Zyrtare: Lambert transferohet te WBA

Zyrtare: Lambert transferohet te WBA

Sulmuesi i Liverpoolit, Rickie Lambert është transferuar në mënyrë zyrtare te skuadra e WBA-s. Ai është [...]

Mikiq: S’kam para për flamur të Kosovë

Mikiq: S’kam para për flamur të Kosovë

Në vizitën e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, në Ranillug, komunë kjo e banuar me [...]

Heronjtë e paqartësisë

Heronjtë e paqartësisë

David Brooks  Jetojmë në një epokë empirike. Aktet më mbresëlënëse intelektuale janë arritur nga fizikantët dhe [...]

Enver Hasani si ish-rektor akuzohet për mashtrime e keqpërdorim (video)

Enver Hasani si ish-rektor akuzohet për mashtrime e keqpërdorim (video)

Ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, do të përballet me drejtësinë. Prokuroria Speciale e Kosovës [...]

Kuvendi voton të hënën për Gjykatën Speciale

Kuvendi voton të hënën për Gjykatën Speciale

Ditën e hënë, Kuvendi i Kosovës do të votojë sërish për ndryshimet kushtetuese që do [...]

Rriten kursimet e qytetarëve në banka

Rriten kursimet e qytetarëve në banka

Pavarësisht gjendjes se rëndë ekonomike në Kosovë, qytetarët kanë arritur të kenë kursime materiale në [...]

Politikanët kanë nevojë për kontroll psikiatrik

Politikanët kanë nevojë për kontroll psikiatrik

Eleanor Bley Griffiths, The Independent Imagjino të jesh politikan. Përveç fjalëve, orëve të gjata dhe presionit të [...]

Kosovarët gjatë majit vetëm 51 kërkesa për azil në Austri

Kosovarët gjatë majit vetëm 51 kërkesa për azil në Austri

Në gjysmën e parë të këtij, shteti i Austrisë ka pranuar 28.311 kërkesa për azil, [...]

Rihannës iu refuzua koncerti për Freddy Gray

Rihannës iu refuzua koncerti për Freddy Gray

Artisja e muzikës R&B raportohet se është ndaluar nga policia për mbajtjen e një koncerti [...]

10 gjërat që nuk duhet ti bëni pas një zënke

10 gjërat që nuk duhet ti bëni pas një zënke

Është plotësisht normale për një lidhje nëse ziheni mes veti, ju jeni dy njerëz të [...]

Helmimi nga ushqimet

Helmimi nga ushqimet

Ngrënia e ushqimeve disa orë pasi ato janë gatuar mund të sjellë dhe helmimin në [...]

Ushtria e Kosovës, peng i Beogradit

Ushtria e Kosovës, peng i Beogradit

Krijimi i Forcave të Armatosura të Kosovës po mbahet peng nga Lista Serbe dhe ka [...]

Kosovarja tenton të vetëvritet në Gjermani vetëm që të mos kthehet në Kosovë

Kosovarja tenton të vetëvritet në Gjermani vetëm që të mos kthehet në Kosovë

Një femër 22-vjeçare nga Kosova të enjten pasdite ka tronditur gjithë qendrën strehimore të azilantëve [...]

Crnadag: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Crnadag: Bosnja nuk do ta njohë Kosovën

Bosnjë e Hercegovina nuk do të ndryshojë qëndrim ndaj çështjes së njohjes së Kosovës si [...]

Ja çfarë thotë lojtari polak që u goditë mbrëmë nga tifozët e Kukësit (Foto)

Ja çfarë thotë lojtari polak që u goditë mbrëmë nga tifozët e Kukësit (Foto)

Futbollisti i Legias që u sulmua mbrëmë në Kukës është mirë. Sfida mes Kukësit dhe Legia [...]

Përplasen për bunarin, ku dyshohet se ka varr masiv

Përplasen për bunarin, ku dyshohet se ka varr masiv

Një bunar në Mitrovicë, ku dyshohet se gjendet një varr masiv, ka përplasur përfaqësuesit e [...]

Kryeministri, shpresa e minatorëve

Kryeministri, shpresa e minatorëve

Minatoret e kombinatit metalurgjik “Trepça” mund ta vazhdojnë grevën e pezulluar në janar të këtij [...]

Haradinaj: Krimi dhe korrupsioni problem, jo Specialja

Haradinaj: Krimi dhe korrupsioni problem, jo Specialja

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka konsideruar të pakuptimtë [...]

Specialja riprocedohet sot

Specialja riprocedohet sot

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se në mbledhjen e së premtes (sot) do t’i riprocedojë [...]

Marina e ka tigrin e rrezikshëm

Marina e ka tigrin e rrezikshëm

E bukura Marina Vjollca, është një nga femrat më të përfolura shqiptare. Të gjithë thonë [...]

Shishani: Ja sa policë i kemi suspenduar sivjet!

Shishani: Ja sa policë i kemi suspenduar sivjet!

Kryeshefi ekzekutiv i Inspektoriatit Policor të Kosovës, Fitim Shishani, ka bërë me dije se shumë [...]

Militantët Shiit krenohen me vrasjen e kosovarit të ISIS’it (Video)

Militantët Shiit krenohen me vrasjen e kosovarit të ISIS’it (Video)

Së paku tre pjesëtarë të grupit militant Asaib Ahl al-Haq hyjnë për të monitoruar pasojat [...]

Vildane Zeneli pa censurë (FOTO)

Vildane Zeneli pa censurë (FOTO)

Vildane Zeneli nuk rresht së provokuari me fotot e saj sensuale. Së fundmi ajo ka publikuar [...]

Serbia i frikësohet një katastrofe humanitare për refugjatët

Serbia i frikësohet një katastrofe humanitare për refugjatët

Serbia i frikësohet një katastrofe humanitare, e cila mund të shkaktohet nga vala e jashtëzakonshme [...]

Gjetaj: S’ka varrezë masive në Ranillug

Gjetaj: S’ka varrezë masive në Ranillug

Prenk Gjetaj, Kryetari i Komisionit Qeveritar për Personat e Pagjetur, ka thënë për Klan Kosova [...]

Ahmeti: U kërkuan 260 mijë euro për dy kamionë, ne gjetëm zgjidhje me 32 mijë (Foto)

Ahmeti: U kërkuan 260 mijë euro për dy kamionë, ne gjetëm zgjidhje me 32 mijë (Foto)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se nga sot janë futur në [...]

Fansat, Dhuratës: “Suksesi yt është se nuk zhvishesh dhe s’bën skandale”

Fansat, Dhuratës: “Suksesi yt është se nuk zhvishesh dhe s’bën skandale”

Dhurata Dora vazhdon të jetë pjesë e shumë koncerteve, ajo së fundmi mbajti një koncert [...]

Dështon reklama e re e Kim Kardashian (Video)

Dështon reklama e re e Kim Kardashian (Video)

Shndërrimi i saj prej një aristokrate të pasur Franceze duket se nuk është pritur shumë [...]

Rita promovon e zhveshur klipin e ri me Chris Brown (Foto)

Rita promovon e zhveshur klipin e ri me Chris Brown (Foto)

Janë postuar disa fotografi topless të Rita Orës, foto këto që promovojnë këngën më të [...]

Rreth 1 mijë policë pritet të dalin në pension të parakohshëm

Rreth 1 mijë policë pritet të dalin në pension të parakohshëm

Rreth një mijë pjesëtarë të Policisë së Kosovës pritet të pensionohen me Ligjin i cili [...]

Kundërshtohet kërkesa e Nait Hasanit për specifikimin etnisë në letërnjoftim

Kundërshtohet kërkesa e Nait Hasanit për specifikimin etnisë në letërnjoftim

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po diskutojnë për Projektligjin për Letërnjoftime, ku deputeti Nait Hasani [...]

Shkyçja e rrymës tani edhe me asistimin e policisë

Shkyçja e rrymës tani edhe me asistimin e policisë

Punëtorët e KEDS dhe KESCO nga sot do të shoqërohen nga policët gjatë rasteve të [...]

Ja si shpërndahen faturat e rrymës në Prishtinë (Foto)

Ja si shpërndahen faturat e rrymës në Prishtinë (Foto)

Shpërndarjen e faturave KEDS-i po vazhdon ta bëj në mënyrë kundërligjore. Një punëtor i KEDS-it [...]

Tadiq synon postin e sekretarit të OKB-së

Tadiq synon postin e sekretarit të OKB-së

Ish-presidenti serb, Boris Tadiq, pritet t’i bashkohet garës për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të [...]

Man Utd e harron Ronaldon

Man Utd e harron Ronaldon

Manchester United nuk do ta rikthejë Cristiano Ronaldon. Kjo për shkak se Real Madrid i [...]

Thaçi s’tregon nëse Kosova ka aplikuar në UNESCO përmes UNMIK-ut

Thaçi s’tregon nëse Kosova ka aplikuar në UNESCO përmes UNMIK-ut

Ish kryeministri Hashim Thaçi nuk ka treguar nëse kërkesën për anëtarësim në UNESCO e ka [...]

Ja se si emigrantët shfrytëzojnë terrin për të kaluar kufirin në Britani (Foto)

Ja se si emigrantët shfrytëzojnë terrin për të kaluar kufirin në Britani (Foto)

Sapo drita të zbehet ata nisin të dalin nga hijet. Është pikërisht mesi i natës [...]

E dhunon të dashurin, ndërsa ai i lutej (Video)

E dhunon të dashurin, ndërsa ai i lutej (Video)

Kjo video është filmuar në rrugët e Hong Kongut. Ajo tregon se si një vajzë e [...]

Chrissy Teigen përsëri pa rroba (Foto)

Chrissy Teigen përsëri pa rroba (Foto)

Tanimë jemi mësuar ta shohim modelen Chrissy Teigen komplet të zhveshur Bukuroshja Chrissy Teigen nuk e [...]

Minatorët e “Trepçës” paralajmërojnë vazhdimin e grevës së pezulluar

Minatorët e “Trepçës” paralajmërojnë vazhdimin e grevës së pezulluar

Minatorët e kombinatit metalurgjik “Trepça”, kanë paralajmëruar vazhdimin e grevës së pezulluar në fund të [...]

Balotelli i padëshiruar, Raiola ia ofron Lazios

Balotelli i padëshiruar, Raiola ia ofron Lazios

Mino Raiola i bën një ofertë vërtet joshëse Lazios. Mernaxheri i disa prej yjeve më [...]

Veliaj betohet si kryetar i Bashkisë: Të gjithë bashkë do ndryshojmë Tiranën

Veliaj betohet si kryetar i Bashkisë: Të gjithë bashkë do ndryshojmë Tiranën

Erjon Veliaj është betuar si kryetar i Bashkisë së Tiranës, në ceremoninë e mbajtur paraditen [...]

Veteranët do përfitojnë atëherë kur të finalizohen listat

Veteranët do përfitojnë atëherë kur të finalizohen listat

Derisa të përfundojë i gjithë procesi për finalizimin e listave të veteranëve Qeveria e Kosovës [...]

VIDEOLAJM/ Më mirë ta gjesh gruan në shtrat me burrë apo me..?

VIDEOLAJM/  Më mirë ta gjesh gruan në shtrat me burrë apo me..?

Video e mëposhtme është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale. Kur burri kthehet më herët [...]

XQ5150AntalyaARRIVED 05:06
TK4100AntalyaSCHEDULED 06:15
PC6361AntalyaSCHEDULED 06:44
LX1430GeneveESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
EZY4579BerlinESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
EW5712StuttgartESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
ST6440StuttgartESTIMATED
JP3779Basel - MulhouseESTIMATED
DY1908OsloESTIMATED
OTF7444DusseldorfESTIMATED
ST6050MunichESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62235BudapestESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
TB1651BrusselsESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
XC249AntalyaESTIMATED
TK4106AntalyaESTIMATED
KK6301AntalyaESTIMATED
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZS1483GeneveESTIMATED
WK402ZurichESTIMATED
WK1406ZurichESTIMATED
D8452VantaaESTIMATED
ST6052DusseldorfESTIMATED
PC341Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67792London - LutonESTIMATED
OS777ViennaESTIMATED
JP838LjubljanaESTIMATED
EZS1187Basel - MulhouseESTIMATED
ST6074Basel - MulhouseESTIMATED
JP115FrankfurtESTIMATED
TK1019Istanbul - AtaturkESTIMATED
OS769ViennaESTIMATED
JP890LjubljanaESTIMATED
OTF3564Basel - MulhouseESTIMATED
JP593MalmoESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari
JP891LjubljanaCANCELLED
OS770ViennaTAKE OFF 05:12
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
TK4101AntalyaSCHEDULED 07:25
PC6362AntalyaSCHEDULED 07:30
LX1431GeneveESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
EZY4580BerlinESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
OTF7434DusseldorfESTIMATED
ST6441StuttgartESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
JP3778PBasel - MulhouseESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
EW5713StuttgartESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
DY1909OsloESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
ST6051MunichESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
W62236BudapestESTIMATED
TB1652BrusselsESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
XC250AntalyaESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
TK4107AntalyaESTIMATED
KK6302AntalyaESTIMATED
EZS1484GeneveESTIMATED
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
WK403ZurichESTIMATED
WK1407ZurichESTIMATED
D8453VantaaESTIMATED
ST6075Basel - MulhouseESTIMATED
PC342Istanbul - Sabiha GokcenESTIMATED
W67791London - LutonESTIMATED
OS778ViennaESTIMATED
JP839LjubljanaESTIMATED
EZS1188Basel - MulhouseESTIMATED
ST6053DusseldorfESTIMATED
JP592MalmoESTIMATED
OTF3554Basel - MulhouseESTIMATED
TK1020Istanbul - AtaturkESTIMATED
JP891LjubljanaESTIMATED
OTF7314StuttgartESTIMATED
JP114FrankfurtESTIMATED
OS770ViennaESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari