​Hoxhaj zyrtarizon 300 aderime të reja në PDK

24.05.2017 22:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Hoxhaj zyrtarizon 300 aderime të reja në PDK

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zyrtarizuar sonte në Vushtrri 300 aderime të reja në parti.
Në fjalimin e tij drejtuar të pranishmëve, zëvendëskryetari i partisë, Hoxhaj ka thënë se PDK-ja e ka dëshmuar veten në proceset më të rëndësishme për vendin, duke i vënë interesat shtetërore të parat.

Ai ka deklaruar se është pikërisht kjo arsyeja pse shumë njerëz të rinj kanë vendosur t’i bashkohen Fillimi të Ri me Partinë Demokratike të Kosovës.

“PDK ka dëshmuar se është parti që merr vendime, dhe në proceset më të rëndësishme të shtetit ka dëshmuar veten, duke e vendosur gjithmonë në plan të parë interesin e vendit. Kjo është arsyeja që i ka frymëzuar këta të rinj sonte, dhe shumë personalitete të tjera që t’i bashkohen PDK-së dhe programit për një Fillim të Ri për Kosovën”, ka thënë Hoxhaj.

Zëvendëskryetari Hoxhaj ka thënë se Rinia Demokraike dhe organizimi madhështor i takimit të sontëm i jep edhe më shumë fuqi Fillimit të Ri.

Anëtarët e rinj të PDK-së që aderuan sonte janë kryesisht të rinj e të reja që kanë qenë pjesë e partive të tjera, por që i janë bashkuar PDK-së në synimin e saj për fillimin e ri për Kosovën.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Veseli, opozitës: Nuk është kohë zgjedhjesh, orientohuni në mbrojtjen e shtetësisë

Veseli, opozitës: Nuk është kohë zgjedhjesh, orientohuni në mbrojtjen e shtetësisë

Gjuriq: Paqen në rajon nuk e krijojnë vendimet e njëanshme, duhet kompromis Kosovë-Serbi

Gjuriq: Paqen në rajon nuk e krijojnë vendimet e njëanshme, duhet kompromis Kosovë-Serbi

Veseli: Qëndrimi i Gjermanisë është i njëjtë me të Kosovës, jo ndryshim të kufijve

Veseli: Qëndrimi i Gjermanisë është i njëjtë me të Kosovës, jo ndryshim të kufijve

Lekaj: Shtimi i Qendrave të Kontrollit do të zvogëlonte sigurinë në rrugë

Lekaj: Shtimi i Qendrave të Kontrollit do të zvogëlonte sigurinë në rrugë

Dënohet me burg për goditjen e bashkëqytetarit me kondak të alltisë

Dënohet me burg për goditjen e bashkëqytetarit me kondak të alltisë

Franca e interesuar për të investuar në Kosovë në energji të ripërtëritshme

Franca e interesuar për të investuar në Kosovë në energji të ripërtëritshme

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Vendet që do të mbesin pa rrymë

Kosova e Kroacia pajtohen të bashkëpunojnë më shumë në drejtësi

Kosova e Kroacia pajtohen të bashkëpunojnë më shumë në drejtësi

Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

Veseli merr mbështetjen e Gjermanisë për liberalizimin e vizave

PSD: Partitë opozitare pa ne s’mund ta rrëzojnë Qeverinë

PSD: Partitë opozitare pa ne s’mund ta rrëzojnë Qeverinë

Avni Arifi emërohet ambasador

Avni Arifi emërohet ambasador

Qeveria kërkon përfundimin e procesit të privatizimit të ndërmarrjeve shoqërore

Qeveria kërkon përfundimin e procesit të privatizimit të ndërmarrjeve shoqërore

Ministri Berisha takoi pjesëtarët e FSK-së nga radhët e komunitetit serb

Ministri Berisha takoi pjesëtarët e FSK-së nga radhët e komunitetit serb

Arrestohet një person për  vjedhje të rëndë

Arrestohet një person për vjedhje të rëndë

“Vetëvendosje” kërkon që rasti i Vasfije Krasniqit të riprocedohet dhe fajtorët të dënohen

“Vetëvendosje” kërkon që rasti i Vasfije Krasniqit të riprocedohet dhe fajtorët të dënohen

Çështja e amnistisë në fokus të debatit për ndryshimet kushtetuese

Çështja e amnistisë në fokus të debatit për ndryshimet kushtetuese