​Ministri Reçica: Projektligji i Punës së shpejti në Parlament

07.12.2020 14:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Ministri Reçica: Projektligji i Punës së shpejti në Parlament

Sot Qeveria e Kosovës ka miratuar iniciativën e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale që të Projektligji i Punës dhe Pushimit të lehonisë dhe prindërore të miratohet nga qeveria deri më 15 dhjetor.

E për këtë ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica thotë se së shpejti projektligji do të jetë në Kuvend.

“Projektligji i punës dhe i pushimit të lehonisë së shpejti do të dërgohet për miratim në Kuvendin e Kosovës. Sot Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar iniciativën e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale që Projektligji i Punës dhe Pushimit të lehonisë dhe prindëror të miratohet nga Qeveria deri më datën 15 Dhjetor 2020, ka shkruar ai.

Reçica tutje ka thënë se ky është një hap i rëndësishëm drejt realizimit të reformave që kjo ministri ka filluar t’i ndërmarr.

“Ky është një hap i rëndësishëm drejt realizimit të reformave që kam filluar të ndërmarr si ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale, në funksion të përmirësimit të infrastrukturës ligjore, për më shumë të drejta për të gjithë punëtorët në vendin tonë e në harmoni me standardet Evropiane të marrëdhënies së punës”, ka shkruar tutje ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Haziri-Minxhozit: Gjilani ka vendosur që ta mbështesë Lezhën për sanimin e pasojave të tërmetit

​Haziri-Minxhozit: Gjilani ka vendosur që ta mbështesë Lezhën për sanimin e pasojave të tërmetit

​Ministri Reçica: Projektligji i Punës së shpejti në Parlament

​Ministri Reçica: Projektligji i Punës së shpejti në Parlament

Kushtetuesja tregon kur pritet të merret vendimi për kushtetushmërinë e Qeverisë Hoti

Kushtetuesja tregon kur pritet të merret vendimi për kushtetushmërinë e Qeverisë Hoti

Qeveria emëron bordin e përkohshëm të ndërmarrjes “Bifurkacioni”

Qeveria emëron bordin e përkohshëm të ndërmarrjes “Bifurkacioni”

​ASK: Kishte ngritje në çmimet e prodhimit

​ASK: Kishte ngritje në çmimet e prodhimit

​Gastronomët i luten Qeverisë: Na lejoni të punojmë

​Gastronomët i luten Qeverisë: Na lejoni të punojmë

Klinaku kërkon heqjen e kompetencave të EULEX-it

Klinaku kërkon heqjen e kompetencave të EULEX-it

Nuk doli për një kohë të gjatë nga shtëpia, policia e gjen të vdekur

Nuk doli për një kohë të gjatë nga shtëpia, policia e gjen të vdekur

Gjendet një 23-vjeçar pa shenja jete në Prishtinë

Gjendet një 23-vjeçar pa shenja jete në Prishtinë

Ilaçi i ri antiviral mund të ndalojë koronavirusin brenda 24 orësh, thotë një studim

Ilaçi i ri antiviral mund të ndalojë koronavirusin brenda 24 orësh, thotë një studim

Çdo 4 minuta vdes një person nga koronavirusi

Çdo 4 minuta vdes një person nga koronavirusi

Deputeti i VV-së: Isa Mustafa është komunist i papërmirësueshëm

Deputeti i VV-së: Isa Mustafa është komunist i papërmirësueshëm

Vrasja në Prishtinë, policia shpall në kërkim shtetasin turk – foto

Vrasja në Prishtinë, policia shpall në kërkim shtetasin turk – foto

Vazhdojnë gërmimet në Kizhevak të Serbisë, pritet edhe në lokacione të tjera

Vazhdojnë gërmimet në Kizhevak të Serbisë, pritet edhe në lokacione të tjera

​Moti për javën e ardhshme – pritet borë në vise malore

​Moti për javën e ardhshme – pritet borë në vise malore

​Shkencëtarja britanike: Presim pak pasoja negative dhe efekte anësore të vaksinës antiCOVID-19

​Shkencëtarja britanike: Presim pak pasoja negative dhe efekte anësore të vaksinës antiCOVID-19