​Ushtarët e FSK-së ia shpëtojnë jetën një qytetari

19.11.2019 11:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Ushtarët e FSK-së ia shpëtojnë jetën një qytetari

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën një qytetari, i cili me veturë kishte rënë në humnerë.

“Sot, rreth orës gjashtë e dyzetë minuta, në rrugën Gjakovë –Prishtinë, përkatësisht në fshatin Planqor, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, ku falë intervenimit të shpejtë të pjesëtarëve të FSK-së arrihet të shpëtohet jeta e qytetarit të rënë në një humnerë përskaj rrugës”, thuhet në një njoftim nga Ministria e Mbrojtjes.

Sipas njoftimit intervenimi i shpejtë i pjesëtarëve të FSK-së, duke i dhënë ndihmën e parë, ka ndikuar të kthehet në jetë qytetari i aksidentuar, i cili më pas me ndihmë të shpejtë është dërguar në spitalin rajonal të Gjakovës.

“FSK-ja me përkushtim dhe profesionalizëm janë gjithmonë të gatshëm t’u dalin në ndihmë qytetarëve të vendit, jo vetëm kur ata e kërkojnë, por edhe në raste të tilla”, thuhet në njoftim.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Basha: Fitore e qartë! Qytetarët zgjodhën ndryshimin, kam besim të plotë te numëruesit

Basha: Fitore e qartë! Qytetarët zgjodhën ndryshimin, kam besim të plotë te numëruesit

Pandemia nxiti organizimin e më shumë protestave

Pandemia nxiti organizimin e më shumë protestave

Exit Poll i SYRI TV: Fitore e madhe e PD-së në Tiranë/ Si ndahen mandatet në Shqipëri

Exit Poll i SYRI TV: Fitore e madhe e PD-së në Tiranë/ Si ndahen mandatet në Shqipëri

KQZ publikon të dhënat: Ja sa është pjesëmarrja deri në orën

KQZ publikon të dhënat: Ja sa është pjesëmarrja deri në orën

Grenell i reagon Kurtit: Ndërkombëtarët duhet të jenë dyshues ndaj motiveve tua

Grenell i reagon Kurtit: Ndërkombëtarët duhet të jenë dyshues ndaj motiveve tua

Gjinovci: Të votuarit e kosovarëve në Shqipëri është mungesë e etikës

Gjinovci: Të votuarit e kosovarëve në Shqipëri është mungesë e etikës

Ish-ministri Bajram Hasani rrëfen tmerrin e përjetuar në Tiranë: Ka mundur të na godasë vetura

Ish-ministri Bajram Hasani rrëfen tmerrin e përjetuar në Tiranë: Ka mundur të na godasë vetura

I riu që ndali veturën në Tiranë: Nuk kisha frikë për veten, por për qytetarët

I riu që ndali veturën në Tiranë: Nuk kisha frikë për veten, por për qytetarët

Ish-zv/drejtori i CIA-s për Ballkanin: Ndryshimi i kufijve është zgjidhja më e mirë

Ish-zv/drejtori i CIA-s për Ballkanin: Ndryshimi i kufijve është zgjidhja më e mirë

Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Shqipëria voton

Shqipëria voton

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Afaristët kërkojnë që ndihma nga shteti të mos vonohet

Afaristët kërkojnë që ndihma nga shteti të mos vonohet

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat