​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

17.09.2020 20:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

Numri i delegacionit të Kosovës në Uashington është bërë shkak i diskutimit mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe deputetit të PDK-së, Memli Krasnqi.

Ky i fundit në seancën e sotëm plenare e akuzoi Hotin se ka lënë shije të keqe delegacioni i madh kosovarë në Uashington, por kryeministri tha se qeveria paraprake ka pasur 48 persona në takimet e Brukselit.

Krasniqi: Ju keni shkuar me gjysmën e kabinetit, çka ka lyp Dritoni në Uashington

Video:

“Ju keni shkuar me gjysmën e kabinetit, është shumë problem çka kanë lypur ata aty. As në takim nuk i keni pasur. Ju në takim nuk e keni pas, qe Dritoni pse ka ardhur ky. Në Shtëpi të Bardhë nuk ka mundur me hy në takim. E keni pas Nismën e keni pas Aleancën , vet plus zotëri Hyseni. Shija u kanë e keqe”, tha ai.

Kryeministri Hoti këtë veprim e arsyetoi, derisa edhe tha se qeveritë e mëhershme kanë shkuar të takime me dyfishin e zyrtarëve.

Hoti: Në delegacionet paraprake kanë qenë 48 persona

Video:

“Delegacionet Memli në qeverinë paraprake tash i morra informatat kanë qenë 48 persona. Në Uashington ka qenë delegacioni 8 persona. Secili nëdelegacion ka pasur rolin e vet”, tha ai./E.Zeqiri

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

​Përbërja e delegacionit në Uashington përplas PDK-në me Hotin

Reformat e premtuara në drejtësi, shihen me skepticizëm nga ekspertët

Reformat e premtuara në drejtësi, shihen me skepticizëm nga ekspertët

Selmanaj e vlerëson fitore marrëveshjen e Uashingtonit, Selimi e quan të padurueshëm

Selmanaj e vlerëson fitore marrëveshjen e Uashingtonit, Selimi e quan të padurueshëm

Navalny nominohet për Çmimin Nobel

Navalny nominohet për Çmimin Nobel

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

Hoxhaj ia kthen Mustafës: Në Facebook je ndryshe nga ai që të njohim në politikë

​Edhe një projekt për shkollën “Adem Gllavica” në Lipjan

​Edhe një projekt për shkollën “Adem Gllavica” në Lipjan

​Hoti ironizon me VV: Iu shtimë në qeveri, por me këtë qasje kah ia keni mësyrë?

​Hoti ironizon me VV: Iu shtimë në qeveri, por me këtë qasje kah ia keni mësyrë?

​KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetik

​KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetik

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

A mund ta kaloni testin e CIA-s: Gjeni 10 ndryshime në këto foto

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Nigeri: Fyen Allahun, 13-vjeçari dënohet me dhjetë vjet burg

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Lajçak tregon temat për të cilat u diskutua sot në Bruksel

Ismaili: Duke e bërë hisedar të Ujmanit, Hoti ia hapi derën Serbisë për ndarjen e resurseve të Kosovës

Ismaili: Duke e bërë hisedar të Ujmanit, Hoti ia hapi derën Serbisë për ndarjen e resurseve të Kosovës

​Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit?!

​Isa Mustafa: Pse ka nevojë Enver Hoxhaj të gënjejë nga foltorja e Kuvendit?!

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve vizitoi njësitë prodhuese të korporatës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve vizitoi njësitë prodhuese të korporatës

Hoxhaj: Nëse ju mendoni që kjo qeveri ka negociuar në Uashington, e keni gabim

Hoxhaj: Nëse ju mendoni që kjo qeveri ka negociuar në Uashington, e keni gabim

VV thotë se Kosova nuk fitoi asgjë në Uashington

VV thotë se Kosova nuk fitoi asgjë në Uashington