​Kuçi e Ahmeti nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

14.07.2020 16:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Kuçi e Ahmeti nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka mbajtur sot një takim me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Sic njofton kumtesa ministrore, ndërmjet ministrit Blerim Kuçi dhe kryetarit Shpend Ahmeti janë diskutuar një sërë temash, që kanë vënë fokus në funksionimin më të mirë në këtë periudhë të të gjitha shërbimeve publike që varen nga Ndërmarrjet Publike Qendrore.

Ministri Kuçi e ka siguruar ekzekutivin e kryeqytetit që do t’i ketë në fokus dhe se bashkëpunimi do të jetë i përhershëm.

“Të gjitha marrëveshjet dhe memorandumet e mëhershme mes Komunës së Prishtinës dhe resoreve të Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit do të konsiderohen dhe ne jemi të gatshëm të vazhdojmë bashkëpunimin. Prishtina është kryeqytet dhe ne e dijmë rëndësinë e funksionimit të rregullt në kryeqytet. Këtu hyjnë edhe shërbimet publike që kryhen nga Ndërmarrjet Publike Qendrore, që janë fushëveprim i ministrisë sonë. E njëjta do të jetë edhe për temat e Mjedisit apo edhe Planifikimit Hapësinor”, ka thënë ministri Blerim Kuçi.

Në anën tjetër, kryetari Shpend Ahmeti falënderoi ministrin Kuçi i cili u tregua i gatshëm për secilin bashkëpunim që ofrohet.

Në këtë takim u nënshkrua edhe një memorandum mes Ministrisë së Ekonomisë dhe Ambientit që për 10 vitet e ardhshme do t’i sigurojë Komunës së Prishtinës një hapësirë për Pikën Informuese Turistike.

Kjo pikë do të vendoset në një hapësirë përdhese tek Ministria e Ekonomisë dhe do të ketë dalje direkte në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Përkujtohen 600 viktimat e COVID-19 në Kosovë

Përkujtohen 600 viktimat e COVID-19 në Kosovë

Haziri: Çdo prekje e kufijve në Ballkan sot është thirrje për luftë

Haziri: Çdo prekje e kufijve në Ballkan sot është thirrje për luftë

Haradinaj president? Kjo është përgjigjja e Lutfi Hazirit

Haradinaj president? Kjo është përgjigjja e Lutfi Hazirit

​Kamenica fiton grant në vlerë 286 mijë euro për performancë të mirë komunale

​Kamenica fiton grant në vlerë 286 mijë euro për performancë të mirë komunale

Daut Haradinaj: Përveç Ramushit, nuk e votojmë asnjë kandidat për president

Daut Haradinaj: Përveç Ramushit, nuk e votojmë asnjë kandidat për president

Haziri: Albin Kurti nuk diti të menaxhojë suksesin

Haziri: Albin Kurti nuk diti të menaxhojë suksesin

Kurti: Zajednica e shkëmbimi territorial, përpjekje e njëjtë për ndarjen e Kosovës

Kurti: Zajednica e shkëmbimi territorial, përpjekje e njëjtë për ndarjen e Kosovës

A mund të veprojë koronavirusi drejtpërdrejt në tru?

A mund të veprojë koronavirusi drejtpërdrejt në tru?

Selimi: Qasja e Serbisë ndaj shqiptarëve të Luginës, pengesë për vazhdimin e dialogut

Selimi: Qasja e Serbisë ndaj shqiptarëve të Luginës, pengesë për vazhdimin e dialogut

​Haradinaj-Stublla: Marrëveshja me Serbinë të bëhet në koordinim të plotë me SHBA

​Haradinaj-Stublla: Marrëveshja me Serbinë të bëhet në koordinim të plotë me SHBA

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

​Osmani tregon nëse do ta nënshkruajë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti

​Osmani tregon nëse do ta nënshkruajë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Hoti

Shërohet polici Artur Mrasori, takohet me mjekun që ia shpëtoi syrin

Shërohet polici Artur Mrasori, takohet me mjekun që ia shpëtoi syrin

950 zyrtarë të lartë publike do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë

950 zyrtarë të lartë publike do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë

Maqedoni e V.: Shtrenjtohen çmimet, varfërohet shporta e konsumatorëve

Maqedoni e V.: Shtrenjtohen çmimet, varfërohet shporta e konsumatorëve

​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit