim

Shfaqja e “MTV Europe Music Awards” do të zhvillohet me 6 nëntor të këtij viti [...]

Gjenden pikturat e Van Gogh (Foto/ Video)

Gjenden pikturat e Van Gogh (Foto/ Video)

Dy piktura të Van Goghut, të vjedhura në Amsterdam më shumë se një dekadë më [...]

Ibra rekord, 7 gola me ekipe të ndryshme në Europë

Ibra rekord, 7 gola me ekipe të ndryshme në Europë

Zlatan Ibrahimovic është një prej më të mëdhenjve të historisë së futbollit. Këtë e tregojnë [...]

Këto janë skeçet e reja nga Stupcat (VIDEO)

Këto janë skeçet e reja nga Stupcat (VIDEO)

Stupcat në bashkëpunim me UNDP vijnë me skeçe kundër korrupsionit. UNDP kanë bashkëpunuar me ‘Stupcat’ duke [...]

Fabrika e ujit në Shkabaj pritet të finalizohet në fillim të 2017

Fabrika e ujit në Shkabaj pritet të finalizohet në fillim të 2017

E paraparë të nis punën në nëntor të këtij viti, Fabrika e përpunimit të ujit [...]

Për pensionet e veteranëve Mustafa foli me shefin e FMN –së në Kosovë

Për pensionet e veteranëve Mustafa foli me shefin e FMN –së në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim shefin e Misionit të Fondit [...]

Qeveria e Kosovës thotë se punohet intensivisht për lirimin e Nehat Thaçit

Qeveria e Kosovës thotë se punohet intensivisht për lirimin e Nehat Thaçit

Qeveria e Kosovës po merret intensivisht me rastin e arrestimit të Nehat Thaçit, drejtor i [...]

Reagon VV për largimin e punëtorëve nga KEDS, punëtorët në Kosovë trajtohen si skllevër

Reagon VV për largimin e punëtorëve nga KEDS, punëtorët në Kosovë trajtohen si skllevër

Dy ditë pas protestës së punëtoreve të KEDS-it, të cilët u larguan nga puna nga [...]

Byroja e Sigurimeve në kontroll të Akan Ismailit e Bujar Musës (DOKUMENTE)

Byroja e Sigurimeve në kontroll të Akan Ismailit e Bujar Musës (DOKUMENTE)

Dy pronaret e kompanisë së sigurimeve “Scardian”, Akan Ismaili dhe Bujar Musa, kanë marrë nën [...]

Bekim Jashari: Nuk jam aksidentuar unë, mirëpo një familjar i imi!

Bekim Jashari: Nuk jam aksidentuar unë, mirëpo një familjar i imi!

Bekim Jashari, djali i Hamzë Jasharit ka demantuar lajmin që po qarkullon në media se [...]

Moti për fundjavë, me diell dhe vranësira të pjesshme

Moti për fundjavë, me diell dhe vranësira të pjesshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, mot me diell dhe vranësira të pjesshme do ta karakterizojë [...]

Ymeri: Serbia na i arreston qytetarët, Qeveria e Kosovës flet për raporte të mira

Ymeri: Serbia na i arreston qytetarët, Qeveria e Kosovës flet për raporte të mira

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se arrestimi i Nehat Thaçit shpërfaqë edhe [...]

Habisin kërcimtaret, zhvishen tërësisht në skenë (Video+18)

Habisin kërcimtaret, zhvishen tërësisht në skenë (Video+18)

Në video, duken dy kërcimtare duke performuar në një skenë tërësisht të zhveshura. E gjithë kjo [...]

Thaçi pranon letrat kredenciale të ambasadorit norvegjez

Thaçi pranon letrat kredenciale të ambasadorit norvegjez

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka pranuar letrat kredenciale të ambasadorit të ri të [...]

Sot mbahet diskutimi “Roli i të Rinjëve në ‘vendim-marrje’” në Sheshin Zahir Pajaziti

Sot mbahet diskutimi “Roli i të Rinjëve në ‘vendim-marrje’” në Sheshin Zahir Pajaziti

Ky projekt është hartuar nga, Besfort Gashi, i cili është Trajner dhe Gjykatës Ndërkombëtar i [...]

Qeveria: Po punojmë intensivisht për lirimin e Nehat Thaçit

Qeveria: Po punojmë intensivisht për lirimin e Nehat Thaçit

Qeveria e Kosovës po merret intensivisht me rastin e arrestimit të Nehat Thaçit, drejtor i [...]

I akuzuari për terrorizëm Fatos Rizvanolli do të dalë sërish para gjykatës

I akuzuari për terrorizëm Fatos Rizvanolli do të dalë sërish para gjykatës

I akuzuari për veprën penale “rekrutim për terrorizëm”, Fatos Rizvanolli pritet që dalë para trupit [...]

Hoxhaj ftohet në raportim për rrahjen e zyrtarëve të MPJ-së(Dokument)

Hoxhaj ftohet në raportim për rrahjen e zyrtarëve të MPJ-së(Dokument)

Një rrahje në mes të zyrtarëve të lartë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe [...]

KDI: 43 për qind e qytetarëve të painformuar për marrëveshjet e Brukselit

KDI: 43 për qind e qytetarëve të painformuar për marrëveshjet e Brukselit

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka publikuar raportin “Transparenca e dialogut Kosovë -Serbi: Këndvështrimi i [...]

Thaçi: Belgjika, shteti që mbështeti Kosovën në të gjitha periudhat

Thaçi: Belgjika, shteti që mbështeti Kosovën në të gjitha periudhat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim njoftues shefin e zyrës [...]

Mysafir në dasmë, ia kap gjinjtë nuses (Video +16)

Mysafir në dasmë, ia kap gjinjtë nuses (Video +16)

Kjo video ka marrë miliona shikime në rrjetet sociale, kjo pasi një mysafir i dasmës [...]

Haradinaj: Qeveria të heq dorë nga demarkacioni, të merret me Trepçën dhe krijimin e ushtrisë

Haradinaj: Qeveria të heq dorë nga demarkacioni, të merret me Trepçën dhe krijimin e ushtrisë

Lideri i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Ramush  Haradinaj ka theksuar se Qeveria e [...]

Lumezi, prokurorëve: Mos ndërhyni në rastet që s`ju takojnë

Lumezi, prokurorëve: Mos ndërhyni në rastet që s`ju takojnë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, më tej shton se pavarësia e prokurorëve duhet të jetë [...]

Trajneri i Spanjës i frikësohet Shqipërisë

Trajneri i Spanjës i frikësohet Shqipërisë

Julen Lopetegui, trajneri i Spanjës, ka thënë se ndeshja ndaj Shqiprisë do të jetë e [...]

Hoti: Buxheti për vitin 2017, 2 miliardë euro

Hoti: Buxheti për vitin 2017, 2 miliardë euro

Kosova për vitin 2017 do të ketë buxhetin 2 miliardë euro. Për vitin 2016 buxheti [...]

Për përshpejtimin e proceseve integruese, Kosova t’i luftojë dukuritë negative

Për përshpejtimin e proceseve integruese, Kosova t’i luftojë dukuritë negative

Nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Xhavit Haliti, i shoqëruar nga deputetët e Komisionit [...]

Ahmeti: Çështja e kishës duhet zgjidhur në parlament

Ahmeti: Çështja e kishës duhet zgjidhur në parlament

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se çështja e kishës së Krishtit Shpëtimtarit e [...]

Diplomatë nga Serbia, dy herë brenda muajit vijnë në vizitë në Kosovë

Diplomatë nga Serbia, dy herë brenda muajit vijnë në vizitë në Kosovë

Nëpunës të Ministrisë së Punëve të jashtme të Serbisë sot e nesër qëndrojnë në Kosovë. [...]

Mustafa: S’mund të përballojmë shpenzimet për veteranë

Mustafa: S’mund të përballojmë shpenzimet për veteranë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, në mbledhjen e sotme të Qeverisë së [...]

KMDLNj: Arrestimi i drejtorit të Policisë , vazhdim i poshtërimit të Serbisë ndaj Kosovës!

KMDLNj: Arrestimi i drejtorit të Policisë , vazhdim i poshtërimit të Serbisë ndaj Kosovës!

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj arrestimit të [...]

Vlora Çitaku në ballinën e revistës së njohur amerikane (Foto)

Vlora Çitaku në ballinën e revistës së njohur amerikane (Foto)

Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka pushtuar ballinën e [...]

Hoxhaj: Po japim maksimumin për lirimin e Thaqit

Hoxhaj: Po japim maksimumin për lirimin e Thaqit

Ministri i Punëve të Jashtme , Enver Hoxhaj ka folur lidhur me arrestimin e drejtorit [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari