​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

08.12.2020 23:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Liga e Kampionëve, këto janë tëtë skuadrat që kualifikohen në fazën e eliminimit direkt

Janë konfirmuar sonte tetë skuadrat e para që marrin rrugën drejt fazës së eliminimeve direkte të garës më të fortë evropiane në futboll në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve.

Nga 16 ekipet sa bënin pjesë në grupet E,F,G dhe H, tetë prej tyre siguran kualifikimin më tutje.

Në një ndeshje dramatike të zhvilluar ndërmjet RB Leipzigut dhe Manchester United, në fund kualifikimin e siguroi skuadra gjermane me rezultat 3-2. Nga ana tjetër, Juventusi e mposhti lehtësisht Barcelonën me rezultat 0-4 dhe ia mori vendin e parë në grup.

Ndërkohë është ndërprerë ndeshja ndërmjet Paris – Saint – Germain dhe Basaksehirit, por që rezultati i saj nuk ndikon në renditjen e Grupit H.

Këto janë tetë skuadrat që kalojnë në fazën 1/16 të Ligës së Kampionëve:

Chelsea

Sevilla

Borussia Dortmund

Lazio

Juventus

Barcelona

RB Leipzig

Paris-Saint-Germain

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Përsëri kurdisje në Superligë, tifozët reagojnë pas ndeshjes Gjilani – Llapi

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Man City luajnë për një vend në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Morena Taraku reagon ndaj sjelljes së doktorit në Podujevë, ka një kërkesë për Albin Kurtin

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Në muajin e Ramazanit, Don Xhoni ndihmon pesë familje në nevojë

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora mahnitet me muralin e saj të bërë në ndërtesën e lartë në Ferizaj

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Rita Ora ekspozon linjat në veshje sportive

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Kurrë nuk është vonë për të nisur kompaninë tuaj

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Mbappe ka ndërprerë bisedimet me PSG-në, kërkon largimin në verë

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Don Xhoni publikon këngën e re “Maffia”

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Bebe Rexha do të performojë në ngjarjen e njohur “WrestleMania” gjatë fundjavës

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Dua Lipa duket e mrekullueshme në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

Apple përmes versionit iOS 14.5 tenton të rregullojë problemin e baterive të iPhone

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

“Chelsea ende s’ka paraqitur ofertë për Meninon”

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Rita Ora publikon fotografi të Vjosa Osmanit: Urime Presidentja e re e Kosovës

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje

Jasmina dhe Andi më në fund u pajtuan me një puthje