​Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!

18.10.2020 22:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!

Mjekët kinezë, gjatë një ekzaminimi të një gruaje, që do të duhej të ishte një skanim krejtësisht i zakonshëm i kokës, erdhën deri te një zbulim i çuditshëm.

Në fakt, ata dërguan një 29-vjeçare për një ekzaminim rutinë të kokës pasi ajo ishte përfshirë në një aksident automobilistik, por u habitën kur panë që gruaja kishte dy gjilpëra në kokë, të dyja të gjata rreth pesë centimetra.

Gjilpërat nuk ishin ngulur në trurin e saj gjatë aksidentit dhe analiza e mëvonshme tregoi se ato ishin aty që nga fëmijëria. Derisa forma e gjilpërave është e tillë që nuk mund të shpojë kafkën e fortë të një të rrituri, gruaja nuk ishte në gjendje të tregojë ndonjë situatë që mund t’i kishte paraprirë shpimit me gjilpërë, dhe vetë ajo nuk kishte pasur kurrë dhimbje koke ose ndonjë shqetësim tjetër për shkak të tyre. Për këtë arsye, mjekët vendosën të mos i nxirrnin nga kafka, por ata raportuan rastin në polici, transmetojnë mediat kineze.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit