19 vjeçarja humb 63 kg për një vit, realizoi ëndrrën pak para martesës!

24.12.2019 23:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
19 vjeçarja humb 63 kg për një vit, realizoi ëndrrën pak para martesës!

19 vjeçarja që humi 63 kilogram për një vitë dhe realizoi ëndrrën për të veshur vellon e bardhë, tregon metodën se si humbi peshë

Josie Desgrand nga Queensland në moshën 16 vjeçare kishte 127 kg, shkruan Daily Mail.

Ajo për një vit ka arritur të humb hiq më pak se 63 kg, falë një diete strikte të ndjekur nga ajo.

Dieta e saj përfshinte largimin e konsumimit të sheqerit dhe çokollatave.

Për tre vite Josie kishte një mënyrë të jetës e cila përfshinte shumë sheqerë dhe ushqime të ndryshme në masë të pakontrolluar.

Ajo kishte vendosur më në fund që ti nënshtrohej një diete strikte dhe falë përkushtimit dhe vendosmërisë kishte arritur që të humb 63 kg.

Josie ka inkurajuar të gjithë që dëshirojnë të humbin peshë të ndjekin ëndrrën e tyre dhe të arrijnë peshën e dëshiruar.

Image
Image

BOTASOT

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

WhatsApp bie në të gjithë botën: Mijëra përdorues raportojnë probleme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh