​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

15.01.2021 14:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka përkujtuar 22 vjetorin e masakrës së Reçakut.

Orlando ka shkruar në Twitter se kujtojnë viktimat e kësaj masakre ku rithekson domosdoshmërinë për të vënë drejtësinë në vend.
“Në përvjetorin e masakrës së Reçakut ne kujtojmë viktimat dhe pohojmë domosdoshmërinë e drejtësisë dhe pajtimit në Kosovë dhe rajon”, ka shkruar Orlando.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

​Ambasadori i Italisë në Kosovë përkujton 22 vjetorin e masakrës së Reçakut

Shefi i Zyrës së BE-së firmos tri projekte me vlerë 11.8 milionë euro për Kosovën

Shefi i Zyrës së BE-së firmos tri projekte me vlerë 11.8 milionë euro për Kosovën

Ish-ministri i Arsimit i bashkohet PDK-së

Ish-ministri i Arsimit i bashkohet PDK-së

Qeveria miraton masat e reja dhe lehtëson procedurën e blerjes së vaksinës anit-Covid

Qeveria miraton masat e reja dhe lehtëson procedurën e blerjes së vaksinës anit-Covid

Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Sejdiu: Gara Kurti-Osmani është për të goditur sa më shumë LDK-në, aty e kanë “bazenin” e ri të votave

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Haziri: Kemi me punu natë e ditë me zgjatë mandatin – LDK është e madhe

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Ramiz Kelmendi: E sakrifikoj pozitën e ministrit vetëm që PDK dhe VV të bashkëpunojnë

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Olluri: Kurti nuk e ka respektu marrëveshjen me LDK-në e po e respekton me Vjosa Osmanin

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Gashi: Kurti t’i lejohet të kandidojë për deputet: Ne duam ta mundim në proces zgjedhor

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Telekomit të premten i skadon afati për pagesën e borxhit ndaj Z-Mobile

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Hoti: Nuk do të dorëzohemi përballë militantëve të Facebook’ut

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Katër viktima të një familjeje nga Kosova në një aksident në Rrugën e Kombit, një fëmijë në gjendje të rëndë (Video)

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Shala: Dega e Nismës në Skenderaj, më të gatshëm se kurrë për këtë proces zgjedhor

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Ramush Haradinaj fton në debat Vjosa Osmanin

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë

Opozita maqedonase kundërshton ligjin për regjistrimin e popullsisë

Bajram Hasani publikon foto me Milaim Zekën e Daut Haradinajn

Bajram Hasani publikon foto me Milaim Zekën e Daut Haradinajn