​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

30.11.2020 13:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Lionel Messi vazhdio t’i qëndrojë besnik Barcelonës për vite me radhë edhe pse verën e kaluar doli hapur duke kërkuar largimin nga “Camp Nou”

Shumë skuadra kanë shprehur interesim për Leo Messin vit pas viti, por “Blaugranët” nuk u tundua.

Një ofertë gjigante kishte ardhur në vitin 2006 dhe ajo ishte nga një klub i madh evropian.

Një zbulim nga Joan Laporta vjen nga Spanja që konfirmon vëmendjen ekstreme të Interit në vitet e fundit ndaj situatës së Leo Messit, përcjell KosovaPress.

Sipas ish-presidentit të Barçës, në fakt, në vitin 2006 arriti një ofertë prej 250 milionë eurosh nga Massimo Moratti për të provuar të sjellë talentin argjentinas në Milano, por nuk kishte asgjë për të bërë.

Siç raportohet nga “Onda Cero Radio”, Laporta konfirmon se aty ishte një “jo” e mprehtë për shitjen e sulmuesi argjentinas.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

Nëna e dhjetë fëmijëve vdes 11 ditë pasi solli në jetë vajzën e saj të parë

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

​8 gjëra që tërheqin gjininë e kundërt si magnet

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste

Kjo ishte dëshira e fundit e Maradonnas të cilën e zbuloi pak para se të vdiste