Rrëfimi i tmerrshëm i viktimës: Dy më përdhunonin, 30 tjerë prisnin në radhë (Video)

Rrëfimi i tmerrshëm i viktimës: Dy më përdhunonin, 30 tjerë prisnin në radhë (Video)

Përdhunimi masiv i një adoleshenteje dhe publikimi i pamjeve të tmerrshme në mediat sociale, ka [...]

Gratë e futbollistëve, çfarë mbështetje në Europian! (Foto)

Gratë e futbollistëve, çfarë mbështetje në Europian! (Foto)

Ndeshjet e Euro 2016 nuk do të luhen vetëm në fushën e gjelbër, por edhe [...]

Thaçi për demarkacionin: Asnjë milimetër toke nuk i është falur Malit të Zi (Video)

Thaçi për demarkacionin: Asnjë milimetër toke nuk i është falur Malit të Zi (Video)

Presidenti Hashim Thaçi thotë se Kosova nuk ka asnjë milimetër tokë për të falur dhe [...]

LDK e Prishtinës: Shpend Ahmeti po keqpërdor emrin e Shqipërisë për të manipuluar me ndjenjat e qytetarëve

LDK e Prishtinës: Shpend Ahmeti po keqpërdor emrin e Shqipërisë për të manipuluar me ndjenjat e qytetarëve

Kolegjiumi i Degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë ka mbajtur sot takimin e [...]

Rita Ora në versionin Mia Gray (Foto)

Rita Ora në versionin Mia Gray (Foto)

Rita Ora duket se po i shijon xhirimet e filmit “Fifty Shades Darker” (50 hijet [...]

Shpallet konkursi për 650 punëtorë në Podujevë

Shpallet konkursi për 650 punëtorë në Podujevë

Kompania Philippos Food Kosovo L.L.C. degë e kompanisë “Philipoos Holding GmbH & Co. KG„ me seli në [...]

‘Twitter’ mbyll profile që tallen me politikanë rusë

‘Twitter’ mbyll profile që tallen me politikanë rusë

Rrjeti social, ‘Twitter’ është duke u përballur me zemërimin e shumë rusëve pasi ka mbyllur [...]

Zbardhen listat, Anglia grumbullon Rashford

Zbardhen listat, Anglia grumbullon Rashford

Nis të marrë formë Euro 2016. Një pjesë e mirë e kombëtareve që do të [...]

Thaçi: Të dyja palët e keni keq për islamin ekstrem

Thaçi: Të dyja palët e keni keq për islamin ekstrem

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kërkuar që debati për ekstremizimin fetar në Kosovë të [...]

Feronikeli dhe Prishtina presin sfidat e para ndërkombëtare

Feronikeli dhe Prishtina presin sfidat e para ndërkombëtare

Pas pranimit të futbollit të Kosovës në Federatën Evropiane të Futbollit (UEFA) dhe Federatën Botërore [...]

Gashi “tmerron” Xhakën (Video)

Gashi “tmerron” Xhakën (Video)

Në kombëtare humori i mirë vazhdon të jetë i pranishëm dhe këtë e ka konfirmuar [...]

Punëkërkuesit kosovarë të interesuar më shumë për punë në Gjermani

Punëkërkuesit kosovarë të interesuar më shumë për punë në Gjermani

Përfaqësues të kompanive gjermane dhe atyre gjermano-kosovare thanë se qytetarët e Kosovës kanë shprehur interesim [...]

Selimi: Ekstremizmi nuk luftohet vetëm me arrestime

Selimi: Ekstremizmi nuk luftohet vetëm me arrestime

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, i tha Radio Evropa e Lirë [...]

400 mijë euro për parandalim të etheve hamoragjike

400 mijë euro për parandalim të etheve hamoragjike

nistria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, edhe sivjet ka ndarë 400 mijë euro për [...]

Jessica Simpson

Jessica Simpson

[...]

Thaçi: Gratë, aleatet më të mira në luftimin e radikalizmit

Thaçi: Gratë, aleatet më të mira në luftimin e radikalizmit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se Prishtina po fillon një ngarje të madhe [...]

Limak lider ne aviacionin global

Limak lider ne aviacionin global

Kompania Limak e cila operon dhe menaxhon Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ synon të bëhet [...]

Ndrroi jetë miku i madh i Kosovës, Rupert Neudeck

Ndrroi jetë miku i madh i Kosovës, Rupert Neudeck

Ka ndërruar jetë sot në moshën 77 vjeçare Rupert Neudeck, një mik i madh i [...]

Shqiponja dykrenare, në sfond të emisionit të debatit në televizionin zviceran

Shqiponja dykrenare, në sfond të emisionit të debatit në televizionin zviceran

Simboli i shqiponjës dykrenare i bërë me kryqëzimin e duarve, është një “ikonë” tashmë gjerësisht [...]

Asus Zenbook 3, më i hollë, më i lirë, më i fuqishëm se Macbook

Asus Zenbook 3, më i hollë, më i lirë, më i fuqishëm se Macbook

Asus sapo nxori në treg laptopin që kishte synim konkurronte Macbook nëpërmjet ekranit "Retina", çmimit, [...]

Ja si e tregon patriotizmin Jessica Simpson

Ja si e tregon patriotizmin Jessica Simpson

Jessica Simpson postoi në Instagram një foto me bikini që kishin të printuar flamurin amerikan, [...]

Kosova promovon harmoninë fetare dhe paqen

Kosova promovon harmoninë fetare dhe paqen

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, i tha Radio Evropa e Lirë [...]

BMW i8 me një version të veçantë

BMW i8 me një version të veçantë

BMW po feston modelin i8 me një version të veçantë ngjyrë të kuqe, i cili [...]

Kosova, gati për paketime të standardizuara të duhanit

Kosova, gati për paketime të standardizuara të duhanit

Kosova pritet që së shpejti të nis implementimin e paketimeve të standardizuara të duhanit. Pa logo, [...]

Arrestohet drejtori i IMTV-së Lushnje pas denoncimit të “Fiks Fare”

Arrestohet drejtori i IMTV-së Lushnje pas denoncimit të “Fiks Fare”

Drejtori i IMTV-së pranë Bashkisë Lushnje është arrestuar për korrupsion pasiv, pas denoncimit të bërë [...]

E kuqe e nxehtë (FOTO, +16)

E kuqe e nxehtë (FOTO, +16)

Një fotograf 32-vjeçar nga Londra ka fotografuar dhjetëra femra dhe meshkuj me flokë të kuq [...]

Diçka është futur mes gjoksit të Kallashit (Foto)

Diçka është futur mes gjoksit të Kallashit (Foto)

Ndoshta është gjoksi i madh ai që nuk po e lë Kallashin të tregojë se [...]

Gjermania redukton numrin e ushtarëve në Kosovë

Gjermania redukton numrin e ushtarëve në Kosovë

Nga 750 ushtarë gjermanë sa janë tani në kuadër të KFOR-it në Kosovë, në vjeshtë [...]

Administratorja e re e FIFA-s arriti në Cyrih

Administratorja e re e FIFA-s arriti në Cyrih

Administratorja e re e lartë e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA), Fatma Samoura, është takuar [...]

Ligji për kategoritë e luftës së UÇK-së mund të ndryshojë

Ligji për kategoritë e luftës së UÇK-së mund të ndryshojë

Komisioni për Shëndetësi, Punë dhe Mirëqenie Sociale, do të shqyrtojë sot raportin e ekspertit për [...]

A jeni gati për teknologjinë që vendoset në lëkurë?

A jeni gati për teknologjinë që vendoset në lëkurë?

Inxhinierët e pajisjeve teknologjike janë fokusuar në krijimin e mjeteve teknologjike që mund të përdorin [...]

Risi në Facebook (Foto)

Risi në Facebook (Foto)

Facebook po dëshiron që sa më shumë njerëz t’i transmetojnë veprimet e tyre kudo që [...]

Supermodelja 42-vjeçare në lidhje me një 18-vjeçar? (FOTO)

Supermodelja 42-vjeçare në lidhje me një 18-vjeçar? (FOTO)

Kate Moss është gjithnjë duke synuar për djem më të rinj në moshë se ajo. [...]

Vende të lira pune në Panairin e Punës

Vende të lira pune në Panairin e Punës

Në Kosovë hapet Panairi i Punës, ku marrin pjesë 40 kompani nga Gjermania, të cilat [...]

“Armëpushim” deri në ratifikimin e Demarkacionit

“Armëpushim” deri në ratifikimin e Demarkacionit

Partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma, edhe pse të pakoordinuara ndërmjet vete, duket se i [...]

Janjiq: Bashkësia e komunave serbe mund të vetëshpallet

Janjiq: Bashkësia e komunave serbe mund të vetëshpallet

Një raund i bisedimeve në Bruksel për çështje teknike ka ritheksuar dallimet ndërmjet palëve dhe [...]

“Ke kohë deri në 16:00 të sjellësh 15 mijë €, ose i tregova gruas tënde”

“Ke kohë deri në 16:00 të sjellësh 15 mijë €, ose i tregova gruas tënde”

Të zësh të dashur kur je i martuar tashmë mund të të kushtojë shtrenjtë, edhe [...]

Volkswagen sjell një model atraktiv sportiv (Foto)

Volkswagen sjell një model atraktiv sportiv (Foto)

Gjatë vitit të kaluar në Geneva International Motor Show, është prezantuar modeli Sport Coupe GTE [...]

Button dhe e dashura seksi kapen në momente intime (Foto)

Button dhe e dashura seksi kapen në momente intime (Foto)

Ata u lidhën bashkë vetëm disa muaj më parë, por Jenson Button dhe e dashura [...]

ISIS shet përmes Facebookut gratë e zëna rob: 8.000 dollarë për një vajzë, por mund të negociohet çmimi

ISIS shet përmes Facebookut gratë e zëna rob: 8.000 dollarë për një vajzë, por mund të negociohet çmimi

Xhihadistët në Siri dhe Irak i trajtojnë femrat e zëna rob si skllave të seksit, [...]

Nisen për pushime në Durrës, çifti kosovar kthehet i tmerruar (FOTO)

Nisen për pushime në Durrës, çifti kosovar kthehet i tmerruar (FOTO)

Ata kishin marrë rrugën nga Kosova për të kaluar një fundjavë ndryshe, por rruga drejt [...]

Kristinë Prengaj festoi ditëlindjen e radhës, shikojani hiret seksi (Foto)

Kristinë Prengaj festoi ditëlindjen e radhës, shikojani hiret seksi (Foto)

Njëra ndër modelet më të përfolura shqiptare, Kristinë Prengaj ka festuar ditëlindjen e radhës. E sgurisht [...]

Ja sa do të kushtojë vozitja në Rrugën e Kombit

Ja sa do të kushtojë vozitja në Rrugën e Kombit

Janë dy shoqëri që kanë kërkuar të marrin me koncesion mirëmbajtjen e Rrugës së Kombit. [...]

Kjo është vila 9.9 mln dollarëshe e Adele : Foto

Kjo është vila 9.9 mln dollarëshe e Adele : Foto

Ajo raportohet se është gati të nënshkruajë një kontratë marramendëse prej 130 milionë dollarësh dhe [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari