​Gashi për zgjedhjet e reja: LDK e madhe, e fortë dhe e vendosur

23.12.2020 19:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Gashi për zgjedhjet e reja: LDK e madhe, e fortë dhe e vendosur

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, ka thënë se partia e Isa Mustafës është e vendosur dhe më e fortë se kurrë për t’i hyrë garës zgjedhore në vend.

Ai në një postim në Facebook ka shpërndarë një fotografi me figurat kryesore të LDK-së.

“LDK e madhe, e fortë, e vendosur”, shkruan Gashi.

Ndryshe, sot ushtruesja e detyrës së presidentit Vjosa Osmani ka përfunduar konsultimet me partitë politike duke bërë të ditur se data e zgjedhjeve do të bëhet e ditur pas aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese, e cila hodhi poshtë votën e deputetit Ethem Arifi për zgjedhjen e Qeverisë Hoti më 3 qershor.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Gashi për zgjedhjet e reja: LDK e madhe, e fortë dhe e vendosur

​Gashi për zgjedhjet e reja: LDK e madhe, e fortë dhe e vendosur

Enver Hoxhaj kandidat i PDK-së për kryeministër

Enver Hoxhaj kandidat i PDK-së për kryeministër

Von Cramon: Gabimi më i madh i Kosovës në 2021 ishte rrëzimi i Qeverisë Kurti

Von Cramon: Gabimi më i madh i Kosovës në 2021 ishte rrëzimi i Qeverisë Kurti

Instituti Ndërkombëtar i Medias reagon pas sulmit fizik ndaj gazetarit Valon Syla

Instituti Ndërkombëtar i Medias reagon pas sulmit fizik ndaj gazetarit Valon Syla

Limaj mobilizon strukturat për zgjedhjet e parakohshme

Limaj mobilizon strukturat për zgjedhjet e parakohshme

Mbi 37 mijë të shëruar nga coronavirusi në Kosovë, numri i rasteve aktive rreth 10 mijë

Mbi 37 mijë të shëruar nga coronavirusi në Kosovë, numri i rasteve aktive rreth 10 mijë

Zafir Berisha: Vota për Vetëvendosjen është votë për surratin e Vuçiqit dhe Daçiqit

Zafir Berisha: Vota për Vetëvendosjen është votë për surratin e Vuçiqit dhe Daçiqit

Lufta kundër ndotjes së ajrit me qasje shpërfillëse

Lufta kundër ndotjes së ajrit me qasje shpërfillëse

12 të vdekur dhe 271 raste të reja me COVID-19

12 të vdekur dhe 271 raste të reja me COVID-19

Kusari-Lila edhe në këto zgjedhje do të kandidojë si pjesë e listës së LVV-së

Kusari-Lila edhe në këto zgjedhje do të kandidojë si pjesë e listës së LVV-së

​Një muaj paraburgim për vrasje nga pakujdesia

​Një muaj paraburgim për vrasje nga pakujdesia

Gecaj i LDK’së ngacmon Konjufcën, i thotë se VV po shkon drejt koalicionit me PDK-në

Gecaj i LDK’së ngacmon Konjufcën, i thotë se VV po shkon drejt koalicionit me PDK-në

​Haziri: Këndi Arkivor i Shqipërisë shumë shpejt në Bibliotekën e Gjilanit

​Haziri: Këndi Arkivor i Shqipërisë shumë shpejt në Bibliotekën e Gjilanit

Hoti: LDK është favoriti kryesor për t’i fituar zgjedhjet

Hoti: LDK është favoriti kryesor për t’i fituar zgjedhjet

​ASK: Deficit më i ulët tregtar në nëntor 2020 në raport me periudhën e njëjtë 2019

​ASK: Deficit më i ulët tregtar në nëntor 2020 në raport me periudhën e njëjtë 2019

​Komunitetet jo shumicë takohen me Vjosa Osmanin – të gatshme për zgjedhje

​Komunitetet jo shumicë takohen me Vjosa Osmanin – të gatshme për zgjedhje