​Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

29.11.2020 11:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

Në një shtëpi në fshatin “Ballaban” në Prishtinë gjatë ditës së djeshme pasi ishin dëgjuar të shtëna me armë zjarri kishin ndërhyrë policia, me ç’rast aty janë gjetur tri armë zjarri, katër fishekë të pistoletës me gas, nëntë fishekë të pushkës së gjuetisë dhe 18 gëzhoja të fishekëve.

“Fsh. Ballaban, Prishtinë 28.11.2020 – 21:00. Njësitë policore pas pranimit të informatës për të shtëna me armë zjarri kanë hyrë në një shtëpi në të cilën kishte pas muzikë dhe aty janë takuar dhjetë persona. Në atë shtëpi janë gjetë dhe konfiskuar tri armë zjarri, 4 fishek të pistoletës me gas, nëntë fishek të pushkës së gjuetisë dhe 18 gëzhoja të fishekëve”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Lidhur me këtë janë intervistuar dy persona, e më pas janë liruar me procedurë të rregullt.

“Lidhur me rastin dy të dyshuar janë sjellë në stacion policor të cilët kanë deklaruar se armët janë të tyre të cilat i kishin përdorë dhe kishin qenë duke e festuar. Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në një komunikatë për media.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edi Rama konfirmon se harta për ndarjen e kufijve në Ballkan egziston

Edi Rama konfirmon se harta për ndarjen e kufijve në Ballkan egziston

Kajtazi: Zotëri ministër lëri kërcënimet, por trego pse nuk e ke nënshkruar kontratën me Pfizer

Kajtazi: Zotëri ministër lëri kërcënimet, por trego pse nuk e ke nënshkruar kontratën me Pfizer

“Gratë shtatzëna mund të marrin vaksinën Covid”

“Gratë shtatzëna mund të marrin vaksinën Covid”

Nga Pfizer&BioNTech flasin rreth vaksinave për Kosovën

Nga Pfizer&BioNTech flasin rreth vaksinave për Kosovën

Ministri Vitia kërcënon Insajderin me hetime, këta i publikojnë Vitisë edhe emaila të tjerë

Ministri Vitia kërcënon Insajderin me hetime, këta i publikojnë Vitisë edhe emaila të tjerë

Djali i pacientit nga Podujeva kërkon lirimin e mjekut Ibrahim Hoti

Djali i pacientit nga Podujeva kërkon lirimin e mjekut Ibrahim Hoti

Merkel: Vaksinimi çelësi për kapërcimin e pandemisë

Merkel: Vaksinimi çelësi për kapërcimin e pandemisë

Vitia: Raportimi në medie rrezikoi negocimin për vaksinën dhe shëndetin e qytetarëve

Vitia: Raportimi në medie rrezikoi negocimin për vaksinën dhe shëndetin e qytetarëve

Policia arreston një person të dyshuar me rrezikshmëri të lartë

Policia arreston një person të dyshuar me rrezikshmëri të lartë

Konjufca dhe ambasadorja i Suedisë diskutuan për sigurimin e vaksinës anti-Covid

Konjufca dhe ambasadorja i Suedisë diskutuan për sigurimin e vaksinës anti-Covid

Afaristët në Maqedoninë e V. mbesin pa ndihmë nga qeveria

Afaristët në Maqedoninë e V. mbesin pa ndihmë nga qeveria

Ish-gjyqtari i EULEX-it për skandalin e Lajçakut: BE nuk e njeh Republikën e Kosovës

Ish-gjyqtari i EULEX-it për skandalin e Lajçakut: BE nuk e njeh Republikën e Kosovës

Gjykata vendos për prizrenasin që rrahu me grushte gruan për një televizion

Gjykata vendos për prizrenasin që rrahu me grushte gruan për një televizion

Lajmërojeni menjëherë Policinë nëse e shihni këtë person

Lajmërojeni menjëherë Policinë nëse e shihni këtë person

ATK: Konfisikime në disa subjekte biznesore, inkasohen borxhe në vlerë prej 127 mije euro

ATK: Konfisikime në disa subjekte biznesore, inkasohen borxhe në vlerë prej 127 mije euro

14 vdekje dhe 520 raste të reja me COVID-19

14 vdekje dhe 520 raste të reja me COVID-19