​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

03.12.2020 13:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës tani është shansi i fundit që ky ligj të votohet, sepse jemi në kohë pandemie, rritja e papunësisë është shumë e madhe prandaj ky ligj nuk duhet të jetë më vetëm si deklaratë por menjëherë të hyjë në fuqi.

“Ky projektligj padyshim që i prek të gjithë qytetarët e Kosovës, të gjitha bizneset pa përjashtim, dhe përveç që është një lajm shumë i mirë qoftë për bizneset, ekonominë dhe për qytetarët në përgjithësi, miratimi i këtij ligji theksojmë që është i domosdoshëm në këtë kohë pandemie sepse do të shpëtojë shumë biznese, me theks të veçantë bizneset e hotelerisë dhe turizmit si dhe punonjësit e goditur nga pandemia COVID-19”, thuhet në komunikatën e institutit.

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës shpreh se me miratimin e plotë të ligjit për rimëkëmbje do të mundësohet rikuperimi i humbjeve të shumta që kanë pasur bizneset gjatë kësaj kohe, si dhe do të ndahen një sërë ndihmash për bizneset dhe qytetarët të cilët janë prekur më shumë!

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

​OHTK për projektligjin për rimëkëmbjen: Të premten, shansi i fundit që deputetët të kthjellen

Apeli deklarohet për dënimin e Tasiq: S’është i akuzuar për vrasje apo tortura

Apeli deklarohet për dënimin e Tasiq: S’është i akuzuar për vrasje apo tortura

Hoti premton mbështetje për personat me nevoja të veçanta

Hoti premton mbështetje për personat me nevoja të veçanta

Ligji për Rimëkëmbje kalon edhe në një komision

Ligji për Rimëkëmbje kalon edhe në një komision

​Mustafa për Ramushin president: S’di si e ka llogaritur ai, por s’kemi vota të mjaftueshme

​Mustafa për Ramushin president: S’di si e ka llogaritur ai, por s’kemi vota të mjaftueshme

Mustafa sfidon Osmanin: Provoje pa LDK sa vota do të marrësh

Mustafa sfidon Osmanin: Provoje pa LDK sa vota do të marrësh

​Mustafa: Jemi të gatshëm për zgjedhje pavarësisht rezultatit të sondazheve

​Mustafa: Jemi të gatshëm për zgjedhje pavarësisht rezultatit të sondazheve

Nesër protestohet kundër përgjysmimit të dënimit ndaj kriminelit serb Darko Tasiq

Nesër protestohet kundër përgjysmimit të dënimit ndaj kriminelit serb Darko Tasiq

Haki Abazi ‘zi e terr’ kundër PDK e LDK: Po bëhen gati për mega-hajninë e dimrit

Haki Abazi ‘zi e terr’ kundër PDK e LDK: Po bëhen gati për mega-hajninë e dimrit

​Shqiptari gëlltit kokainën kur sheh policinë, por nuk i shpëton dot arrestimit

​Shqiptari gëlltit kokainën kur sheh policinë, por nuk i shpëton dot arrestimit

Kryeziu: Rritja e Vetëvendosjes është produkt i besimit qytetar

Kryeziu: Rritja e Vetëvendosjes është produkt i besimit qytetar

Murati del me sqarim: Etem Arifi s’ka marrë pjesë në votimin e Qeverisë Kurti

Murati del me sqarim: Etem Arifi s’ka marrë pjesë në votimin e Qeverisë Kurti

​6 punëtorë me koronavirus, mbyllet çerdhja në Fushë Kosovë

​6 punëtorë me koronavirus, mbyllet çerdhja në Fushë Kosovë

Lajçak: Dialogu është në binarë, por nuk është autostradë e shpejtë

Lajçak: Dialogu është në binarë, por nuk është autostradë e shpejtë

Opozita kundër gjendjes së krizës, akuzon për manipulim politik

Opozita kundër gjendjes së krizës, akuzon për manipulim politik

Tahiri: Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për ta luftuar antigjipsizmin

Tahiri: Qeveria e Kosovës është e përkushtuar për ta luftuar antigjipsizmin