​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

18.12.2020 21:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

Komuna e Prishtinës ka nxjerr një urdhëresë përmes së cilës ndalohet përdorimi i mjeteve piroteknike në vende të hapura publike deri më 3 janar 2021.

Kryetari Shpend Ahmeti përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se kushdo që vepron kundër kësaj urdhërese do të gjobitet në shumën prej 100 eurosh.

Ky është statusi i tij i plotë:

Ndalohet përdorimi i mjeteve piroteknike

Kryetari Shpend Ahmeti nxori urdhëresën për ndalimin e përdorimit të mjeteve piroteknike në vende të hapura publike, gjegjësisht në sheshe, rrugë e tregje.

Kushdo që vepron kundër kësaj urdhërese, gjobitet në shumën prej 100 eurosh.

Për zbatimin e Urdhëresës, e cila do të jetë në fuqi deri më 3 janar 2021, do të kujdeset Drejtoria e Inspekcionit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri

Pandemia shpërfaq gjuhën e urrejtjes në rrjete sociale

Pandemia shpërfaq gjuhën e urrejtjes në rrjete sociale

Kosova dhe BE koordinohen për sigurimin sa më parë të vaksinës kundër Covid-19

Kosova dhe BE koordinohen për sigurimin sa më parë të vaksinës kundër Covid-19

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Me gjetjet e sotme mortore përfundojnë gërmimet për sivjet, në pranverë vazhdojnë në Serbi

Me gjetjet e sotme mortore përfundojnë gërmimet për sivjet, në pranverë vazhdojnë në Serbi

Zemaj: Situata pandemike vlerësohet më e lehtë, por lirim të masave s’do të ketë

Zemaj: Situata pandemike vlerësohet më e lehtë, por lirim të masave s’do të ketë

7 të vdekur dhe 385 raste të reja me Covid-19

7 të vdekur dhe 385 raste të reja me Covid-19

Berisha pas takimit me Osmanin: Nëse mohojmë gjenocidet serbë ndaj shqiptareve meritojmë të zhdukemi

Berisha pas takimit me Osmanin: Nëse mohojmë gjenocidet serbë ndaj shqiptareve meritojmë të zhdukemi

Varhelyi: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor

Varhelyi: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor

Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin