​Në Francë vriten 1000 vizona për shkak të virusit korona

22.11.2020 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Në Francë vriten 1000 vizona për shkak të virusit korona

Në Francë, rasti i parë i infektimit me virusin korona u zbulua në një fermë me vizon në pjesën qendrore të vendit, njoftuan autoritetet.

“Vrasja e të gjitha 1.000 kafshëve të mbetura në fermë është urdhëruar, si dhe shkatërrimi i produkteve të vizonit”, thuhet në një deklaratë të përbashkët nga disa ministri franceze.

Nga një total prej katër fermash me vizon në Francë, njëra ishte kursyer nga virusi, ndërsa të tjerët po kryejnë analiza rezultatet e të cilave do të jenë gati javën e ardhshme.

Disa vende evropiane kanë raportuar raste të infektimit me koronavirus në fermat e vizonit, përfshirë Danimarkën, Holandën, Suedinë dhe Greqinë, ndërsa raste individuale janë regjistruar në Itali dhe Greqi.

Vizoni është një kafshë grabitqare nga rendi i gjitarëve, i karakterizuar nga një trup i zgjatur.

Kafsha ka dhëmbë të mprehtë, të cilat pa vështirësi mund të kafshojnë pëllëmbën e një personi dhe të varen mbi të për një kohë të gjatë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdekja e Maradonas, këto janë vendimet që sapo u morën për futbollin evropian

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

Vdes legjenda e futbollit botëror Diego Armando Maradona

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

PSG mposht Leipzigun, Man United Basaksehirin

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Barcelona dhe Juventusi sigurojnë kalimin në fazën tjetër të LK-së

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

Shteti shet veturën e konfiskuar, tash duhet t’i kthejë borxhin pronarit

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 gjëra te një grua që rrëzon çdo burrë në këmbë

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

​5 mënyra për të shmangur infektimin me koronavirus në ambiente të mbyllura

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve

Këto janë ekipet që mund të kalojnë grupet këtë javë në Ligën e Kampionëve