​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

22.12.2020 19:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

Dyshja e Manchester United Scott McTominay dhe Aaron Wan-Bissaka janë përjashtuar nga ndeshja çerekfinale e EFL Cup ndaj Evertonit.

McTominay shënoi dy herë në fitoren e së Dielës 6-2 ndaj Leeds United por u detyrua të largohej nga një problem në ijë, ndërsa Wan-Bissaka pësoi një dëmtim në të njëjtën ndeshje.

Të dy lojtarët nuk do të luajnë në udhëtimin e mesjavës në Everton, por mund të kthehen në garë për ndeshjen me Leicester Cityn në Premier League, përcjell KosovaPress.

Trajneri Ole Gunnar Solskjaer konfirmoi lajmin për “MUTV” të Martën, duke thënë: “Ata të dy do të humbin ndeshjen kundër Evertonit patjetër.”

“Shpresojmë, nuk do të zgjasë shumë. Ata do të rikuperohen, por përveç kësaj, unë mendoj se të gjithë janë, pak a shumë, në rregull.”

McTominay u vlerësua si një “përbindësh fizik” nga Solskjaer pasi shënoi golin më të hershëm në historinë e Premier League kundër Leeds, duke shënuar dy golat e tij brenda 170 sekondave të para.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Hendboll, Prishtina eliminohet nga Kupa Evropiane

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Tjetër çmim i madh për Cristiano Ronaldon

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Mediumi spanjoll i bën analize Kosovës, nga Muriqi, Rashica e deri te refuzimi i Adnan Januzajt

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Tjetër humbje në Premier Ligë për Tottenhamin

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Zbulohet letra e Maradonas: Ja çfarë duhet të bëni me trupin tim pas vdekjes

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Pirlo: Ky është Juventusi që dua

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

Juventusi fiton me lehtësi ndaj Parmas, shkëlqen Ronaldo

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit