​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

29.11.2020 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

Ministri i Punëve të Brendshme, njëherësh kryetar ish-kryetari i Komunës së Podujevës Agim Veliu, ka pranuar humbjen e LDK-së për kryetar të komunës së Podujevës.

“Sapo i morëm rezultateve dhe në bazë të të dhënave ne i kemi humbur këto zgjedhje dhe ky është vendimi i sovranit. Kur sovrani flet ne duhet të heshtim. Ne do ti presim rezultatet definitive sepse këto janë preliminare dhe pastaj të shohim si do të veprojmë”, tha ai.

Ai është shprehur i bindur se në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vitin 2021 do të rikthehen në Llap.

“Ne e kemi bërë punën tonë, ky është vullneti i popullit dhe ne sigurisht çdo rezultat që është i verifikueshëm do ta pranojmë, por ne presim të numërohen të gjitha votat. Unë besoj shumë që në çfarë do zgjedhjesh tjera LDK do të kthehet dhe jemi të përkushtuar që të punojmë për LDK pareshtur siç kemi punuar këto 30 vite”, tha ai.

Ai i është përgjigjur edhe deputetëve të LVV që e kanë pyetur përmes rrjeteve sociale se “a ta ka lënë shenjë”.

“Jo, nuk kam asnjë koment. Nuk kam çka i komentoj deputetët e LVV. Ata e provuam me 50 ditë, ata dinë të bëjnë propagandë. Mirëpo shumë shpejt qytetarët do ta shohin se LVV nuk është parti serioze”, tha Veliu./M.Duraku/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

​Agim Veliu pranon humbjen në Podujevë

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

Daka: 40.51% e votuesve kanë ushtruar të drejtën e votës në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Podujevë

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

​Mbyllen vendvotimet në Mitrovicën Veriore

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

Komisionerja e LVV-së në veri dyshohet se prishi procesin zgjedhor, shoqërohet në polici

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Ky aktivitet parandalon 5 milionë vdekje në vit – sa stërvitje nevojiten gjatë kohës së COVID?

Sami Hamiti e Sami Kurteshi ‘rroken’ keq në konferencën e KQZ-së

Sami Hamiti e Sami Kurteshi ‘rroken’ keq në konferencën e KQZ-së

VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

VV e Podujevës: Shoferi i kandidatit të LDK-së po bën presion ndaj votuesve

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

​Deri në ora 15:00 në Podujevë votuan 29.76 %, në Mitrovicën e Veriut 30.3 %

Dy persona shoqërohen në polici, fotografojnë votën në Podujevë

Dy persona shoqërohen në polici, fotografojnë votën në Podujevë

16 të vdekur dhe 626 raste të reja me Covid

16 të vdekur dhe 626 raste të reja me Covid

​Kështu duken ekipet lëvizëse që mundësojnë votimin e personave me COVID-19

​Kështu duken ekipet lëvizëse që mundësojnë votimin e personave me COVID-19

Kostoja e lartë e shërimit nga koronavirusi

Kostoja e lartë e shërimit nga koronavirusi

Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

​Mbi 2600 persona janë pajisur me leje-qëndrim gjatë vitit

​Mbi 2600 persona janë pajisur me leje-qëndrim gjatë vitit

​MPB sqarohet për shfrytëzimin e veturave zyrtare në zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut

​MPB sqarohet për shfrytëzimin e veturave zyrtare në zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut