​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

01.12.2020 18:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

Shakhtar Donetski dhe Real Madridi do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 18:55 në kuadër të rrethit të parafundit të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Një luftë shumë e ashpër po zhvillohet brenda këtij grupi për kualifikimin në fazën e eliminimit direkt, dhe fitorja është objektivi i vetëm i të dy ekipeve nga kjo ndeshje.

Këto janë formacionet zyrtare:

Shakhtar:

<blockquote><p lang=”en” dir=”ltr”>⚒ Shakhtar team for the <a href=”https://twitter.com/ChampionsLeague?ref_src=twsrc%5Etfw“>@ChampionsLeague</a> match against Real Madrid 🔥<br><br>Follow the super clash online: <a href=”https://t.co/A0o6nlQxQD>https://t.co/A0o6nlQxQD</a>.<a href=”https://twitter.com/hashtag/UCL?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw“>#UCL</a> <a href=”https://twitter.com/hashtag/ShakhtarRealMadrid?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw“>#ShakhtarRealMadrid</a> <a href=”https://t.co/3Vh5QAStM4>pic.twitter.com/3Vh5QAStM4</a></p>— FC SHAKHTAR ENGLISH (@FCShakhtar_eng) <a href=”https://twitter.com/FCShakhtar_eng/status/1333816862967291907?ref_src=twsrc%5Etfw“>December 1, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Real Madrid:

<blockquote><p lang=”es” dir=”ltr”>📋✅ ¡Nuestro XI inicial 🆚 <a href=”https://twitter.com/FCShakhtar?ref_src=twsrc%5Etfw“>@FCShakhtar</a>! <a href=”https://twitter.com/Liberbank?ref_src=twsrc%5Etfw>@Liberbank</a> | <a href=”https://twitter.com/hashtag/HalaMadrid?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw“>#HalaMadrid</a> <a href=”https://t.co/TEc4pImQzR>pic.twitter.com/TEc4pImQzR</a></p>— Real Madrid C.F. (@realmadrid) <a href=”https://twitter.com/realmadrid/status/1333816249596436483?ref_src=twsrc%5Etfw“>December 1, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje