​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

18.12.2020 22:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

Federata e boksit të Kosovës (FboxK) do ta organizojë Kampionatin Individual të Kosovës në boks, në kategorinë Junior të moshave 15 dhe 16 vjeçare, dhe në kategorinë Kadet për moshat 13 dhe 14 vjeçare, me datën 19 dhe 20 dhjetor.

Kampionati do të zhvillohet në Palestrën e Sporteve në Shtime, dhe në bazë të protokollit anti-Covid19 nuk do të lejohen më shumë se 50 persona në palestër, ku përfshihen garues, trajner, delegat, dhe mjek sportiv, dhe për atë arsye vendi do të jetë i mbyllur për shikues, përcjell KosovaPress.

FboxK po ashtu ka bërë të ditur edhe kërkesat që duhet përmbushur për të garuar në këtë turne, dhe ato i gjeni të bashkangjitura më poshtë.

1.Në Kampionat kanë të drejtë të marrin pjesë të gjitha klubet që janë të regjistruara në FboxK per vitin 2020. Klubet të cilat nuk kanë paguar licencimin për vitin 2020 nuk kanë drejtë të marrin pjesë.
2.Të gjitha librezat e garuesve që marrin pjesë duhet të jenë të regjistruara për vitin 2020.
3.Të gjitha librezat e garuesve të jenë me kontrollime mjekësore nën 6 muaj.
Po ashtu janë konfirmuar edhe gjyqtarët së bashku me delegatë dhe stafin mjekësor.

Gjyqtarë: Latif Demolli, Agim Shala, Aliriza Rexhepi, Agim Tahiraj, Fadil Bekteshi, Safet Sylaj, Rasim Rrustemi, Visar Ibrahimi, Granit Qorri, Luan Krasniqi, Agron Nushi, Marigona Beadini, Fatlum Agushi

Delegatë: Sylejman Voca, Nadir Shllaku

Mjeku kujdestar: Agron Kamberi

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Autostrada është ‘shenjtorja gjermane’: A e dini të kaluarën e saj të errët?

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Bayer Leverkusen kthehet në vendin e parë, Schalke humb rastin për fitoren e parë

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham

Liverppol vetëm barazim si mysafir kundër Fulham