​Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

01.04.2020 17:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Pas Anton Qunit edhe Xhafer Tahiri e mbështet Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani nuk u pajtua me vendimin e partisë së saj LDK-së për rrëzimin e qeverisë Kurti. Dhe si duket kjo bëri që të “hatërohet” gati e gjithë partia.

Por ajo nuk mbeti vetëm. Ditë më parë atë e vizitojë ministri Anton Quni, që po ashtu ishte kundër rrëzimin të Kurtit.

E sot Osmanit i ka ardhur edhe një mbështetje nga një bashkëpartiak.

Atë e ka vizituar kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Tahiri përmes një postimi në FCB ka thënë se takimi kishte karakter njoftues për masat që komuna që ai udhëheq i ka ndërmarr për parandalimin e koronavirusit.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

Takim me kryetaren e Parlamentit të Republikës së Kosovës, Prof. Dr. Vjosa Osmani.

E njoftova Kryetaren Osmani me situatën emergjente që ka krijuar pandemia e #Covid 19 në Komunën e Vushtrrisë dhe me masat që ne si autoritete lokale kemi ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e #coronavirus.

Komuna e Vushtrrisë dhe të gjitha komunat tjera e kanë mbështetjen e plotë të Kryetares Osmani dhe të Kuvendit të Republikës për të tejkaluar sa më shpejtë këtë situatë pandemie. Kuvendi me anë të legjislacionit do të mbështes të gjitha masat e propozuara bashke nga Komunat e Qeveria për rimëkëmbjen ekonomike dhe mbështetjen për të gjitha rastet sociale të shkaktuara nga Coronavirus.

Këtë betejë do ta fitojmë bashkë prandaj #rrinshpi dhe kështu lufto përhapjen e virusit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bizneset kërkojnë masa të reja ekonomike për zbutjen e pasojave nga COVID-19

Bizneset kërkojnë masa të reja ekonomike për zbutjen e pasojave nga COVID-19

Kështu duken kazinotë e rrënuara në Karaçevë (Foto)

Kështu duken kazinotë e rrënuara në Karaçevë (Foto)

Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Marrëveshja finale me Serbinë vështirë e arritshme gjatë këtij viti

Hoti për operacionin policor në Karaçevë: Ky është vetëm fillimi

Hoti për operacionin policor në Karaçevë: Ky është vetëm fillimi

Mosvotimi i planit për rimëkëmbjen rrezikon bizneset, qeveria kërkon të votohet në Kuvend

Mosvotimi i planit për rimëkëmbjen rrezikon bizneset, qeveria kërkon të votohet në Kuvend

33 të arrestuar në Karaçevë për bixhoz, trafikim me njerëz, armë e narkotikë

33 të arrestuar në Karaçevë për bixhoz, trafikim me njerëz, armë e narkotikë

Boshnjakët përpiqen ta heqin “hotelin e tmerreve” nga Google

Boshnjakët përpiqen ta heqin “hotelin e tmerreve” nga Google

Përfundon aksioni në Karaçevë, raportohet se janë arrestuar mbi 10 policë të lidhur me krimin

Përfundon aksioni në Karaçevë, raportohet se janë arrestuar mbi 10 policë të lidhur me krimin

Aksioni i policisë në Karaçevë, do të rrënohen kazinotë ilegale

Aksioni i policisë në Karaçevë, do të rrënohen kazinotë ilegale

Pamje ekskluzive: Policia arreston disa persona në Karaçevë, po mbahen të prangosur përballë kazinos (Video)

Pamje ekskluzive: Policia arreston disa persona në Karaçevë, po mbahen të prangosur përballë kazinos (Video)

Aksioni i Policisë në Karaçevë: Arrestohen mbi dhjetë persona, përfshirë policë

Aksioni i Policisë në Karaçevë: Arrestohen mbi dhjetë persona, përfshirë policë

Policia nis një aksion kundër kazinove dhe krimit të organizuar në Karaçevë

Policia nis një aksion kundër kazinove dhe krimit të organizuar në Karaçevë

Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”è

Gashi: Rexhë, ti knon mirë me çifteli, por kufijtë i kemi të përcaktuar në bazë të Kushtetutës së Kosovës

Gashi: Rexhë, ti knon mirë me çifteli, por kufijtë i kemi të përcaktuar në bazë të Kushtetutës së Kosovës

Veliu tregon se kur do t’i marrin shtesat zyrtarët policorë

Veliu tregon se kur do t’i marrin shtesat zyrtarët policorë

PDK: Rasti i Karaçevës do të duhej të diskutohej në Uashington e Bruksel

PDK: Rasti i Karaçevës do të duhej të diskutohej në Uashington e Bruksel