​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

19.12.2020 20:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Barcelona ka marr një tjetër rezultat jo të favorshëm në La Liga duke barazuar 2-2 në shtëpi me Valencian.

Ky fakt ka filluar t’i shqetësojë tifozët e Barcelonës pasta skuadra e tyre e zemrës dalëngadalë po rrëshqet nga lufta për titullin e kampionit në këtë edicion edhe pse trajneri Ronald Koeman nuk pranon të dorëzohet kur pyetet rreth kësaj çështje, përcjell KosovaPress.

Pas ndeshjes, Koeman deklaroi:

“Ne luajtëm një ndeshje shumë të parregullt, kishte pak momente të mira, por e humbëm shumë zotërimin e topit dhe ishte e vështirë për ne të kontrollonim ndeshjen.”

“Unë nuk e largova Busquetsin nga loja sepse ai po bënte gjëra të gabuara, por unë doja që De Jong të bënte diçka më ndryshe”, theksoi më tutje trajneri holandez.

“Ne kemi shumë lojtarë të rinj dhe kjo po e bën lojën pak më të çrregullt. Ne duhet të rritemi. Nuk e kemi humbur ligën akoma, ne humbëm shumë pikë, por mbeten shumë ndeshje për t’u luajtur. Është një sezon i vështirë për të gjitha ekipet.”, tha në fund Koeman.

Barcelona renditet në vendin e pestë më 20 pikë, nëntë më pak se Atletico Madridi e cila renditet në vendin e parë dhe gjithashtu ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /KP/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

​A është humbur lufta për titull? Koeman përgjigjet pas barazimit me Valencian

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Jurgen Klopp futet në historinë e Liverpoolit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

Humbja e thellë nga Gjilani, ky është reagimi i FC Ballkanit

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​FboxK organizon Kampionatin Individual të Kosovës në boks

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

Wolverhampton pas Divock Origit

Wolverhampton pas Divock Origit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

Juventusi dhe Interi të interesuara për yllin e Atletico Madridit

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

“Apokalipsa”, Genc Prelvukaj sjell këngën e re

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Serie-A, fiton Interi, ngec sërish Milani, ashpërsohet lufta për titull

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Pirlo kritikon ashpër lojtarin e tij pas barazimit me Atalantan

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Barcelona e pret Sociedadin si lider të tabelës, formacionet zyrtare

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Premier Liga angleze, programi i ndeshjeve për ditën e mërkure

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Milioneri kanadez i modës u arrestua për përdhunimin e vajzave

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Rreziku nga insuficienca e zemrës: Si të njohim simptomat e hershme?

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Kujdes: Mos i pastroni këto dhjetë gjëra me peceta dezinfektuese

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj

Vjosa Osmani publikon një video nga shtëpia duke kënduar me vajzat e saj