​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

30.11.2020 16:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

Mbrojtësit e Juventusit Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral janë rikuperuar nga dëmtimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të ekipit sot.

“Zonja e Vjetër” përballet me Dinamo Kievin në Ligën e Kampionëve të Mërkurën, por tashmë janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt.

“Puna e “Bianconerëve” në fushë vazhdon e pandërprerë: Juventusi u takua përsëri këtë mëngjes në Qendrën e Trajnimit”, thuhet në deklaratën zyrtare të Juventusit.

“Pasnesër, në fakt, do të jetë tashmë ndeshja e Ligës së Kampionëve: të Mërkurën në mbrëmje në “Allianz Stadium”, “Bianconerët” do të presin Dinamon e Kievit. Vetëm një objektiv është në mendjen e tyre: të përsërisin fitoren e parë në Kiev.

“Seanca e sotme ishte e ndarë në tre fusha të fokusit: posedimi, taktikat dhe ushtrimet. Duhet të theksohet se Chiellini dhe Demiral zhvilluan të gjithë seancën stërvitore me shokët e tyre të skuadrës. ”

Të dy lojtarët kishin pësuar dëmtime muskulore në fillim të këtij muaji.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

Vdes edhe një tjetër legjendë e futbollit botëror

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

​Dyshime mbi vdekjen e Maradonas, nisin hetimet nga policia

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Vendosja e shtatores së Fadil Vokrrit në Prishtinë, Shpend Ahmeti lëshon një paralajmërim

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

​Nuk mjafton Casemiro, Alavesi e mposht Real Madridin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Marotta: Ky është problemi i Eriksenit me Interin

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Njihuni me futbollistin më problematik në botë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Ben Affleck në gjendje mendore gjithnjë e më të vështirë

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

Klopp po planifikon të shesë dyshen e Liverpoolit

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Inteligjenca artificiale do ta dijë kur nuk i besojmë

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

​Braga-Leicester City, analizë dhe formacionet e mundshme

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës

Aston Villa synon transferimin e Milot Rashicës