​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

19.07.2020 20:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në botë sot tejkaloi shifrën 600.000, dhe në Shtetet e Bashkuara 140.000, pasuar nga Brazili, Britania e Madhe dhe Meksika.

Janë gjithsej 603.111 vdekje në të gjithë botën, sipas Universitetit John Hopkins, shumica prej tyre në Shtetet e Bashkuara (140.218), Brazil (78.772) dhe Britani e Madhe (45.385).

Meksika ka 38.888 viktima, pasuar nga Italia me 35.000 dhe Franca me rreth 30.000.

Numri i të infektuarve në botë është rreth 14 milionë e 340 mijë, shumica e tyre në SHBA, pasuar nga Brazili, India dhe Rusia./kp/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


KEDS punime në rrjet, paralajmërohen qytetarët për ndërprerje të rrymës

KEDS punime në rrjet, paralajmërohen qytetarët për ndërprerje të rrymës

​Fillon takimi i Komitetit për Covid-19

​Fillon takimi i Komitetit për Covid-19

Infermierët paralajmërojnë masa radikale nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre

Infermierët paralajmërojnë masa radikale nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre

Osmani i quan përplasje artificiale deklaratat e Thaçit dhe Mustafës për Asociacionin

Osmani i quan përplasje artificiale deklaratat e Thaçit dhe Mustafës për Asociacionin

Punëtorët hezitojnë kthimin në punë, arsyetohen me kujdesin e fëmijëve

Punëtorët hezitojnë kthimin në punë, arsyetohen me kujdesin e fëmijëve

Oda e Afarizmit kërkon që t’u lejohet banjave fushtrimi i veprimtarisë

Oda e Afarizmit kërkon që t’u lejohet banjave fushtrimi i veprimtarisë

Hoti: Vendit i nevojitet një strategji nacionale e reformimit të sistemit arsimor parauniversitar

Hoti: Vendit i nevojitet një strategji nacionale e reformimit të sistemit arsimor parauniversitar

Zemaj: Sot asnjë rast i vdekjes nga COVID-19

Zemaj: Sot asnjë rast i vdekjes nga COVID-19

66 raste të reja me koronavirus në Kosovë

66 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Këto janë temat kryesore që Grenelli do t’i diskutojë sot në Beograd

Këto janë temat kryesore që Grenelli do t’i diskutojë sot në Beograd

Dhurohen 20 mijë euro donacion për kompletimin e sallës së lindjes për gratë me Covid-19

Dhurohen 20 mijë euro donacion për kompletimin e sallës së lindjes për gratë me Covid-19

Merkel kërkon reformë të OKB-së

Merkel kërkon reformë të OKB-së

Vetëvendosje kërkon që Hoti të raportojë në Kuvend për “100-ditëshin e dështimeve”

Vetëvendosje kërkon që Hoti të raportojë në Kuvend për “100-ditëshin e dështimeve”

Haliti: Merrem vetëm me Specialen dhe jo me ato që dalin në media

Haliti: Merrem vetëm me Specialen dhe jo me ato që dalin në media

KMDLNJ: Është koha për lehtësimin e masave kufizuese

KMDLNJ: Është koha për lehtësimin e masave kufizuese

Haradinaj-Stublla kërkon përmbylljen e procesit të liberalizimit

Haradinaj-Stublla kërkon përmbylljen e procesit të liberalizimit